Halálos ​válás (Eve Dallas 18.) 23 csillagozás

J. D. Robb: Halálos válás

2059-et ​írunk. Ebben a jövőben összeütközésbe kerül a technológia az emberi természettel, és egy új számítógépes vírus válik a terrorizmus végső fegyverévé.

Reva Ewing, a titkosszolgálat egykori ügynöke, a Roarke Iparvállalat biztonsági szakértője egy kettős gyilkosság legfőbb gyanúsítottjává válik. Minden oka megvolt rá, hogy megölje a férjét, a híres művészt, Blair Bisselt. Mert megcsalta, ráadásul a legjobb barátnőjével. De Eve Dallas hadnagy, a nyomozás vezetője hisz Reva ártatlanságában. Az ösztönei azt súgják, hogy a gyilkosság helyszíne túlságosan megrendezett, és a válaszok a kérdéseire túlságosan nyilvánvalóak. És amikor mélyebbre ás, rájön, hogy csaknem abban a pillanatban, amikor a konyhakés az áldozat mellébe merült, a műterme ajtaján is megváltozott a zár kódja – és a számítógépén tárolt minden adatot szándékosan tönkretettek.

Roarke számára a számítógépes támadás jelenti az igazi fenyegetést. A jelek arra utalnak, hogy megkezdődött a rémálom, amire a… (tovább)

Eredeti mű: J. D. Robb: Divided in Death

Eredeti megjelenés éve: 2004

Gold Book, Debrecen, 2005
382 oldal · ISBN: 9634250599 · Fordította: Kiss Tamás

schalby P
J. D. Robb: Halálos válás

Kicsit eltérő a megszokottól de gondolom beletartozik a történet fonalába. Inkább a mellékszál volt hangsúlyosabb de így volt jó.

gabiica P
J. D. Robb: Halálos válás

Igazán furmányos, jól kitalált rész volt. Nagyon tetszett az is, hogy végre nem volt minden tökéletes Eve és Roarke között, hanem egy kis konfliktust is csempészett az írónő a történetbe.

Mrs_Cat
J. D. Robb: Halálos válás

Más mint a többi. Nem tudom miben, de nem ugyanazt éreztem, mint amikor a többi könyvet olvastam. Valahogy nem kötött le. Kevés volt a csavar…

kiruu P
J. D. Robb: Halálos válás

Kíra szomorú volt a könyv alatt, mert nem volt szexisten Roarke és hadnagyEveRoarkefelesége együtt :(
Sajnálom, hogy a könyv része ennyire negatív hangulatú volt, de a békülés… tökéletes.
Elég bonyolultan és lassabban bontakozott ki a bűnügyi szál, ami egy kicsit zavaró volt.
Imádom az összes jó szereplőt :)

Vivinnie
J. D. Robb: Halálos válás

Nagyon jó volt ez is, mint ahogy eddig a több is! :-)

Lobo P
J. D. Robb: Halálos válás

Láthatólag az írónő egyre jobban kedveli a karaktereit, belebonyolódik a történetszövésbe, s egyre több mellékszereplő vonul fel, akik közül néhány kulcsfigura (a rendőrség köelékéből valamint barátok) külön ízt ad a sorozatnak. Most például a legjobb rész az volt, mikor Peabody önállóan megpróbálta ejátszani amit Eve szokott.

Mrs_Cat

Peabody egy hatalmas zacskóval a kezében rohant ki a boltból.
-Torpedókat vettem – röfögte elégedetten, miközben visszaült a helyére.
– Az egész osztagnak?
– És még mást is.
– Micsoda? Csak nem szafarira készülünk?
Peabody méltóságteljesen elővet a zacskóból egy szépen becsomagolt torpedót, és Eve felé nyújtotta.
– Hoztam innivalót, és egy zacskó szójachipset is. Egy zacskó aszalt barackot…
– Arra az esetre, ha mégis igaz a pletyka, és valóban közeleg az armageddon.
– Valamint néhány átkozott sütit – nézett durcásan maga elé Peabody. – Tudod, éhes vagyok, és amikor úgy beindulsz, mint most is, csonttá soványodok, mire ennivalót látok – csomagolta ki a saját szendvicsét. – Senki sem szorított fegyvert a fejedhez.
Eve belenézett a torpedójába, és húst látott benne, amiről a szendvics készítői azt akarták elhitetni, hogy disznó. Ennek ellenére ízlett neki.
– Remélem csokis a süti. Arra az esetre, ha mégiscsak nyakunkon az armageddon.

T_KMaria P

– … Hagyom, hogy Truehart vezesse a nyomozást.
– Készen áll már a feladatra?
– Itt az ideje, hogy kiderüljön. De rajta tartom a szemem. Mondtam neki, hogy szerintem a komornyik a tettes, mire komolyan bólintott, és azt felelte, hogy lefuttat egy valószínűség-számítást. Krisztusom, micsoda édes kölyök!

Eve Dallas sorozat · Összehasonlítás