Halálos ​látomás (Eve Dallas 19.) 45 csillagozás

J. D. Robb: Halálos látomás

Nora ​Roberts, a New York Times J. D. Robb néven publikáló bestsellerírónőjének legújabb regénye a „szexi és izgató” sorozatban, amely Eve Dallas és férje, Roarke kalandjait követi nyomon New York Cityben. A technológia és az emberség szembenállásának a korában Dallas egy gyilkos után nyomoz, aki az áldozatai testrészeit gyűjti.

A város egyik legforróbb éjjelén Eve Dallast, a New York-i rendőrkapitányság hadnagyát a Central Parkba küldik – és ezzel kezdetét veszi egy pokoli nyomozás. Az áldozatra a nyaka körül egy vörös zsinórral – egy tó partján, a sziklák között – találtak rá. A gyilkos olyan helyzetbe igazította a kezét, mintha imádkozna. De Dallas attól rémült meg a leginkább, hogy hiányzott mindkét szeme – mintha egy sebész metszette volna ki a lány fejéből.

Eve egyre kétségbeesettebben keresi a választ, ahogy egyre több, ugyanolyan, jellegzetes sérüléseket viselő áldozat kerül elő. Meggyőződése ellenére elfogadja egy médium segítségét, aki egymás után avatja… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2004

Gold Book, Debrecen, 2005
378 oldal · ISBN: 9634250750 · Fordította: Kiss Tamás

Roarke · Eve Dallas · Delia Peabody · Ian McNab · Ryan Feeney · dr. Louise (Ann) Dimatto · Mavis Freestone · Leonardo · Ursa Harvo (Harpo)

gyuszi64 >!

2020/152.

Újraolvastam, egy kicsit minden leüléskor, pihenésképpen, és egyszer csak vége lett.
Jól sikerült rész, a végén szokatlanul nagyot csavar a történeten az írónő.

Paulina_Sándorné P>!
J. D. Robb: Halálos látomás

Nagyon tetszett a történet. Élveztem, ahogy Eve nyomozott. A végén azért dobtam egy hátast, erre a fordulatra nem számítottam. spoiler Hangosan nevettem azon a részen, amikor spoiler Az a rész mindent vitt. :-) Szegény Peabody. Csípem, ahogy Eve és Summerset „bírják” egymást. Roarke-ot továbbra is imádom, nagyon-nagy kedvencem.

rafaelo0824>!
J. D. Robb: Halálos látomás

Ismét egy szuper rész, bár itt a huszadik környékén már nem is csodálkozom. Tetszett ez az ügy, brutális volt és végig izgalmas. Nagyon bírom az állandó szereplőket, mindenkit szeretek benne, de főleg Peabody-t és Roarke-ot. Jöhet a következő!

Sára_Jaskó>!
J. D. Robb: Halálos látomás

Hátborzongató és izgalmas, talán ez a két szó írja le leginkább a könyvet. spoiler Fantasztikus volt a fordulat a végén, egyáltalán nem számítottam ilyenre.

Leobelo>!
J. D. Robb: Halálos látomás

Nem igazán tudom, mit írjak. Tetszett, a csapatot továbbra is imádom. A történet nagyon jó volt, bár nem tudom felfogni, hogy honnan jutnak eszébe az írónőnek ilyen brutális bűntényeket. Ennek ellenére imádom!

Takkancs90 P>!
J. D. Robb: Halálos látomás

Letehetetlen törtenet, újabb csavaros krimi N.R.-től. Imádom Eve és Roarke történeteit. Peabody és McNab lávsztorija pedig örök kedvenc marad. Remélem az én különbejáratú McNab-om is hamarosan felbukkan :)
A gyilkosságok igazán hátborzongatók voltak, remek sorozat. Már veszem is elő a következő kötetet.

csallocintia>!
J. D. Robb: Halálos látomás

Nagyon izgalmas volt. Végre nem Eve volt a nyomozó-áldozat… Sajnálom Peabodyt, amiért ezt történt vele, de végre nem csak Eve.ről szólt a dolog. Imádom McNab-et :D

J. D. Robb: Halálos látomás

Nagyon jó ez a rész is. :-)

MÁSODIK OLVASÁS:

Micsoda rész, le a kalappal az írónő előtt… :-)
Zajlottak az események rendesen miközben megmásztunk pár érzelem hegyet.
Ahogy Eve mesélt Peabody-nak a gyerekkoráról, aztán ahogy szegény Peabody belesodródott a sűrűjébe spoiler… Huh, rendesen torokszorító történet volt.
És a vége, ahogy felfedezik a spoiler, ami igazából nem is a vége, mert ugye jön az utolsó csavar, amit vagy láttunk előre vagy nem… ;-)
Csak ismételni tudom magam, csavaros, eseménydús, torokszorító rész ez és mindezek mellett meglehetősen humoros is volt.
Nagyon szeretem ezt a részt is, mindent részt nagyon szeretek. :-)))

Kicsicsillag123 P>!
J. D. Robb: Halálos látomás

A 19. rész és még mindig megunhatatlan. Igaz, nem ez lett a legjobb rész. Maga a nyomozás érdekes volt, csak engem alapvetően sem érdekelnek a médiumok. Most pedig igencsak belementek ebbe a témába. spoiler Kedvenceim viszont hozták a szokásos formájukat. Eve, Roarke, Feeney, Peabody, McNab mind-mind nagy kedvenceim. Peabody és McNab hihetetlenül aranyos páros. Mavis részről részre idegesítőbb pedig az elején kedveltem. Nem gondoltam volna, hogy ennyi rész után is, de még mindig kíváncsian kezdek majd neki a folytatásnak.

kiruu>!
J. D. Robb: Halálos látomás

Úúúúúúú. Ááááááá. Óóóóóó. Wáááóóó.
A gyilkos nagyon durva volt. Peabody megsérült. Roarke még mindig tökéletes. Eve egyre puhányabb. Ian nagyon aranyos védelmező. Mavis a legjobb. Imádom.

Jucko84 P>!

– Tudod, kedvesem, ha a koffein egyszer felkerül a tiltott szerek listájára, téged is nyilvántartásba fognak venni a függőséged miatt.

31. oldal, Második fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Eve Dallas · koffein · Roarke
Jucko84 P>!

– Jézus Krisztus, Feeney! Mi van rajtad?
Feeney olyan pillantást vetett rá, mint akinek szörnyű teher nyomja a lelkét.
– A feleségem szerint el kell kezdenem színesen és divatosan öltözködnöm. Megvette ezt az öltözéket, és addig rágta a fülemet, amíg fel nem vettem.
– Úgy…Úgy nézel ki, mint egy utcai bárcás stricije.

Kapcsolódó szócikkek: Eve Dallas · Ryan Feeney
Vivinnie >!

Egy perc, és jövök – sietett el a női mosdó felé. Amikor belépett, egyszerűen leült a földre, a tenyerébe temette az arcát, és zokogni kezdett.
Olyan nagy nyomástól szabadult meg hirtelen, hogy belesajdult a mellkasa. Fájt a torka, és lüktetett a feje.
Sokáig ült az érzelmek viharában.

346. oldal, Huszadik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Delia Peabody · érzelem · Eve Dallas · fájdalom · megkönnyebbülés · szeretet
Jucko84 P>!

– Micsoda erkölcsös nő vagy, hadnagy.
– Aha. Meglátnám, mennyire lennél nyitott és jópofa, ha a jelvényemet hirtelen bárcára cserélném. Elég nehezen tudnék kialakítani egy jól fizető ügyfélkört, mivel minden kuncsaftomnak bevernéd a képét.
Roarke egyetértése jeléül csupán biccentett.

Kapcsolódó szócikkek: Eve Dallas · Roarke
Vivinnie >!

– Aha. Azt szeretnénk, ha te lennél az egyik segéd.
– Baseballozni akarsz? – harapott bele Eve egy lazacos szendvicsbe, és úgy találta, egészen finom. – Nem kellene legalább addig várnod vele, amíg a gyerek megszületik?
– Nem, egyáltalán nem a baseballról van szó. Hanem arról, hogy Leonardóval együtt segíthetnél a szülésnél.
Eve elsápadt, félrenyelte a falatot, és köhögni kezdett.
– Igyál egy kortyot, drágám – kérte nevetve Roarke. – Ha pedig szédülsz, hajtsd a térded közé a fejed.
– Fogd be! Arról beszéltek, hogy… hogy legyek ott? Akkor és ott? Ugyanabban a szobában, mint…
– Azzal semmit sem segítesz, ha mondjuk Queensben vagy, Dallas.
(…)
– Azt akarjuk, hogy Roarke is velünk legyen – szipogott Mavis, majd kifújta az orrát.
– Én? Ott?
Eve a férje felé fordult, és így abban a ritka élvezetben lehetett része, hogy látta a rémületet Roarke arcán.
– Így már nem is olyan mulatságos, igaz, nagyfiú?

151-152. oldal, Kilencedik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Eve Dallas · Leonardo · Mavis Freestone · Roarke · szülés
Jucko84 P>!

– (…) Eve Dallas hadnagy vagyok. A tulajdonom vagy. A 39921-SH jelű fájlt akarom, mégpedig azonnal!
A képernyő megremegett, és betöltötte egy írás. Valószínűleg olasz nyelven.
A hang, amit Eve kiadott, valahol félúton járt a sikoly és a bömbölés között. Közben az öklével verte a szerkezetet, és azt is fontolóra vette, hogy kitépi a zsinórját a konnektorból és az egészet kihajítja az ablakon.
Ha szerencséje van, talán épp egy karbantartóra esik. Két legyet egy csapásra.

Kapcsolódó szócikkek: Eve Dallas
Vivinnie >!

Pár óra kellemes beszélgetés a barátainkkal nem hátráltatja a nyomozást, Dallas.
– Jesszus – kortyolt bele Eve a Pepsijébe, miközben a bolthoz legközelebbi edzőterem felé sétáltak. – Ezt az egész vacsorát hátborzongatónak találom, különösen most, hogy nem sikerült rendesen kialudnom magam. Régen olyan egyszerű volt az életem.
– Mmm.
– Komolyan. Pontosan azért, mert nem ismertem ennyi embert.
– Nem gondolod, hogy ki kellene zárnod valakit belőle, és akkor megint egyszerűbb lenne? De kit választanál? Roarke-ot? Tudod, ezt már megbeszéltük. Ha Roarke szabad lenne, azonnal rámozdulnék. McNab pedig rád.
Eve fulladozni kezdett az utolsó korty Pepsitől, mire Peabody segítőkészen hátba verte.
– Nyugi. Csak vicceltem.
– A te kapcsolatod McNabbal nagyon beteges.
– Tudom – ragyogott Peabody. – Éppen ettől vagyunk olyan boldogok.

202. oldal, Tizenkettedik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Delia Peabody · Eve Dallas · Ian McNab · Roarke
Vivinnie >!

– Dallas – hívta félre Eve-et Louise. – Segítenél nekem a konyhában?
– A konyhában? Én?
– Csak egy perc az egész.
– Ó. Oké – követte Eve Louise-t. – De ugye nem fogunk főzni, vagy ilyesmi?
– Ilyen szerénynek látszom? A vacsorát a sarki étteremből hozattam. Csak ki kell szedni a dobozból, és tálalni, azzal meg egy perc alatt elkészülök – kortyolt bele Louise a borába, és a pohara fölött alaposan megnézte Eve-et.
– Vigyázol te eléggé magadra?
– Micsoda? Miért?
– Mert nagyon kimerültnek látszol.
– A francba. Pedig jó öt percet töltöttem azzal, hogy festéket kenjek az arcomra. Ezek szerint nem volt semmi értelme.
– A szemeden látszik a fáradtság. Orvos vagyok, tudom, mit kell figyelni. Megértettem volna, ha azt mondod, hogy ma este pihenni akarsz.

242. oldal, Tizennegyedik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: dr. Louise (Ann) Dimatto · Eve Dallas
Vivinnie >!

Bejönnek az irodámba, amíg összeállítom a listát, vagy inkább nézelődnek a boltban?
– Inkább bemegyünk. Peabody… – hallgatott el Eve, és körülnézett, mert sehol sem találta a társát. Majd megpillantotta, egy maroknyi színes zoknival a kezében. – Az Isten szerelmére. Nyomozó!
– Elnézést. Elnézést – sietett oda hozzá Peabody. Izé… Csak az öcsémnek és a nagyapámnak néztem valamit.

270. oldal, Tizenhatodik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Delia Peabody · Eve Dallas

– Dallas, igaz?
– Az meg én lennék.
– Én pedig Peabody nyomozó.
Harvo biccentett feléjük, és intett, hogy lépjenek közelebb.
– Ursa Harvo, a hajkirálynő.
– Mit tud mondani nekünk, fenség?
Harvo felvihogott.
(…)
– Szőrhercegnőnek is szoktak nevezni.

281-282. oldal, Tizenhetedik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Delia Peabody · Eve Dallas · Ursa Harvo (Harpo)

Eve Dallas sorozat · Összehasonlítás