Halálos ​híresség (Eve Dallas 34.) 24 csillagozás

J. D. Robb: Halálos híresség

„Van egy holttestünk, amely úgy néz ki, mint az egyik nyomozó, egy ház tele hollywoodi hírességekkel, és egy médiagépezet, ami úgy fogja felfalni az egészet, mintha csokoládé lenne.”

Eve Dallas hadnagy pánikba esik – pedig nem is egy bűnügy helyszínén van. Kénytelen részt venni a leghíresebb ügye alapján készült film bemutatóján számos híresség társaságában, olyan színészekkel körülvéve, akik úgy festenek, mint életének állandó szereplői. Már épp feldereng az est vége, amikor a brutális valóság áttör a csillogó felszínen.

Gyilkosság történik.

Az Eve társát, Peabodyt játszó ellenszenves színésznőt a medencében találják. Eve sietve kifaggatja a vendégeket, de alig talál valakit, akinek lenne indítéka a gyilkosságra. A helyzetet tovább bonyolítja egy magánnyomozó meggyilkolása, egy eltűnt hangfelvétel és egy nagyon drága film. Eve-nek nagyon össze kell szednie magát, hogy tiszta maradjon a feje és megállítsa a hidegvérű gyilkost.

Eredeti mű: J. D. Robb: Celebrity in Death

Eredeti megjelenés éve: 2012

Gold Book, Budapest, 2012
384 oldal · ISBN: 9789634262411 · Fordította: Békési József

Roarke · Eve Dallas · Delia Peabody

Paulina_Sándorné
J. D. Robb: Halálos híresség

Ez az első könyvem az írónőtől ezen a nevén. :-) Egy Roarke-ot akarok magamnak! Kellően krimi és romantikus. Minden igényemet kielégítette a könyv. Vicces is volt. Tetszik Eve Dallas stílusa, szövege és a férje. :-) Mikor megkapta tőle azt a kabátot spoiler, na akkor végem volt. A krimi része is jó volt, Tetszett, ahogy gondolkodik, ahogy alakult a történet.

kiruu P
J. D. Robb: Halálos híresség

Őszintén szólva, ez egyszerűen hátborzongató. Ezek a hasonmások..brrr. Nem jöttem rá a gyilkosra, de az odavezető út, fantasztikus volt, mint mindig.

gabiica P
J. D. Robb: Halálos híresség

Izgalmas, és leleményes történet, ötletem sem igazán volt, ki az elkövető.

Vivinnie
J. D. Robb: Halálos híresség

Nagyon jó ez a rész is, de nem is vártam mást…! ;-) :-D Egy picit furcsa volt ugyan a többitől kissé eltérő fordítás, de ez sem vett le semmit az értékéből. :-)

ViraMors
J. D. Robb: Halálos híresség

Nem először olvastam a kötetet, magamat ismerve azt kell mondanom: nem is utoljára. Pörgős, színes, lendületes. A szín- és szerepjátszás forgatagába, a hatalom, a hatalomvágy és a manipuláció világába csábítja az olvasót ez a rész, ahol senki és semmi nem az, aminek látszik. Zseniális! Az egyik kedvencem a sorozatból! A gyilkos nem egyértelmű már az elején, de némi odafigyeléssel tettenrhető, a történet íve gyönyörű, nem torpan meg egy pillanatra sem. És hogy a könyvet idézzem: „múködik a kémia” is. Eve és Roarke párosa, Peabody és McNab kettőse is egyaránt zseniális!

bbedyy
J. D. Robb: Halálos híresség

Nagyon szeretem ezt a sorozatot.
Peabody és McNab olyan édes páros. Roarke apró meglepetései annyira romantikusak hol egy biztonsági szempontból felturbózott kocsi hol egy kevláros kabát, hétköznapi dolgok de megmenthetik Eve életét. A gyilkosság kinyomozása most is zseniális mint mindig, még ennyi könyv után se laposodik el a sztori.

T_KMaria P

Minden könnyebb, minden jobb, amikor az ember megengedi magának, hogy boldog legyen.

ViraMors P

..jól tesztitek, okosan, hogy vártok, mielőtt a következő szintre ugranátok.
– Ti nem vártatok – emlékeztette Peabody.
– Én meg Roarke semmit sem csináltunk okosan. Akármit is tettünk, ha jobban megnézed, nem lett volna szabad működnie.
– Ebben tévedsz. Minél jobban megnézed, anál jobban látszik, hogy miért működött. És működik még most is.

Kapcsolódó szócikkek: Delia Peabody · Eve Dallas · Roarke
krisztin21 P

– Az új bakancsodat vedd fel – adta oda neki Roarke a ruhákat. – Jól megy ezekhez, és a kabáthoz is.
– Miféle új bakancsot? – nézte összevont szemöldökkel Eve, ahogy Roarke levette a polcról. – És honnan van?
– A bakancstündérektől, gondolom.
– A bakancstündérek haragszanak, amikor egy hétre bezárják őket egy szekrénybe.
– Ó, szerintem ennél azért türelmesebbek.

ViraMors P

– Hogy lett rendőr?
– Elvégeztem a rendőrakadémiát.

Kapcsolódó szócikkek: Eve Dallas
krisztin21 P

– (…) Maga ugyanúgy tiszteli a felesége rangját – mondta Roarke-nak –, mint amennyire szereti.
– Annyira azért nem – helyesbített Roarke.

gretus126

Az ivástól nem szűnnek meg a problémák. Attól, hogy az ember nem emlékszik rájuk, még ott vannak.

ViraMors

Ez az ember egy sorozatgyilkos, akire nem illik rá a sztenderd profil. Nem vadul meg, nem ragaszkodik egy típushoz vagy módszerhez.

Eve Dallas sorozat · Összehasonlítás