Halálos ​ünnep (Eve Dallas 7.) 61 csillagozás

J. D. Robb: Halálos ünnep

A New York Times bestsellerírónője újabb regénnyel bővítette futurisztikus sorozatát. Amikor a szerelmeseket számítógépes technológia hozza össze, a randevúzás halálos játékká válhat…

Senki sem szereti magányosan tölteni az ünnepeket. New York legelőkelőbb társkeresője, a Csakis Önért ilyenkor ismerteti meg egymással a legtöbb magányos szívet. De Eve Dallas hadnagy, miközben egy sorozatgyilkos után nyomoz, rémületes felfedezést tesz: minden áldozat kapcsolatban állt a társkereső szalonnal. További gyilkosságok történnek, és Eve betekintést nyer az igaz szerelmük után kutató gazdagok világába – miközben a gyilkos a következő áldozatát keresi. És ebben a világban a szerelem ereje a férfiakat és a nőket arra csábítja, hogy végleg elárulják egymást…

Eredeti megjelenés éve: 1998

Gold Book, Debrecen, 2002
382 oldal · ISBN: 9639437220 · Fordította: Kiss Tamás

Roarke · Eve Dallas · Delia Peabody · Ian McNab · dr. Charlotte Mira · gyanúsított · Nadine Furst

Zsuzsanna_Makai >!
J. D. Robb: Halálos ünnep

Neee! Hát hogy lehetett ennek így vége?!?! Mit szólt Roark az ajándékához? Nekem ezt tudnom kell!
Szerintem egyébként a személyreszabott illat dologból azért ki lehetett volna többet hozni, pl Mira elemzése alapján kihozatni belőle egy parfümöt, és hogy kinek adtak olyat…
Egyébként imádtam ezt a részt is, nagyon durván jó, az egész sorozat nagyon durván jó, és elkezdett dolgozni bennem, hogy újra kellene olvasnom az első részt, hogy akadtak ezek össze, mert akkoriban nem érdekelt annyira, mint most.
Nekem is kell egy saját Roark! Nagyon szeretem tőle, h Hadnagynak szólítja az asszonyt néha.
Egyébként szerintem baromi vicces volt, mikor Eve bejelentette h amikor kevesebb lesz Roark vagyona, akkor elhagyja.
Jaa, és a Cat és Bones páros visszacsúszott nálam a második helyre, bocs.

Paulina_Sándorné P>!
J. D. Robb: Halálos ünnep

Eve és Roarke kedvenc párosaim egyike. Imádom, ahogy Roarke szereti a feleségét, ahogy ránéz, ahogy figyel rá. Engem megvett magának. A történetet is tetszett, pontosabban a nyomozás. A társkereső iroda két tulajdonosa érdekes figurák, nem igazán kedveltem meg őket. Peabody és McNab párosát is kedvelem, alakulnak, jókat beszólogatnak egymásnak. Peabody egy picit megijesztett. Egyre jobban tetszik a világ, amit kialakított az író. Sokat mosolyogtam Eve karácsonyi vásárlásain.

rafaelo0824>!
J. D. Robb: Halálos ünnep

Rendesen meghozta a karácsonyi hangulatot ez a rész. Tetszett a gyilkosságok módja, bár kicsit zavart, hogy a fülszöveg lelőtte egy fontos dolgot. Peabody és McNab szálát nagyon bírtam, kíváncsi vagyok, mi lesz belőle. Eve-nek a sorozatgyilkoson túl más gondjai is akadtak, karácsonyi ajándékokat kellett beszerezni, bírtam, ahogy menet közben megszerzett ezt-azt. Egyre jobb ez a sorozat.

Sára_Jaskó>!
J. D. Robb: Halálos ünnep

Egy újabb fantasztikusan megírt bűnesetet olvashattunk. Amikor az első könyvet olvastam a sorozatból, akkor még kissé kétkedő voltam, hogy mit lehet írni, ennyi könyvön át, de minden egyes könyv egyedülálló a maga nemében. Van, amikor már a könyv felénél sejteni lehet, hogy ki a gyilkos, de itt egészen a végéig titok övezte a kilétét. Nagyon szeretem a stílusát Eve-nek és Peabody is, egyre jobban kinyílik. Roarke pedig egyszerűen csak Roarke. :)

gyuszi64>!
J. D. Robb: Halálos ünnep

Nem volt rossz, szórakoztató volt, de a későbbi darabok között jóval jobbak is vannak. Egy-két hümmögésem:
– egy-két mellékszál szépen kidolgozott vagy alakulgat (karácsony, Peabody és McNabb),
– tetszett a többször fellépő szerencse-faktor is (végre egy regény, amelyben a gyilkos nem mindenható),
– kicsit szűk, egydimenziós volt a cselekmény (máskor nem zavart ennyire…),
– túl hamar sejthető volt a gyilkos személye.

Egyszer majd ha ráérek (ha-ha) kicsit átgondolom a sorozat 43 + 9 darabját. Végül is már nem sok hiányzik a végéig.

Leobelo P>!
J. D. Robb: Halálos ünnep

Itt már ismerjük Eve múljtának egy részét, így ez a rész érzelmileg nagyon erős volt. Szerencsére Eve mellett ott van jóban-rosszban Roarke, Feeney, Peabody és most már Ian McNab is. (Ian egy igazi egyéniség, nagyon megkedveltem.) Nem ebben a részben szerepel először, de nekem itt lett kedvenc. Főleg a vége miatt. (meg a többi miatt is. :))
Így június közepén kicsit furcsa volt a karácsonyról olvasni, de mégis jól esett. Imádtam Peabody beszólásait, mikor Eve vásárolt.

Nora42>!
J. D. Robb: Halálos ünnep

Nagy kedvencem ez a sorozat! Minden van benne amit szeretek! Izgalom, amit kellő humorral old az írónő, és kellő mennyiségű romantikával meg is van fűszerezve! Végig izgultam, és nem találtam el hogy ki a gyilkos. A végén lévő csavar, az betalált. Az olvasási válságomat oldotta, bár így is sok időbe telt elolvasni, de azt hiszem most már talán helyen leszek. Na, de Roarke, istenem! Álmaim pasija, sajna ilyen több nincs! Imádom a könyvet és a pasit is!!!

kiruu P>!

Aztarohadt. Jézusom Roberts!
Azt hittem,hogy lesz egy kellemes könyv, Roarke és Eve karácsonyáról, de órásit tévedtem. Nagyon durva! Utálom a megerőszakolást, úgyhogy remegve vártam, hogy kapják már el. Egyre puhányabb leszek, mert azon gondolkoztam, hogy mi lenne, hogyha lenne egy gyerek… :D elvetettem az ötletem, amikor Eve munkájához értem
Mivel már a 7. rész írok egy szereplő értékelést… röviden.
Eve: Péladkéép! Csak tisztelni lehet, mert nem semmi amit csinál. Imádom.
Roarke: Nem véletlenül rakok mindig egy szívet a neve mellé. :D Már az első kötetnél feltornázta magát az álompasi listámra, de mostanra már az első helyen áll, de persze nem egyedül. Egyszerűen tökéletes, rajongok érte <3
Peabody: Nagyon bírom a humorát. :D Cuki, jó nyomozó és kell a könyvbe.
McNab: Jaj istenem, a srác! Halálra röhögöm magam, amikor csak a külső jellemzését írja le. Tudtam, hogy P.-be lesz szerelmes és nagyon várom, hogy történjen is közöttük valami.
Dr Mira: Őt is nagyon szeretem. Mostanában egyre jobban érdekel, az ő foglalkozása, úgyhogy még jobb :D
Feeney: Haláli:D Nem lehet nem szereti. Imádom a poénjait.

J. D. Robb: Halálos ünnep

Nagyon jó rész ez is, kedvenc sorozatom! :-D

MÁSODIK OLVASÁS:

Továbbra is ez az egyik kedvencem részem. :-)
Szeretem az olyan részeket, amelyekben az elejétől a végéig ott menetel az a bizonyos érzelmi hullámvasút. És ez bizony olyan.
A krimi része is nagyon jó persze, és ez is nagyon fontos, de én azokat szeretem igazán, amelyben tapinthatóvá válik az érzelem is.
Mindemellett nagyon szeretem ezeket a szereplőket, valószínű ezért is szeretem ennyire nagyon ezt a sorozatot. :-)
Folytatás következik. ;-)

Tímea_Kocsis_2>!
J. D. Robb: Halálos ünnep

Karácsonyi krimi. Eve a betegszabi után belebotlik egy sorozatgyilkosságba. A nyomozás mellett lassan belerázódik új életvitelébe is és vásárol karácsonyra ezt-azt. A múlt ott borong a háttérben és befolyásolja Eve látásmódját a nyomozás során. Feltűnnek a régi szereplők és viselkedésminták, fejlődnek a kapcsolatok.

gabiica P>!

A szív, gondolta Eve vezetés közben, egy különös és gyakran agyonhajtott izma az emberi testnek.

144. oldal, Nyolcadik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Eve Dallas
Vivinnie>!

A segédje olyan merevnek és törékenynek látszott, mint az odaégetett pirítós.

316. oldal, Tizennyolcadik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Delia Peabody · Eve Dallas
Szelén P>!

Eve beszívta az illatát, határozottan végigsimított a hátán, majd a hajába temette az arcát, és felsóhajtott.
– Hiányoztam – jegyezte meg halkan Roarke.
– Csak ne mozdulj meg pár pillanatig, oké?
– Olyan hosszan állok, amilyen hosszan csak akarod.
(…)
– Szeretlek – és amint kimondta, meglepve tapasztalta, hogy visszanyelt könnyei égetik a torkát. – Ne haragudj, hogy nem mondogatom elég gyakran.

Kapcsolódó szócikkek: Eve Dallas · Roarke · szeretet
Vivinnie>!

– Igenis, Dallas hadnagy.
– És hagyja abba a duzzogást – parancsolt rá Eve, és elindult kifelé.
– Nők – mormogta McNab a bajsza alatt, majd megpillantott valami mozgást a szeme sarkából. A két irodát elválasztó ajtóban Roarke állt, és vigyorogva figyelte.
– Ugye milyen csodálatos teremtmények? – lépett közelebb Roarke.
– Én egyáltalán nem olyannak látom őket.

107. oldal, Hatodik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Eve Dallas · Ian McNab · Roarke

– Igen, hadnagy.
– Ha még egyszer ilyen morcosan ejted azt, hogy „hadnagy”, leveszem a nadrágszíjam és elnáspángollak – lépett ki Eve a liftből. Peabody szájtátva bámult utána.

321. oldal, Tizennyolcadik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Delia Peabody · Eve Dallas · félreértés · harag
Vivinnie>!

– Pillanatnyilag nem méltányolom a humorod, Peabody. Ha nem elégít ki, hogy a segédem lehetsz, kérheted az áthelyezésedet.
Peabody szíve a torkában kezdett dobogni.
– Elégedett vagyok a helyzetemmel, hadnagy. Meg sem fordult a fejemben, hogy az áthelyezésemet kérjem.
(…)
– Folytasd csak. És ha nem hagysz fel ezzel a hivatalos hanggal, futunk még néhány kört.
– Épp most fenyegettél meg, hogy lapátra teszel.
– Nem tettem semmi ilyesmit. Csak felvillantottam annak a lehetőségét, hogy kérheted az áthelyezésedet.

333. oldal, Tizenkilencedik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Delia Peabody · düh · Eve Dallas · félreértés
Szelén P>!

– Helytelen flörtölni a gyanúsítottakkal, Peabody.
– Ő nem is igazi gyanúsított – pillantott vissza Peabody a válla felett. – És olyan aranyos volt.
– Amíg nem ellenőrizzük az alibijét, addig igenis gyanúsított. Ráadásul egy disznó.
– De nagyon kedves disznó. Hadnagy.

112. oldal, Hatodik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Delia Peabody · Eve Dallas · gyanúsított
Szelén P>!

– Szét fogom rúgni a segged.
– Rendben – ugrott talpra helyeselve Roarke, és magának is kerített egy köpenyt. – Kiegyensúlyozottabb lesz a küzdelem, mint tegnap este. Itt akarod kezdeni, vagy menjünk le az edzőterembe?
Mielőtt az utolsó szavakat kimondhatta volna, Eve támadott. Alacsonyan. Roarke elfordult, de a mozdulatot már nem tudta befejezni, és hirtelen az ágyon fekve találta magát, a teste fölött a feleségével, akinek a térde finoman, de határozottan aggasztó helyzetben feszült be a lábai közé.
– Ó, ha szabad ilyet mondanom, visszatértél az élők világába, hadnagy.
– Átkozottul igaz. És legszívesebben úgy megrúgnálak, hogy a füleden jönne ki a tököd, okoska.
– Hát, legalább még egyszer, utoljára vegyük őket használatba – vigyorgott Roarke.

Kapcsolódó szócikkek: Eve Dallas · Roarke
Szelén P>!

– Minden jó, ha a vége jó. De… – harapott bele könnyedén Roarke alsó ajkába, hogy az felkiáltott a meglepetéstől és a fájdalomtól. – De ha még egyszer hagyod, hogy Summerset rám tegye a kezét, miközben nem vagyok magamnál… – állt fel Eve, majd mélyet sóhajtott, és úgy találta, hogy remekül érzi magát. – Álmodban kopaszra foglak borotválni. Éhen halok – jelentette ki hirtelen. – Kérsz valamit reggelire?
Roarke egy pillanatra a gondolataiba merült, és végigsimított hosszú, fekete haján. Szerencsére mindig nagyon éberen aludt.

Kapcsolódó szócikkek: Eve Dallas · Lawrence Charles Summerset · Roarke
Szelén P>!

Eve rácsapott a felvonó hívógombjára, majd elkáromkodta magát.
– A francba. Leállították.
– Akarod, hogy visszakapcsoljam, hadnagy?
– Te csak ne legyél okostojás.
– Ezt igennek veszem – tette zsebre Roarke a kapott fegyvert, és helyette kézbe vett egy apró szerszámkészletet. – Csak egy pillanat – pattintotta fel a kapcsolótábla tetejét, és gyors, ügyes ujjaival átállított néhány kapcsolót.

Kapcsolódó szócikkek: Eve Dallas · Roarke

Eve Dallas sorozat · Összehasonlítás