Halálos ​testvériség (Eve Dallas 42.) 35 csillagozás

IGAZSÁG SZOLGÁLTATOTT

Edward Mira befolyásos ember, akinek sok az ellensége. Ám amikor a hajdani szenátort erőszakkal elrabolják, Eve Dallas hadnagy azt gyanítja, hogy inkább személyes, mintsem politikai indíték áll az ügy hátterében. Valaki igazságot keres; minél véresebbet, annál jobb.

Edward unokaöccse, Dennis is megsérül az emberrablás folyamán – amitől az ügy hirtelen nagyon is személyessé válik Eve és a férje, Roarke számára. Dennis ugyanis jó barátjuknak, a NYPSD legjobb profilozójának, Charlotte Mirának a férje.

Sötét titkok tárulnak fel, ahogy Eve egyre mélyebbre ássa magát az ügybe, melyek akár egy családot is képesek szétszakítani. Edward Mira magas rangú barátokkal büszkélkedhetett – akik szemmel láthatóan mindannyian titkolnak valamit. A nyomozás hirtelen döbbenetes fordulatot vesz, és Eve rájön, hogy nem minden áldozat ártatlan, sőt néhány kötelék nem barátságban, hanem vérben kovácsolódott.

Eredeti megjelenés éve: 2016

Gold Book, Debrecen, 2016
382 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634264231 · Fordította: Kiss Tamás

Roarke · Eve Dallas · Delia Peabody · Ian McNab · Dennis Mira · dr. Charlotte Mira · Jack Whitney · Elektronikus nyomozó

New York

cicus61 P>!
J. D. Robb: Halálos testvériség

Megint egy jó kis történet. Van párszor, hogy az elkövetőnek drukkolok és ez is ilyen volt. Jó, azt nem mondom, hogy meg kell ölni, de meg tudtam érteni, hogy miért csinálták. Elég hamar sejtettem, hogy kik követték el a gyilkosságokat és Eve és csapata sok-sok munkával eljutott addig, hogy leleplezzék a tetteseket. Viszont megint túl sok volt a felesleges körök futása és néhol kicsit untam a sok leírást. Azért még mindig imádom az írónőt és a sorozatot.

gabiica P>!
J. D. Robb: Halálos testvériség

Újabb nehezen feldolgozható történetet olvashattam. Tényleg megszoktam már, hogy Eve Dallas nem dolgozik egyszerű esetekkel, de ez, és az előző kötet tényleg kemény volt.
Soha nem értettem, hogy képesek emberek arra, amit itt megtettek. Felnőtt férfiak használnak ki nőket, a saját önös érdekükben, az élvezetük érdekében… feldolgozhatatlan, beteg és undorító.
Örültem, hogy Evenek sikerült ismételten igazságot szolgáltatnia. spoiler

Navi P>!
J. D. Robb: Halálos testvériség

Roarke, szerelmem:) Imádom ezt a férfit. Direkt férfit írtam és nem pasit. Számomra ő a nagybetűs FÉRFI a könyvekben. És Mr. Mira. Ahogy meghallgatta Eve-et, s támogatta …
Megint egy történet, ahol néhány gazdag, magát mindenek felett álló ficsúr úgy gondolja, hogy ők bármit megtehetnek. A végén a magyarázat arra, hogy miért tették .. Legszívesebben visszavittem volna a pincébe.

Paulina_Sándorné P>!
J. D. Robb: Halálos testvériség

Durva történet után nyomozott Eve és csapata. Nem támogatom a gyilkosságot, de halálbüntetés párti vagyok. A történetben a férfi áldozatok spoiler, de a gyilkosoknak ettől nem lesz könnyebb az életük, sajnos. Igaza volt Eve-nek, hogy rá kellett volna hagyni a nyomozást, az eredeti bűnt elkövetők megbüntetését. Eve-nek fontos a törvény. Roarke-ot imádtam, tetszik, ahogy vannak egymásnak. Imádom, ahogy vigyáz Eve-re, ahogy óvja őt. Számomra ez csak úgy süt át a sorokon.

anesz P>!
J. D. Robb: Halálos testvériség

Az aktuális téma, amit körüljárnak: a bosszú és az igazságszolgáltatás határvonala. Mi van, ha jogosnak tűnik a gyilkosság? Ha a gyilkosok maguk is áldozatok, és az áldozatok maguk is a legsötétebb gazemberek? A jog hézagai a gazdagokat és a befolyásosokat védi csak?
Egyszóval nehéz és sötét témákat boncolgat Nora Roberts szokás szerint. Viszont Mr. Mira egy tündéri ember, az embernek muszáj beleszeretnie egy kicsit. No és amilyen forró csokoládét készít! Egyetértettem Peabody-val, én is szívesen elkortyolgattam volna! :-))

schalby P>!
J. D. Robb: Halálos testvériség

Nagyon jó kis rész volt. Bár mostanában kicsit kevesebb az erőszakos végkifejlet, nics lövöldözés, stb de ettől függetlenül jó. Ilyen nyugis akciókkal nyugodtan lehetne már gyerek is a képben de ez csak az én vágyálmom :) Alig várom a következő részt.

rafaelo0824>!
J. D. Robb: Halálos testvériség

Nagyon jó rész volt, az elején nem gondoltam volna, hogy ennyire összetett és izgalmas lesz az ügy. A babás részen nagyon nevettem, jó volt az a kis humor. Roarke és Peabody még mindig kedvencek.

J. D. Robb: Halálos testvériség

Nehezen találok szavakat. Mint minden rész, ez is nagyon izgalmas, és most is nehezen tudtam csak félretenni, szerencse, hogy hétvégén kezdtem bele.
Ugyanakkor szerintem talán nem volt még olyan, ahol a spoiler
Roarke-t csak imádni lehet, méltó társa Eve-nek.
Dennis Mira egy tüneményes ember, csak szeretni lehet:)

ViraMors P>!
J. D. Robb: Halálos testvériség

Lehet, hogy nem az volt a legjobb ötletem, hogy alig 2,5 hónappal az angol változat után nekiültem magyarul. De hát ez a saját meggondolatlanságom, nem a könyv hibája. Mert amúgy ez egy kifejezetten jó kötet. Maga az eset nem túl eredeti, viszont a nyomozás tetszett. Rengeteg az érdekesség és az újdonság személyes vonalon, egyrészt a közelebbi ismeretség a Mira családdal, másrészt újabb előrelépés Eve és Roarke kapcsolatában. Nagyon szeretem, hogy túl a negyvenedik köteten még mindig tudnak fejlődni :)

Kathreen>!
J. D. Robb: Halálos testvériség

Sose egyszerű a nyomozás, de mikor olyanokért áll ki Eve és a csapata, akik szintén megérdemelnék a börtönt, még nehezebb.
Hozza továbbra is a megismert szintet, még mindig imádom ezt a sorozatot.

– Nem csináltam semmit.
– Te voltál a sátán szószólója.
– Az ördög ügyvédje.
– Az ugyanaz.

162. oldal, Tizedik fejezet

kiruu>!

[Dennis] – Mondjuk, a fejem, az fáj egy kicsit.
[Mira] – Miután hazaértünk, alaposan megvizsgállak, és ha…
Dennis megfordult, felvonta a szemöldökét, és úgy vigyorgott, hogy Eve-nek vissza kellett fojtania zavart kuncogását.
[Mira] – Dennis – sóhajtott fel Mira, miközben két tenyere közé fogta a férje arcát, és olyan gyöngéden csókolta meg, hogy Eve szégyenlősen elfordult.

15-16. oldal, Első fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Dennis Mira · dr. Charlotte Mira · Eve Dallas
kiruu>!

– Aha, rohadtul úgy érzem, nekem így jön le a dolog. Bizonyítani viszont már teljesen más saláta.
– Káposzta, de ne is törődj vele.

166. oldal, Tizedik fejezet

krisztin1>!

– A szerelem sebezhetővé teszi az embert.

49. oldal, Második fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Roarke
krisztin1>!

– Az emberek sokszor visszavágnak, ha bántják őket.

107. oldal, Hatodik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Eve Dallas
Vivinnie>!

[Ajtónálló] – Nézze, nézze, mindenben támogatom az egyenruhás fiúkat… és természetesen a lányokat is, de nem hagyhatom, hogy ilyen tragacsok parkoljanak az épület előtt.
[Eve] – Ne a címe alapján ítélje meg a könyvet.
[Ajtónálló] – Micsoda?
[Roarke] – Borító – segítette ki Roarke. – A borítója alapján kedvesem.
[Eve] – Mindegy. Attól még igaz… (…).

36. oldal, 2. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Eve Dallas · New York · Roarke
kiruu>!

– Ne a címe alapján ítélje meg a könyvet.
– Micsoda?
– Borító – segítette ki Roarke. – A borítója alapján kedvesem.
– Mindegy. Attól még igaz…

36. oldal, Második fejezet

kiruu>!

[Whitney] – Nem nevezhető megfontolt vagy profi viselkedésnek közölni egy volt szenátor feleségével, hogy csókolja meg a seggét.
[Eve] – Nem, uram. Elnézést kérek a kellemetlenségért, amit magának és a testületnek okoztam a helytelen viselkedésemmel.
[Whitney] – A feleségem azt mondta neki, hogy dugja fel magának.
[Eve] – Elnézést, micsoda?

78. oldal, Negyedik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Anna Whitney · Eve Dallas · Jack Whitney
Vivinnie>!

– Utananézek, de enned kellene valamit.
– Fogok is, mert a gyomrom egyre inkább a tudtomra adja, mennyire üres. Viszont cseppet sem vágyom arra a büdös húslevesre, és az sem lenne hátrány, ha munka közben tudnék vacsorázni.
– Nem kaphatsz pizzát.
– Ez nem tisztességes. Hol vagyok, börtönben? Se kávé, se pizza.
– Csirkepörkölt nokedlivel.

333. oldal, Tizenkilencedik fejezet

– (…) Akarsz hős lenni?
– A tiéd, drágám? Nap mint nap.

358. oldal, Huszonegyedik fejezet

Eve Dallas sorozat · Összehasonlítás