Halálos ​menekülés (Eve Dallas 20.) 36 csillagozás

J. D. Robb: Halálos menekülés

Semmi régi ügy. Semmi kapcsolat az alvilággal. Semmi DNS. Semmi nyom. Lehet, hogy Eve Dallas a város legjobb nyomozója – nem beszélve a férje, Roarke kapcsolatairól és lehetőségeiről –, de a Swisher-ügy teljesen összezavarja. A család tagjaival éjjel, álmukban végeztek, méghozzá különösen kegyetlenül. A gyilkosok kiiktatták az első osztályú riasztót, és éjjellátó készülékkel felszerelkezve behatoltak a barátságos, középosztálybeli házba. Csak ott követtek el hibát, hogy nem vették észre, amikor egy kilencéves kislány elrejtőzött előlük a sötét konyhában…

Eredeti megjelenés éve: 2005

Gold Book, Debrecen, 2006
378 oldal · ISBN: 9634250866 · Fordította: Kiss Tamás

Roarke · Eve Dallas · David Baxter · Troy Truehart

rafaelo0824
J. D. Robb: Halálos menekülés

Öt csillag, mi más. Továbbra is szeretek mindenkit, bár Eve néha kiakaszt, ahogy előadja magát, néha nem értem, hogy miért szereti állandóan mindenki. Nixie nagyon cuki volt, bár a végén azért megrángattam volna a kis hülyét. Jöhet a folytatás.

Paulina_Sándorné P
J. D. Robb: Halálos menekülés

Nagyon brutális volt a történet. De Eve és Roarke újra zseniálisak voltak. Imádom őket. Mosolyogtató volt, ahogy Eve megijed és fél egy kislánytól, de azért jól kezelte a helyzetet. Nagyon tetszik a gondolkozásmódja, ahogy eljut egyik pontból a másikba és közben szépen felgöngyölíti az ügyet, rájön az összefüggésekre. Bírom Eve-ben, hogy ő a kemény nyomozó, közben meg annyira figyel Peabody-ra, meg a többiekre. Roarke-kal való kapcsolata meg csúcs. Tetszik, ahogy hatnak egymásra. Roarke figyelemre méltó és csodás férj és társ. Nixie hihetetlen egy kislány. Summerset nem semmi volt, tetszett, ahogy vigyázott a kislányra. spoiler

Leobelo P
J. D. Robb: Halálos menekülés

Aludtam erre az értékelésre egyet, de továbbra sem tudom, mit írjak. A történet remek volt, a szereplőket továbbra is szeretem. Őszintén, ilyen mennyiségben még Mavis is elviselhető. Voltak benne olyan jelenetek, amikor sírtam,spoiler, de volt olyan is, amikor vissza kellett fognom magam, hogy ne nevessek fel hangosan. spoiler
Ez a sorozat továbbra is nagy kedvencem.

Sára_Jaskó
J. D. Robb: Halálos menekülés

Nagyon izgalmas volt. Annyira jól írja le Robb a történéseket, hogy egyszerűen beleképzeli magát az ember és megborzong olvasás közben. Nagyon sajnáltam szegény Nixiet és olyan értelmetlennek tűnt ez a sok gyilkolás és haláleset. spoiler

gyuszi64
J. D. Robb: Halálos menekülés

Általában jó színvonalúak a Dallas-regények, ez a mostani pedig még jobb. A típushibákat elkerülte az írónő (pl. az állandó szereplők alkalmankénti felesleges szerepeltetése, vagy túlzott (ismétlődő) bemutatása), nagyon jók lettek a párbeszédek. Lényegében a regény kétharmadáig letehetetlen volt a történet, itt egy kicsit leült (nekem sok volt a lelkizés). Bámulatosan bontotta ki a cselekményhiányos nyomozás szálait, de abba is hagyom: szép munka volt. (Mondjuk az egyik típusbefejezést kaptuk, ilyet már többet is láttam a korábban olvasott mintegy 30 kötetben…)

J. D. Robb: Halálos menekülés

Már egy-két J.D.Robb történetet olvastam, eddig mind nagyon tetszett. Ez sem volt kivétel. A borítót nem találom valami szépnek, de ez is csak azt bizonyítja, hogy nem a borító alapján kell megítélni a könyveket.
Nagyon bírom Eve karakterét, főleg, amikor jól odaszól valakinek :D Tetszik, hogy Roarke is mindig segít neki és támogatja a döntéseiben. A háttérsztorijuk pedig még érdekesebbé teszi a történeteket.
Ez a rész szintén pörgős és izgalmas volt, ahogy azt már az eddigi J.D.Robb történetekben megszokhattam. Különösen szeretem, ahogy az írónő összekapcsolja az akcióval teli jeleneteket egy kis romantikával.

Mrs_Cat
J. D. Robb: Halálos menekülés

Jobb volt, mint az összes többi. Naivan azt hittem Eve és Roarke fogadja örökbe a kislányt. Imádtam a kislány bátorságát, vakmerőségét.

kiruu P
J. D. Robb: Halálos menekülés

Az első rész óta, ez volt a legjobb. Tele volt izgalommal, érzelmekkel, akcióval, cukisággal…
Minden összejött. Egy remek ügy, amit meg kell oldani, egy kislány, akire vigyázni kell. Roarke még mindig a legjobb, Eve példakép, Summerset elképesztő, Ian haláli, Peabody cuki. Mavis pedig a furcsa, de senki nem tud neki ellenállni. Imádom ezt a részt.

schalby P
J. D. Robb: Halálos menekülés

Mint mindig most sem csalódtam Robb könyvekben. Rejtélyes, érzelmes néhol humoros, a tökéletes kikapcsolódás számomra.

Bagneso

Az irónia gyakran akkor is célba talál, és nagyobbat üt, mint egy ökölcsapás, ha halkan, kedvesen adják elő.

Kapcsolódó szócikkek: irónia
Judiii

– A sors egy igencsak forgandó, és érzéketlen lotyó, nem igaz? – jegyezte meg. – Ennek ellenére akadnak pillanatok, amikor az ember látja, hogy dolgozik.

328. oldal (Gold Book)

K_Maria P

[Eve] Mit szólnál, ha kérnék tőled egy belvárosi házat?
[Roarke] Melyiket szeretnéd?

Kapcsolódó szócikkek: Eve Dallas · Roarke
Mrs_Cat

– Nem volt Pepsijük.
– Micsoda? – nézett bele Eve a hatalmas papírzacskóba, – Ez még Amerika, vagy átkerültem egy párhuzamos világegyetem sötét kontinensére?

Kapcsolódó szócikkek: Eve Dallas · Pepsi
Judiii

– Ezek szerint némileg szétrúgták a segged. Ha időről időre megdorgálnak, az csak segít építeni a karriered.

327. oldal (Gold Book)

Kicsicsillag123 P

Ösztönösen felhívta Roarke-ot a műszerfalba épített linken.
– Hadnagy.
– Hogy érzed magad? – kérdezte a férjét.
– Egészséges vagyok, gazdag és bölcs. Te?
– Ha. Ijesztő vagyok, aljas és könyörtelen.
Roarke nevetése megtöltötte a kocsit, és valamennyit enyhített Eve bosszúságán.
– Éppen így szeretlek a legjobban.

Kapcsolódó szócikkek: Eve Dallas · Roarke
veresjudit81

-Nagyon ügyes attól, aki csupán néhány napja tért vissza a munkába.
-Még nem tudom gyalog üldözni a gyanúsítottakat, de az eszem? Éppen úgy vág, mint régen.
-Sajnos. Eddig abban bíztam, hogy az agyrázkódás és a kóma segített valamicskét, de be kell látnom, tévedtem.

K_Maria P

A polgármester lehordja a rendőrfőnököt, a rendőrfőnök a kapitányt, és a kapitány végül engem. Alattam már nincs senki. A média tombolni fog örömében.

Kicsicsillag123 P

– Nem akarlak feltartani.
– Ráadásul alig várod, hogy dolgozhass.
– Még nem beszéltem a törvényszékiekkel, nem fejeztem be a jelentésemet. A labort is meg kell sürgetnem, és a takarítókkal sem kiabáltam. Az emberek még azt fogják hinni, hogy szabadságra mentem.

– Hová ment Peabody?
– Nebraskába.
– Nebraska – harapott bele Baxter elgondolkodva a hamburgerbe. – Ott tényleg élnek emberek? Eddig azt hittem, csak legenda. Tudod, mint Idaho.
– Idahóban is élnek emberek, uram – árulta el Trueheart.

Kapcsolódó szócikkek: David Baxter · Delia Peabody · Troy Truehart

Eve Dallas sorozat · Összehasonlítás