Halálos ​származás (Eve Dallas 21.) 50 csillagozás

J. D. Robb: Halálos származás

Eve ​Dallasszal, a New York-i rendőrség hadnagyával a Wilfred B. Icove Plasztikai és Kozmetikai Sebészeti Központban találkozunk ismét. Véresre vertek egy népszerű videosztárt – ő pedig közben megölte a támadóját. A kihallgatást követően Dallas és Peabody meggyőződnek róla, hogy jogos önvédelemből cselekedett, ám mielőtt elhagynák az épületet, egy újabb eset hullik az ölükbe.

Dr. Wilfred B. Icove-ot holtan találják az irodájában. Ugyanúgy végeztek vele, mint az előző áldozattal: egyetlen szúrást kapott a szívébe. A helyszín vizsgálatából kiderül, hogy a professzort meggyilkolták. Dallas bérgyilkosra gyanakszik. A biztonsági rendszer felvételein egy káprázatosan gyönyörű nő lép be higgadtan a kapun, majd távozik: ő találkozott utoljára az orvossal.

A „dr. Tökéletesként” ismert, jámbor Icove a családjának és a munkájának szentelte az életét. A rendőrségi nyilvántartásban nem szerepelt. Dallas túlságosan is tisztának találja az előéletét. Tudja, valamit rejtegetett, és… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2005

Gold Book, Debrecen, 2006
380 oldal · ISBN: 9634260012 · Fordította: Kiss Tamás

Roarke · Eve Dallas · Delia Peabody · Ryan Feeney · Ian McNab · David Baxter · dr. Charlotte Mira · Cher Reo · dr. Li Morris · dr. Louise (Ann) Dimatto · Jenkinson

Paulina_Sándorné P>!
J. D. Robb: Halálos származás

Húha. Végre megtudtam, hogy mi is az az Icove-ügy. Nem semmi, hogy egyes tudósok mire nem képesek. spoiler Imádtam olvasni Eve logikáját, gondolkozását. Roarke imádlak, nagyon bírtam, ahogy támogatta Eve-t. Behalltam azon, hogy izgultak mind a ketten a rokonok miatt. Na, azon meg egyenesen, mikor Trina érkezett a lányokhoz. Eszméletlen, hogy fél tőle Eve. :-) spoiler

Tímea_Kocsis_2 >!
J. D. Robb: Halálos származás

Közeleg a Hálaadás, Roarke családi összejövetelt szervez. Eve furcsa gyilkosságok ügyében nyomoz (egy híres orvost és később a fiát is szíven szúrják egy szikével). A nyomozás során egyre több furcsaság bukkan felszínre, amíg Eve az indítékot keresi. spoiler A szokásos nyomozás, barátságok és családi kapcsolatok mellett súlyos erkölcsi kérdések kerülnek előtérbe. spoiler hátborzongató jövőképet vetít előre.

Takkancs90 P>!
J. D. Robb: Halálos származás

Fúúú, nagyon tetszett ez a rész, igazán érdekes volt olvasni a spoiler, nem gondoltam volna, hogy N.R. ennyire elmegy majd a sci-fi irányába és ez nekem még tetszeni is fog. :D
Mivel nem vagy egy nagy sci-fi rajongó, elsőre nehéz volt követni az eseményeket, mert nem tudtam spoiler De aztán rájöttem a turpisságra, és utána már nagyon odafigyeltem. :D Kíváncsian várom, hogy mi lesz a következő részben… :D

rafaelo0824>!
J. D. Robb: Halálos származás

Ez inkább volt már sci-fi, mint sima krimi, de nagyon élveztem. Az ügy az elejétől kezdve izgalmas volt, reméltem, hogy ilyesmire fut majd ki a dolog. Eve és Roarke nagyon cukik ebben a részben, szívesen olvastam volna többet a Hálaadásukról.

Leobelo>!
J. D. Robb: Halálos származás

Nem tudnám megindokolni, miért, de ez az egyik kedvenc részem a sorozatból. A szereplőket továbbra is imádom, és bekerült a szeretett szereplőim közé Sinead is. Ebben a részben nem volt olyan érzelmi válság, mint másik részekben volt, itt most máson volt a hangsúly, amit spoiler nélkül nem tudok rendesen megfogalmazni.
Komolyan, nagy kedvencem ez a rész.

Sára_Jaskó>!
J. D. Robb: Halálos származás

Úristen! Ha tehetném hatost adnék erre a kötetre. Egyszerűen fantasztikus volt. Annyira olvastatta magát, hogy borzalmasan rövidnek tűnt. (Mondjuk tény és való, hogy rövidebb, mint némelyik korábbi kötet.) Annak ellenére, hogy „csak” ennyi oldal rengeteg esemény lett belesűrítve, egy pillanatra sem lankadhatott a figyelmünk. Fantasztikus és hátborzongató az egész. Szörnyű belegondolni, hogy miket képesek egyesek, és ez talán nem is annyira a távoli jövő. spoiler

kiruu P>!
J. D. Robb: Halálos származás

Egy idő után nyilvánvalóvá vált a gyilkos, de addig meg nem mondtam volna, hogy ki az… egy picit unalmasabb volt, de attól még élvezhető.
Alig várom Mavis babáját, Tina még mindig a legjobb, Roarke pedig Roarke.. ;)
Ó, és a nagy családi pulyka evészet nagyon vicces volt. Igazán el kéne már egy gyerek Eve-nek . :D

marilyn_marilyn>!
J. D. Robb: Halálos származás

Ez a rész tökéletesen megérdemli az öt csillagot.
Az írónő azon kívül, hogy egy érdekfeszítő történetet tárt az olvasók elé, ismét egy hatalmas erkölcsi dilemma elé állítja az embert.
Olyan dolgokat feszeget, ami sajnos nem elképzelhetetlen, mert a világ nagyon efelé halad.
A bűnösök mindig azzal magyarázzák tetteiket, hogy ők csak a magasabb cél érdekében, az emberiség érdekében tették azt, amit. Egyáltalán nincs szó pénzről. Á, dehogy!
Miért gondolják azt egyesek, hogy jogukban áll Istent játszani?!
Fel nem foghatom…
Eve ismét zseniális volt. Nem tudom, hogy ténylegesen így történnek e a nyomozások, de mindig elámulok a gondolatmeneten, ahogyan eljut oda, hogy mi lehetett az indíték. Amikor minden teljesen logikátlannak tűnik, de ő nem hagyja magát befolyásolni, mert hallgat az ösztöneire.
Mira és Eve nem igazán értettek egyet, de a kölcsönös tisztelet és barátság átsegítette őket a nehézségeken.
Roarke szereti Eve -t. Amikor megajándékozta a bőrkabáttal, elmosolyodtam. Hihetetlen egy nő. Ezerszer jobban örült egy kabátnak, mint bármilyen ékszernek. Na és ahogyan az automatákhoz viszonyul. :)
Szeretem azt az egyensúlyt, amit az írónő teremt a komolyság és a cseppnyi humor között a történésekben.
Kíváncsi vagyok a következő részre.
Meg a következőre.
És az azutánira….

csallocintia>!
J. D. Robb: Halálos származás

Az egyik legjobb az eddigiek közül. Bírom a gyermekektől való félelmet :D A folyamatos önfeláldozást, és valaki mindig megszáll Roarke-nál :D Most épp az egész család… majdnem :D

Dianka>!
J. D. Robb: Halálos származás

Már nagyon-nagyon régen olvastam a történetet, de még 20 kötettel később is fel-felbukkan az Icove ügy és nem emlékeztem pontosan mit is takart. Sokkal jobban tetszett újraolvasva, a mostani részekhez képest sokkal több az akció, az éles helyzet, ami igazán izgalmassá teszi. A könyv témája spoiler tényleg emlékezetes, nagyot üt és felkavarja az egész társadalmat, mellette a gyilkosságok szinte eltörpülnek. Peabodyt nagyon bírtam, itt még szabad szájúbb, és ahogy nekiállt Eve-vel kekeckedni, sokat nevettem rajtuk. Érdemes volt újra kézbe venni, és ha lesz, időm tuti előveszem ismét a korábbi részeket is.

Vivinniec>!

– Hívd fel őket, és mondd azt, hogy most nem alkalmas. Valami közbejött.
– Nem vagyok gyáva – suttogta Roarke, de úgy, hogy a hangját hallva Eve épp az ellenkezőjét gondolta. – Ráadásul udvariatlanság lenne.
– Nekem az könnyen megy. Szeretek udvariatlan lenni.
– Biztosan azért, mert nagyon jól csinálod.
– Ez igaz. Mondd azt nekik, hogy megszállottan nyomozok egy gyilkos után, ezért idén a hálaadás elmarad. Nincs pulyka. Kenj rám mindent. Az az átkozott feleségem határozottan ellenzi ezt a meghívást – jelentette ki eltúlzott ír akcentussal a hangjában Eve, miközben intett a vizespohárral. – A hadnagy végigdolgozza az egész napot és a fél éjszakát, és öt percet sem szán rátok a drága idejéből. Mit tehetnék?
Roarke egy pillanatig némán figyelte a feleségét.
– Még az ismerőseimnek sem mondanék ilyesmit, nemhogy a rokonaimnak.
– Nyugodtan az önző feleséged nyakába varrhatsz mindent – vont vállat Eve, és ivott egy kis vizet. – Probléma megoldva.
– Nem igazán, mindenestre köszönöm ezt a nagylelkű ajánlatot.

129-130. oldal, Nyolcadik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Eve Dallas · Roarke
Bagneso>!

Mindig lehet találni valamit egy gyilkosság hátterében […] Rosszindulatot, pénzt, érzelmi kielégülést. A gyilkosság mindig megjutalmazza valahogyan a gyilkost. Mi másért lenne ennyire gyakori?

31. oldal, Második fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Eve Dallas · gondolat · ölés, gyilkolás
Vivinniec>!

Eve belibbent, az asztalra dobta a rózsaszín dobozt, és figyelte, ahogy Cher orrlyuka kitágul.
– Mi van benne? – kérdezte érdeklődve a helyettes államügyész. A hangján leheletnyi déli akcentust lehetett érezni.
– Sütemény.
Cher közelebb hajolt a dobozhoz, megszaglászta, és lehunyta a szemét.
– Fogyókúrázom.
– Tejszínhabos, tripla csokoládéöntettel.
– Lotyó – emelte meg Cher a doboz tetejét, belesett a résen, és felnyögött. – Büdös lotyó. Mit kell tennem érte?

120. oldal, Hetedik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Cher Reo · Eve Dallas
Vivinniec>!

– Miért kell hajnali ötkor tornáznom?
– Már negyed hat van, és azért, mert jót tesz – nyomott Eve kezébe egy rövidnadrágot Roarke. – Öltözz fel, hadnagy.
– Mikor utazol el megint?
A trikót már egyenesen az arcába kapta.

82. oldal, Ötödik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Eve Dallas · Roarke
Vivinniec>!

– Már indulsz is? – kérdezte Roarke.
– Ha már ilyen korán keltem, a legokosabb, ha minél előbb munkához látok.
– Akkor az lesz a legjobb, ha most adom át az ajándékod – figyelte Roarke a felesége arcán átfutó döbbenetet, amely gyorsan ingerültségbe, majd beletörődésbe fordult. – Már azt hitted, megúszod, mi? – nevetett fel.
– Add ide, és essünk túl rajta.
– Milyen udvarias tudsz lenni, ha akarsz […].

85. oldal, Ötödik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: ajándék · Eve Dallas · Roarke
Vivinniec>!

– Micsoda kabát! Micsoda kabát! – tapogatta meg azonnal a bőrt, de nem sokáig élvezhette, mert Eve gyorsan a kezére csapott.
– Hozzá ne érj!
– Megszagolhatom? Kérlek, kérlek. Kérlek.
– Ha nem tolod egy hüvelyknél közelebb az orrod, és csak egyet szippantasz.
Peabody engedelmeskedett, majd színpadiasan forgatni kezdte a szemét.
– Ugye, Roarke hamarabb hazaért, mint vártad?
– Az is lehet, hogy én vettem magamnak.
– Aha, persze. A rózsaszín malackák pedig lepkeszárnyon repkednek.

89. oldal, Ötödik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: ajándék · Delia Peabody · Eve Dallas · Roarke
Vivinniec>!

Semmit se kérdezhetsz, amíg nem ittam meg az első kávémat.

92. oldal, Hatodik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: dr. Louise (Ann) Dimatto · kávé
Vivinniec>!

Majd Peabody asztala mellett állva villámgyorsan megpördült, és nyakon csípte Baxtert.
– Engem szimatolsz?
– Nem téged, hanem a kabátodat.
– Hagyd abba – eresztette el Eve. – Te beteges vagy.
– Jenkinsont nevezzük betegesnek.
– Hé – kiáltott fel Jenkinson a terem túlsó végében.
– Ha nem tudod megregulázni a csoportod, Dallas, lassan kételkedni kezdek a vezetői képességeidben.

187. oldal, Tizenegyedik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: David Baxter · Delia Peabody · Eve Dallas · Jenkinson
Kicsicsillag123 P>!

Változunk, mert változni akarunk. A többi ember, a körülményeink, és a kihívások folyamatosan megváltoztatnak bennünket. Vagy jobbá tesznek, vagy rosszabbá.

240. oldal, Tizennegyedik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Roarke · változás
marilyn_marilyn>!

Belépett a házba, a fényesen megvilágított, hatalmas előtér kellemesen illatos melegébe. Kibújt a dzsekijéből, és szándékosan a lépcsőre dobta, mivel tudta, hogy ezzel is bosszantja Summersetet.
Ennek ellenére nem érezte a gonosz, beteges köd szivárgását a falakból, amely érzése szerint mindig kísérte Summerset megjelenését. Egy pillanatra megzavarodott, majd bosszankodni kezdett, végül abba a kellemes álomba ringatta magát, hogy Summerset a nap folyamán valamikor szíveskedett elhalálozni.

Eve Dallas sorozat · Összehasonlítás