Halálos ​számítás (Eve Dallas 36.) 39 csillagozás

J. D. Robb: Halálos számítás

Eve Dallas hadnagy meleg kabátja zsebébe tette összefagyott kezét és lenézett a halálra.
Egy halott nő hever New York üzleti negyedében egy hideg éjjelen. Minden jel arra mutat, hogy egy rablógyilkosság siklott félre, Eve Dallas azonban hamar rájön, hogy a testet szándékosan dobták a nemrég renovált irodaház lépcsőjére.
Ki kell derítenie, hogy miért.
Sokan gyanúsíthatók Marta Dickenson meggyilkolásával. Roarke üzleti tudása segítségével, Delia Peabody nyomozóval az oldalán Eve igyekszik kideríteni, mi késztet arra egy nagy hatalmú, gazdag üzletembert, hogy bérgyilkost fogadjon. Mindeközben a premier is közeleg, melyre mindnyájan hivatalosak.

Eredeti megjelenés éve: 2013

Gold Book, Budapest, 2013
384 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634262596 · Fordította: Kiss Tamás

Roarke · Eve Dallas · Delia Peabody · Ian McNab

Brigi89>!
J. D. Robb: Halálos számítás

Hozta a szokásos színvonalat.
Meggyilkolnak egy női könyvvizsgálót. Eve és Peabody követik a nyomokat, a szokásos csapat is besegít. Magamtól nem jöttem volna rá, hogy ki volt a felbújtó, de a végére összeállt a kép.
Summerset-et mostanában nagyon hiányolom, feltűnik 1-2 jelenetben, de az nem túl sok.
Az Icove ügy film premiere is ebben a részben van. A kedvenc részem, mikor Eve ráijeszt egy kisfiúra, hogy ha nem alszik, megy a börtönbe :D

rafaelo0824>!
J. D. Robb: Halálos számítás

Maga a nyomozás elég lapos volt az elején, de aztán beindult, és nagyon izgalmas lett a vége. Vártam már a premiert, ez is igazán emlékezetes eseményre sikeredett. Galahad sértődése volt a legjobb, meg Peabody bárcáskodása. Illetve még muszáj említenem a babareptetést, azon a jeleneten nagyon nevettem. Eve és Roarke még mindig szuper páros.

gyuszi64>!
J. D. Robb: Halálos számítás

Jó volt, hagyományosan erős a nyomozati háttér, talán kevésbé cselekményes, mint egyes kötetek (vagy csak túl sokat olvastam?). A történetvezetés is kissé sematikus, de nem bántóan.

A legjobb részek azért mégis csak azok, amelyekben valamely állandó mellékszereplő válik főbb szereplővé.

Ezzel a sorozat első 44 kötetét kipipálhatom, és a mintegy tíz novellából is csak egy hiányzik. (De azt nem is fogom elolvasni, gyengék a rövidebb elbeszélések.) Egy kicsi házi nyomozás van még hátra, nem emlékszem egy visszautalásra, mintha az a történet hiányozna.

Paulina_Sándorné P>!
J. D. Robb: Halálos számítás

Kifejezettem jó történet volt a számomra. Sikerült úgy összezavarnia az írónak a történet alakulásával, hogy tényleg csak tippelgettem, hogy kik is lehetnek a rosszak. Roake továbbra is nagy-nagy kedvenc. Szinte látom magam előtt a mosolyát, hallom a hangját, ahogy beszél Eve-hez. Eve stílusát is szeretem. Imádom azokat a részeket is, ahol Summerset-tel „hadakozik”. :-)

Bagneso>!
J. D. Robb: Halálos számítás

Ez sorban a második Dallas regény, amivel keményen meg kellett küzdenem, hogy végre túl legyek rajta. Nem tudom, mi lehet velem, de nagyon nehezen csúszott most ez is. Holott a kezdetektől imádom ezt a sorozatot és a szereplőit (Mavist kivéve:)). Momentán persze nem volt ez a rész sem egy izgalombomba, a nyomozás pedig annyi szereplőt, a bűntényben esetlegesen résztvevőt felvonultatott, hogy néha már azt sem tudtam, ki kicsoda és milyen úton-módon kapcsolódik a dolgokhoz. Nehezen ment az olvasás, és kicsit hidegen is hagyott, annyira nem találtam érdekesnek a történetet. Úgyhogy most lehet, hogy pihentetem a sorozatot egy icipicit, de a rajongásom azért még mindig töretlen, és imádom Roarke-ot! :)

Takkancs90>!
J. D. Robb: Halálos számítás

Uhh, borzasztóan izgalmas volt ez a számok véres világába vezető sztori! És mennyire izgalmas volt a végjáték!! :D Kár, hogy nem kaptunk bővebb leírást a premierről, vagy nem volt hosszabb az epilógus, hogy lássuk, hogy zajlott a premier utáni after party. :D Ez a páros megunhatatlan.

kiruu P>!
J. D. Robb: Halálos számítás

Összetört bennem egy világ, amikor rájöttem, hogy nincs több magyarul megjelent rész. Mi lesz velem Eve, Roarke, Pea-Cuki, Ian, Mavis, Leonardo, Bella, Trina, Baxter, Truetheart, Morris stbstb.. nélkül?! :'(

Leobelo>!
J. D. Robb: Halálos számítás

Jó volt, tetszett a történet, a csapatot továbbra is bírom, külön öröm volt, hogy Marlo újra feltűnt, és micsoda hírrel! (✷‿✷)

Dianka>!
J. D. Robb: Halálos számítás

Jó volt, mint mindig, tetszett, ahogy „a pénzemberek, verőlegények és a hackerek” világa keveredett és milyen kapóra jött most Eve-nek a csapat minden tagja. A pepecselős nyomozás mellett elég sok akciójelenet is helyet kapott, kedvenc jelenetem mikor „Peabody beveti” magát… Kicsit sajnálom, hogy a Halálos hírességet kihagytam és sok volt az utalás rá már csak az Icove video bemutatója miatt is, de ami késik, nem múlik, sor kerül arra a kötetre is. Nagyon kíváncsi voltam a végjátékra, ami elég minimálisra sikeredett, mert „elment az idő” a „számokkal” és a sok gyanús pénzes mogullal, akik között Eve nem boldogult volna a szeretett Roarke nélkül…

J. D. Robb: Halálos számítás

Nagyon jó ez a része is a sorozatnak, nem kellett csalódnom az írónőben! :-D

MÁSODIK OLVASÁS:

Ebből a részből egészen sok mindenre emlékeztem. :-)
Itt most nem volt hiány akcióban. Ezen kívül volt támadás, „bulira” készülés, „buli” és sok lehetséges gyanúsított. Az elején. Mármint gyanúsított. De Eve-ék szép sorban kizártak mindenkit, aki(ke)t kellett és megfogták, aki(ke)t kellett.
A szereplőinket továbbra is nagyon szeretem, nagyon közel állnak hozzám. Szóval továbbra is imádom ezt a sorozatot. :-)
Folytatás folyamatban… ;-)

ViraMors P>!

Neked ahhoz is rengeteget kellene tanulnod, hogy ostobának nevezzelek.

87. oldal, Ötödik fejezet

krisztin1>!

– Az üzleti élet maga a pokol.

350. oldal, Huszonegyedik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Roarke
Vivinniec>!

– Nagyon lelkes – fordult Peabody felé.
– Aha, az élet akkor válik igazán szörnyűvé, ha az embert már a saját munkája sem tudja izgalomba hozni.

76. oldal, Ötödik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Delia Peabody · Eve Dallas

– Gombold ki az inged.
Peabody szeme csaknem kiugrott a helyéről a döbbenettől.
– Micsoda?!
– Kettő… nem, a felső három gombot. Jézusom, Peabody – lépett elé Eve, hogy megtegye a társa helyett. – Mindenki látott már cicit – vonta fel a szemöldökét a csipke melltartó láttán, amely színben csaknem vetekedett Peaboby arcával. – Akár fel is robbanthatnak minket. Szerinted ezt akarják látni az emberek egy NYPSD nyomozó ruhája alatt?
– Mára nem terveztem, hogy felrobbanok. Mondjuk, azt sem, hogy a társam fog levetkőztetni – próbálta összehúzni maga előtt az inget Peabody, de Eve félreütötte a kezét.
– Tedd ki!
– Mit?
– Tedd ki a melled.
– Majd én.
– Te maradj ki ebből, McNab – kérte Eve visszafogottan. – Tudod, mire gondolok. Polcold fel egy kicsit – akart segíteni, de Peabody hátraugrott.
– Kösz, de egyedül is meg tudom csinálni – fordult el morogva Peabody.

307-308. oldal, Tizenkilencedik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Delia Peabody · Eve Dallas · Ian McNab
krisztin1>!

– McNab talált egy fájlt, amit meg kell vizsgálnom. Jobban mondva inkább neked kellene megvizsgálnod.
– Előre kérem a bérem.
– Éppen ma figyelmeztettem valakit, hogy a megvesztegetés bűncselekmény.
– Utána nyugodtan letartóztathatsz – csatolta ki a felesége fegyverövét Roarke, mivel Eve arra sem vette a fáradságot, hogy szunyókálás előtt megszabaduljon tőle.

103. oldal, Hatodik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Eve Dallas · Ian McNab · Roarke
krisztin1>!

– Időnként az élet nem arról szól, hogy mire van az embernek szüksége, hanem arról, hogy mit akar.

376. oldal, Epilógus

ViraMors P>!

Menet közben jó előre igyekezett felkészíteni magát az elektronikus nyomozókra jellemző zajra és pörgésre, na meg a színkavalkádra, ugyanis az osztály úgy nézett ki, mintha a Szaturnusz gyűrűit sütés előtt neonfénybe pácolnák.

170. oldal, Tizedik fejezet

krisztin1>!

[…] sokszor a túlélőknek sem sokkal könnyebb, mint az áldozatnak.

23. oldal, Második fejezet

ViraMors P>!

Alexander ugyanúgy bámulta, mint Galahad reggeli előtt.
Pedig ő nem remélhetett szalonnát.

149. oldal, Kilencedik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Eve Dallas · Galahad
BezTina>!

Az ember időnként szerencsés, idézte fel Daniel Yung szavait. Ő is
megütötte Roarke-kal a fő-főnyereményt, aki egyszerre szerette és
megértette.

Eve Dallas sorozat · Összehasonlítás