Halálos ​rokonság (Eve Dallas 29.) 24 csillagozás

J. D. Robb: Halálos rokonság

Eve szívesen töltött volna Roarke-kal kettesben egy teljes napot semmittevéssel, de álmait szétzúzta egy, a legmagasabb szintről érkező hívás: megerőszakolták és megfojtották Jonah McMasters kapitány, a NYPSD kábítószerellenes csoportjának a vezetőjének a lányát.
A csaknem a felismerhetetlenségig összevert Deenáról készített, rettentő videofelvétel McMasters múltjába vezet, de Eve hiába nézi át a régi aktáit, nem jut semmire – egészen addig, amíg egy újabb gyilkosság, és egy újabb felvétel fel nem tárja a gyilkos célját, ami nem más, mint az irgalmatlan bosszú, a lehető legkegyetlenebb módszerekkel.
Eve és csapata versenyt fut az idővel. Gyorsan kell dolgozniuk, hogy rájöjjenek, ki lesz a következő áldozata a gyilkosnak, akit látszólag semmi sem állíthat meg…

Eredeti megjelenés éve: 2009

Gold Book, Debrecen, 2010
368 oldal · ISBN: 9789634261674 · Fordította: Kiss Tamás

Roarke · Eve Dallas · Delia Peabody

rafaelo0824
J. D. Robb: Halálos rokonság

Nagyon jó volt ez a rész, a gyilkosság nagyon durva, sajnáltam rendesen a kislányt. A gyilkos is eléggé okos volt, tetszett, ahogy Eve és a többiek a nyomokat megtalálták. A vége is izgalmasra sikeredett, főleg az extrával együtt. A magánéleti szál is jó volt, tetszett Louis esküvője, kíváncsi leszek mikor jön Peabodyé. Jó volt Jamie-ről is hallani.

Paulina_Sándorné P
J. D. Robb: Halálos rokonság

Brutális gyilkosság ügyében nyomoz Eve. Mind az áldozat, mind a módszer miatt. Briliáns a módszer, az út, ahogy eljut, eljutnak a tetteshez. Szerencsére nagyszerű emberek nyomoznak és mindig a jó győz. Imádtam Roarke és Eve jeleneteit. Olvadtam sokszor Roarke miatt. Azért mosolyogtam is sokat, főleg mikor Eve a koszorúslány szerepkör miatt aggódott. Olyan rossz, hogy sok minden kimaradt az életéből, de szerencsére Roarke tesz azért, hogy pótolja, amit lehet. Egy fájdalomcsillapítóért egy torta? Szerintem jó üzletet kötött Eve. :-)

Sára_Jaskó
J. D. Robb: Halálos rokonság

Ismét egy nagyon izgalmas regényt olvashattunk. Csalafinta volt a gyilkos is, de azért sikerült lebuktatni. Tetszett, hogy Jamie is szerepelt a történetben, jó néha hallani róla. Jópofa, hogy Eve ennyit aggódik, egyszerű dolgok miatt, de Peabody mindig ott van, hogy kisegítse.

J. D. Robb: Halálos rokonság

Huh, hát be kell vallanom az ilyen nemi erőszakot tartalmazó könyvek mindig is nagyobb hatással vannak rám, mert mindennél jobban utálom az ilyet. Nem egy gyalog-galopp könyv volt az tuti. Eve Dallas a legjobb, bár én szívesen olvasnék egy nyaralós könyvet róluk, megoldásra váró ügyek nélkül. :)

Leobelo P
J. D. Robb: Halálos rokonság

Ez is egy elég kemény rész volt. Pontosabban brutális. Ha jobban belegondolunk, naponta hallani ehhez hasonló esetekről. Komolyan csodálom Eve és a csapat kitartását. Ami tetszett, hogy Eve és Roarke most teljesen, mindenben együttműködtek, a 2 év alatt egyre jobban összecsiszolódtak, megértik egymást. Louise esküvője pedig nagyon szép volt.

gyuszi64
J. D. Robb: Halálos rokonság

Azt akartam írni, hogy az írónő hozta a kötelezőt, de ez így kevés, a regény a jó átlagú Robb-regényeknél is jobb. Az igazság az, hogy így a sorozatban harmincadik kötet környékén összeállnak a karakterek (volt elég idejük :) ), a szerző is belemelegedett (volt hol rutint szereznie :) ), így ha a cselekményszál hiteles (és most az), akkor bizony ismét egy igen jó krimit kapunk. A jelenlegi 90% feletti értékelés nem elfogult.
Nekem kicsit túl erős volt a romantikus szál, de hát ez van.

Maszatostappancs
J. D. Robb: Halálos rokonság

Ismét kellően összeszedett és rafinált, nagyon naturalista leírással a gyilkosságok kapcsán. Talán pont ezt szeretem Eva történeteiben, hogy mindig olyan részletes és alapos az áldozatok bemutatása, hogy én mint olvasó is maximálisan úgy érzem, hogy ki kell állni az áldozatokért.

ViraMors P
J. D. Robb: Halálos rokonság

Ez a kötet nagyon erőteljes, mind fizikai, mind érzelmi szempontból. Az események pörögnek, végig feszültség alatt tartja az olvasót.
Remek darab!

kiruu P

A legsötétebb hazugságnak mindig igaz a fele

kiruu P

Roarke a látogatók számára fenntartott fotelben várta. Abban a szörnyen kényelmetlen fotelben, amelyet csak azért nem cserélt ki eddig, mert gyűlölte a látogatókat.

Jucko84 P

– (…) Én mondom, az a férfi, aki képes megjavítani a csöpögő vécétartályt, felér egy milliomossal. A maga férje is tesz-vesz a ház körül? – mutatott Eve jegygyűrűjére.
Eve még sohasem gondolkodott el azon, meg tudna-e javítani Roarke egy csöpögő vécétartályt.
– A maga módján.

Jucko84 P

– (…) Ha érdekel – folytatta, egyenesen Roarke-hoz intézve a szavait – arra megyek.
– Megtisztelő – felelt udvariasan –, de én inkább erre megyek.
– Így jártam.
Eve inkább csodálkozva, mintsem bosszúsan figyelte, ahogy a lány folytatja az útját.
– Azt hittem, felfal a szemével.
– Tudom. Olcsó húsnak éreztem magam, akit csak kihasználnak.
– A francba. Kivágtad magad. A férfiak mindig ezt csinálják.
– Pontosan. Éppen ezért érezzük olyan sokszor, hogy kihasználnak bennünket.

Kapcsolódó szócikkek: Eve Dallas
Jucko84 P

– Mondtam már, hogy ne etesd az embereimet. Csak elrontod és korrumpálod őket.
– Egyetlenegy nyomozót szeretnék csak elrontani és korrumpálni, és történetesen tudom, hogy a pizza a gyengéje.
Eve dühösen nézte a férjét a bögre karimája felett.
– Pepperonis?

Kapcsolódó szócikkek: Eve Dallas · pizza · Roarke
Jucko84 P

Eve felemelte az egyik ezüstfedőt. Roston sült halat talált alatta színes zöldség- és tésztakörettel.
– Ez olyan… egészséges.
Roarke felkacagott, és újra megcsókolta.
– Fogadjunk, hogy ennek ellenére ízleni fog. Ha megetted, majd adhatsz az egészségnek egy nagy bögre kávéval és az irodádban dugdosott aprósüteménnyel.
Eve gúnyosan végigmérte.
– Nem dugdosok semmit, csak felkészültem arra az esetre, hogy ha olyan emberek, akiknek a neve kísértetiesen hasonlít Kisrozira és McBabra, rávessék magukat – szúrt fel egy darab halat a villájára.

Jucko84 P

– Tinédzsernek lenni egyszerre pokol és mennyország. Hála Istennek, csak tíz évig tart.

Kapcsolódó szócikkek: Delia Peabody
kiruu P

Isten hozott, sötét rokon!
Kellemes rettenet, üdv!

Eve Dallas sorozat · Összehasonlítás