Halálos ​tisztaság (Eve Dallas 24.) 42 csillagozás

J. D. Robb: Halálos tisztaság

A ​New York jövőjében játszódó, lenyűgöző sorozat legújabb kötetében Eve Dallas hadnagy egy látszólag teljesen átlagos történelemtanár halálának ügyében nyomoz, és közben számtalan különös meglepetésbe botlik. Craig Foster halála nagyon megrázta fiatal feleségét, aki – mint mindennap – most is úgy engedte el a munkahelyére, hogy becsomagolta neki az ebédjét. A magániskolában tanító munkatársait is sokkolta az eset, és a két tízéves kislányt, akik az osztályteremben rátaláltak a holttestre, valószínűleg egész életükön keresztül kísérti a látvány.
Eve hamar rájön, hogy Foster ebédjébe halálos adag ricint csempészett valaki, mint ahogy arra is, hogy a munkatársai valami döbbenetes titkot igyekeznek leplezni. Eve feladata, hogy erre fényt derítsen, rájöjjön, miért mérgezték meg ezt a tökéletesen ártalmatlannak, kedvesnek, tisztának tűnő tanárt.
Foster után Magdelena Percell következett… Eve legszívesebben a tulajdon két kezével végezne vele. A csinos szőkeség – milliárdos… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2007

Gold Book, Debrecen, 2007
380 oldal · ISBN: 9789634260417 · Fordította: Kiss Tamás

Roarke · Eve Dallas · Ryan Feeney · dr. Charlotte Mira · Jack Whitney · dr. Li Morris · Trina

Paulina_Sándorné P>!
J. D. Robb: Halálos tisztaság

A francba Roarke, most nem a fejeddel gondolkoztál. Mondjuk Eve is hirtelen volt, de jó volt, hogy a valóságba Mavis beleverte az orrát. Imádtam Summerset és Eve jeleneteit. Jó párost alkotnak ők ketten. Vitte a prímet, mikor végül Summerset kijelente, hogy végre minden a régi. :-) A nyomozás nem semmi volt, bár valamiért a keresett személy fura volt számomra, egy csöppet idegesítő volt a viselkedése, olyan tudálékos, amit szerintem senki sem szeret. Roarke és Eve jó csapatot alkotnak, erősen kereltek ki a Maggie által okozott zűrből.

Brigi89 P>!
J. D. Robb: Halálos tisztaság

Ez nagyon izgalmas volt :)
Tényleg nagyon szeretem ezt a sorozatot, mindig élvezettel olvasom.
Ez a mostani rész hihetetlen volt. Egyáltalán nem gyanakodtam a gyilkosra, álmomban se jutott volna eszembe. De Eve mint mindig, most is sikeresen rájött.
Roarke és Eve kapcsolatába próbált bekavarni Roarke egy régi szeretője, de szerencsére hamar rövidre zárták a dolgot. Azért jó volt olvasni, hogy Eve is lehet féltékeny, ebből is látszik mennyire szereti a férjét.
Kicsit szerepelt Mavis és a kicsi Bella Eve is. Annyira jó lenne arról olvasni, hogy Eve is gyereket vár, de ez lehet hogy csak 40 kötet múlva történik meg :D

rafaelo0824>!
J. D. Robb: Halálos tisztaság

Nagyon jó volt ez a rész. Elég hamar kitaláltam, ki a gyilkos, de nem bántam, mert tetszett a dolog, és kíváncsi voltam, Eve hogyan oldja meg az ügyet. Ezen kívül a magánéleti szál is jó volt, Summerseten nagyon nevettem. Hihetetlen, hogy ennyi részen keresztül ilyen színvonalas tud maradni ez a sorozat.

BezTina>!
J. D. Robb: Halálos tisztaság

Ó, az összes Szent mindenségére! Zseniális rész volt! Megrázó hátborzongató és örömteli. Öhm Summerset engem is megilyesztett.. Tudom, hogy köztük a kis harc egyfajta játék.., de ennek tudatában is ilyesztő volt, amikor kedves vol Eve vel. Tudtam.., hogy baj van.
A nyomozás.. Egyszerűen itt is hiába tudtam, hogy E zseniális a munkájában nagyon remélem, hogy még is téved.. Még az ügy előrehaladtával is ékt bennem a remény.. De szó mi szó megrázó és nehéz ügy volt, még is sikerült bizonyítania és a bűnös elnyeri.. Amit elkell nyernie..

Takkancs90 P>!
J. D. Robb: Halálos tisztaság

Fúuú, elég brutális lett a sztori vége, erre a csavarra aztán nem készültem fel. Remek sztori és még mindig imádom Roarke es Eve párosát. Peabody is egyre ügyesebb nyomozóként, bár kicsit hiányoltam a történetből MacNab-et és Feeney-t, régen volt már együtt a banda. Ez az új karakter spoiler igazán idegesítő volt. Szegény Eve…. de persze jól kezelte a helyzetet. Nem lehet megunni ezt a sorozatot!!

Bagneso>!
J. D. Robb: Halálos tisztaság

Nem szűnik a rajongásom a sorozat iránt! Ez volt a 24. könyv a sorban, amit olvastam, és ez is legalább annyira tetszett, mint a legelső. A történet ezúttal is nagyon izgalmas volt, plusz mélyen megdöbbentő és elborzasztó. Ráadásként még a főszereplők is komoly érzelmi válságon mentek át közben. Azt kell, hogy mondjam, számomra ebben a sorozatban keveredik a legélvezhetőbb módon a krimi a romantikával, főleg mivel ez utóbbi egyáltalán nem megy a nyomozás kárára, épp ellenkezőleg, csak még jobban feldobja az egész történetet.

Dóra_Nagy_6>!
J. D. Robb: Halálos tisztaság

Igaz, hogy nem az első kötettel kezdtem a sorozatot, de így is teljesen érthető volt (Ugyan a szereplőknél meg volt az érzés, hogy ismernem kellene őket.) Viszont így meg van a motivációm, hogy az elejéről kezdjem :)
Magát a történetet izgalmasnak találtam, meglepő volt a gyilkos kiléte, nem számítottam rá.

J. D. Robb: Halálos tisztaság

Hű, hát bevallom az egyik felem imádta, a másik felem utálta ezt a részt.
Magdelena fúúúj. Igazából ennyi a véleményem. Borzalmas egy nőszemély. Brr. Kiráz tőle a hideg.
Teljesen egyetértettem Eve-vel. Roarke szeme előtti köd hálistennek eltűnt a könyv végére. Nagyon cuki volt a valentin nap. Mavis lánya pedig egy angyal.
És jézusom a gyilkos… nem gondoltam volna. Soha.

veresjudit81>!

Egyszerűen letehetetlen….
Az első kötet után ez a kedvencem…sőt, számomra eddig ez volt a legmegrázóbb rész… minden szempontból.

J. D. Robb: Halálos tisztaság

Huh… Durva és elképesztően nagyon jó része ez a sorozatnak! :-D

MÁSODIK OLVASÁS

Hujujjuj, ez aztán tényleg durva és elképesztően nagyon jó része a sorozatnak… ;-)
Borzalmas és egyben lenyűgöző a történet. Eve ismét megmutatta miért is ő az egyik, ha nem egyenesen a legjobb nyomozó az NYPSD-nél. Mindenki, még Mira és Whitney is őrültségnek tartotta, amit Eve már biztosra tudott, mégpedig azt, hogy ki is a gyilkos.
Öröm olvasni, ahogy Peabody is részről részre egyre jobb és jobb nyomozó lesz. :-)))
Magdalena pedig… Szegény Eve, hogy megijedt, attól, amit Roarke szemében látott. A kezdeti meg nem értést követően Roarke is hogy megijedt, mikor rádöbbent mennyire rosszul érintette Eve-t. Persze az ő kapcsolatukon nem fog ki egy ilyen Magdalena, de érdekes volt olvasni ezt a hullámhegyet/völgyet. Ezért is szeretem ennyire ezt a sorozatot, mert itt bizony senki sem tökéletes, időnként mindenki követ el hibát. És a legjobb, hogy ezt képesek beismerni, jóvátenni.
Minden szempontból nagyszerű rész volt, sőt, kiemelkedően jó volt. :-)))
Jöhet is a következő. ;-)

BZsofi P>!

A pingvinnek álcázott felszolgáló úgy csapott le rá, mint keselyű a tömegkarambolra.
– Nagyon sajnálom, mademoiselle, de nem szolgálunk ki utcáról betérő vendégeket.
– Hogy lehet az? Ha mindenki az utcán marad, egyetlen vendégük sem lesz – bújt ki Eve a kabátjából…

49-50. oldal, Harmadik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Eve Dallas
Bagneso>!

A röpdolgozatok valóságos gyilkosok. Áldozatra várva lesben állnak, rettegést keltenek a prédában, és már-már elképzelhetetlen hatalommal ruházzák fel a vadászt.

7. oldal, Első fejezet

Kapcsolódó szócikkek: oktatás
kiruu>!

Eve remélte, hogy Roarke-nak lefagy a töke.

67. oldal, Negyedik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Eve Dallas · Roarke
Kicsicsillag123 P>!

125. oldal, Hetedik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Roarke · szerelem · szeretet
Vivinnie>!

– Ha vitatkozunk, vitatkozzunk olyasmin, amin érdemes. Számomra nem csupán a világ közepe vagy – csókolta meg a homlokát –, hanem maga az egész világ.
Eve szorosan átölelte a férjét. Megkapta a választ, amire vágyott.
– A te hibád, hogy ennyire szeretlek – szorította egy pillanatig a férje vállához az arcát. – Teljesen beléd bolondultam.

125. oldal, Hetedik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Eve Dallas · Roarke · szeretet
Vivinnie>!

Miközben felállt, és a széles ablakhoz lépett, a bizalomra gondolt, és arra, hogy azt csak egyszer lehet elveszíteni. Minden más visszaszerezhető, de a bizalom az nem.

172. oldal, Tizedik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: bizalom · Roarke
Vivinnie>!

– Hogy lehet ennyire érzéketlen?
– Többévnyi gyakorlás eredménye.

222. oldal, Tizenharmadik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Eve Dallas
Vivinnie>!

– Kösz. Izé… Hé, Feeney, nem nyaggatott még a feleséged azzal, hogy más nőkkel is találkozgatsz?
– Miféle más nőkről beszélsz?
– Aha, pontosan erről van szó, de amikor tanítottál, és később társak lettünk, nagyon szoros volt a kapcsolatunk.
– Várj csak egy pillanatra. Te nő vagy?
Eve észrevette, mennyire ostobán viselkedik, és elnevette magát.
– Előbb-utóbb minden kiderül.

157. oldal, Kilencedik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Eve Dallas · Ryan Feeney
kiruu>!

[Eve] – Szerintem eljött az ideje egy alapos testmozgásnak.
[Roarke] – Frászt. Egy életre elegem van a nőkből. Félelmetes és irracionális teremtmények.

352. oldal, Huszonegyedik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Eve Dallas · Roarke
Kicsicsillag123 P>!

– Egy friss házasság sokszor jobb kiképzést nyújt, mint a terroristák tábora.

42. oldal, Harmadik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: dr. Li Morris · házasság