Halálos ​csábítás (Eve Dallas 13.) 46 csillagozás

J. D. Robb: Halálos csábítás

A New York Times bestsellerírónője, Nora Roberts, azaz J. D. Robb egy szívfájdító regénnyel áll az olvasók elé… Ezúttal Eve Dallas egy gyilkos Casanovát keres, aki halálos étvágyat érez a csábításra…

Dante a cybertérben választja ki az áldozatait hetekkel azelőtt, hogy személyesen találkoznának. Néhány korty bor, és pár órával később a lány halott. A gyilkos fegyver: egy ritka, csaknem kimutathatatlan kábítószer, amitől az áldozatot leküzdhetetlen nemi vágy keríti a hatalmába, az utcai értéke pedig negyedmillió dollár.

Eve Dallas hadnagy újra és újra végigpörgeti magában az eseményeket. A gyertyafény, a zene, az ágyra hintett rózsaszirmok – a csábítás gyilkos eszközei. A tettes nem akarta megölni a lányt. De amikor mégis megtörtént, két választása maradt: félelemmel és bűntudattal telve elrejtőzik, vagy újabb vadászatba kezd…

Eredeti megjelenés éve: 2001

Gold Book, Debrecen, 2004
380 oldal · ISBN: 9639437948 · Fordította: Kiss Tamás

Roarke · Eve Dallas · Delia Peabody · Ryan Feeney · Ian McNab · Jack Whitney · Lawrence Charles Summerset · dr. Louise (Ann) Dimatto · Mavis Freestone · Nadine Furst · Charles Monroe

Zsuzsanna_Makai>!
J. D. Robb: Halálos csábítás

Baromi jó volt. Mint mindig. Baromira imádtam. Mint mindig. De ott van az a DE. Valami nem klappolt. Talán a párhuzamosan haladó két vonal miatt. Eddig mindig a végén derült ki, ki a tettes, most a közepén. Ez valahogy nem illett a képbe.
Egy üzenet; ha lefordítottál már egy sorozatból 12 részt, és tudod, h barátok, és tegeződnek, akkor miért kell a tizenharmadikban magázódniuk megint?
Kell nekem is egy saját Roarke. Imádom ezt a faszit!

rafaelo0824>!
J. D. Robb: Halálos csábítás

Nem meglepő már, de nagyon tetszett ez a rész is. A shipem végre révbe érni látszik legalább egy kicsit, Eve és Roarke még mindig szuperek, az gy pedig borzasztóan izgalmas, még ha kicsit egyszerű a megoldás akkor is. Tetszett, hogy volt gyilkos szemszög. Ami kicsit zavart a Charles szál, nekem erőltetett volt, viszont ez nem vont le a könyv értékéből, inkább csak amolyan felesleges kis töltelék volt.

csallocintia>!
J. D. Robb: Halálos csábítás

McNab és Pea-cuki újra együtt :-) Végre a bárcàs is talált valakit maga mellé :-)
Már az elején tudtam, hogy Eve lesz az egyik „áldozat”
Csak egy kérdésem van. Hogy tud valaki úgy èlni, hogy minden nap 2-3 órát alszik, ès gyilkosokat keres???

marilyn_marilyn>!
J. D. Robb: Halálos csábítás

Az újabb gyilkosságok, amikben Eve ebben a történetben nyomoz, értelmetlenek és felfoghatatlanok. Mint minden gyilkosság.
Két unatkozó gazdag gyerek, akik azt gondolják, mindent büntetlenül megtehetnek, mert hiszen az nekik jár. Azt gondolták, mindent megúszhatnak, hiszen gazdagok. Ráadásul férfiak.
Az írónő tökéletesen bemutatta ebben a regényében azt a fajta gondolkodást, amit az elkényeztetett gazdag gyerekek képviselnek, ami szerint a mindennapjaikat élik.
Unatkoznak. Nincsenek valódi céljaik. Nincs valódi példakép és nincs visszahúzó erő.
A gyilkosok nem tisztelik a nőket. Mégis egy nő lesz a vesztük.
Eve Dallas hadnagy a poklok poklát járja meg a nyomozás közben. Felvillannak elméjében a múlt gyötrő képei, melyeket használva göngyölíti fel a gyilkosságokat.
Summersettel való viszonya megmosolyogtatott a sok kegyetlenség közben.
A gyilkosságokon túl, igen csak zajlottak az események. Új szerelem szövődött, míg egy régi újra lángra kapott.
Eve ismételten megvívja harcát a rendőrség berkein belül is, a féltékeny kollégákkal. Viszont gyűlik az őt csodáló és tisztelő rendőrök száma is.
Egy újabb izgalmas és felkavaró krimi J.D. Robb tollából.

Kicsicsillag123 P>!
J. D. Robb: Halálos csábítás

Nagyon szeretem ezt a sorozatot és ez most sem volt másképp. Most egy teljesen hihető, valóságos sztorit kaptunk, legalábbis az internetes rész. A szereplők hozták azt a szokásos formájukat amiért annyira megszerettem őket. Azonban az tényleg elgondolkodtató, hogy Eve, hogy tud létezni napi 2-3 óra alvással. Plusz pont, hogy végre Peabody és McNab kapcsolata is rendeződött, már kezdtek idegesíteni pedig nagyon cukik együtt. Charles is végül talált hozzá sokkal jobban illő párt,Peabodyval sosem szerettem, hátha így most sikerül kicsit jobban megkedvelnem.

Emília5>!
J. D. Robb: Halálos csábítás

Ez is egy nagyon izgalmas rész volt. Túl azon a sok csavaron, ami izgalomban tartja végig az olvasót, a lélekábrázolás is mesterien van szerintem megoldva. nemcsak Eve-t és szerelmét ismerhetjük meg mégjobban, hanem a mellékszereplőt érzései is mélyen, pontosan vannak ábrázolva, így megismerhetjük egy kicsit a sötét oldal hajtóerejét, indítékait is.

Vivinnie>!

Nagyon tetszett! :-D

MÁSODIK OLVASÁS:

Már el is felejtettem, hogy milyen nagyon jó ez a rész is. :-) Csak úgy pörögtek az események, semmi üresjárat, igazi izgalmas történet, nagyon szerethető szereplőkkel. Ilyennek kell lennie egy igazán jó könyvnek, nem véletlenül kedvencem a sorozat. :-)
Peabody és McNab viszonyán nagyon jókat mulattam. A Charles-os szál kicsit kilógott ugyan, de persze értem, hogy valahogy el kellett varrni ezt a szálat is, spoiler ;-)
Eve-t mindig csodálom, minden tekintetben. Nagyon birom a „kirohanásait” még a feletteseivel szemben is. :-) Szegény, mindig feszegeti a teljesítőképessége határait és ez most kicsit megbosszulta magát, még az ő szervezete is megálljt parancsolt. Nah jó, csak egy kicsit, mert ugye Roarke és Summerset gyorsan „segítetettek” neki. ;-D De hát ettől (is) olyan jó nyomozó. Roarke-kal pedig nagyszerű párost alkotnak. Ami még érdekes nekem, hogy így a sorozat második olvasásakor Roarke sokkal közelebb került hozzám. Már elsőre is szerettem, de most valahogy még közelebb került a szívemhez. :-)
Most pedig következzék a következő rész, ami történetesen az egyik nagy kedvencem. Bár most, hogy újraolvasom a részeket, mindegyiket sokkal jobban élvezem. Talán, mert már mélyebben oda tudok figyelni a történésekre. :-)

gabiica P>!
J. D. Robb: Halálos csábítás

A cselekmény igazán izgalmas volt, teljes mértékben elképzelhető a valóságban is, nap mint nap hallhatunk ilyen esetekről. Azonban a lebonyolítás nekem egy kicsit túl egyszerű volt, túl gyorsan történt minden, nem ehhez szoktam a Halálos-sorozatban. De ettől függetlenül tetszett!

Jucko84 P>!

– Időnként ki kellene dugnod az orrod a laborból, Stiles.
– Miért? Odakint csak emberek vannak. És semmi sem képes mindent elbaszni gyorsabban, mint az emberek.

198. oldal, Tizenkettedik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Roarke
Jucko84 P>!

– Jó napot, üdvözlöm a Saksban. A mai nap vezető parfümje…
– Ha csak egyetlen csepp is rám esik belőle, lenyomom a torkodon
azt a flakont – figyelmeztette a túlbuzgó droidot, mintha az meg akarná ölni.
– Valóban, asszonyom, egyetlen csepp Orgasma is elég, hogy elcsábítsa vele az álmai szerelmét.
Eve fellebbentette a dzsekijét és megragadta a pisztolyát.
– Egyetlen lövés is elég, hogy a hulladékmegsemmisítőben végezd, kiskomám. Most pedig takarodj az utamból.
A droid elhátrált, méghozzá olyan sebességgel, amitől Eve-t azonnal eltöltötte az elégedettség.

Kapcsolódó szócikkek: droid · Eve Dallas
Jucko84 P>!

– Miféle határokról beszélsz? A sajátjaidról vagy az enyémekről?
– Ha. Nekem most eligazítást kell tartanom a kapitányságon a csoportnak. Hívj fel, ha rájöttél valamire.
– Természetesen – állt fel Roarke kezében a macskával Eve elé lépett, és megcsókolta. – Vigyázz magadra, hadnagy.
– Miért vigyáznék? – indult Eve az ajtó felé. – Hiszen nagyon jól csinálod helyettem is.
Roarke Eve bakancsának a távolodó kopogását hallgatta és lenézett a kezében tartott állatra.
– Egy null oda.

Kapcsolódó szócikkek: Eve Dallas · Galahad · Roarke
Kiera>!

Amikor hazaért, keresztülvágott az irodáján, és belépett a férje munkahelyére.
– Tudsz robbanóanyagot szerezni?
Roarke felpillantott a munkájából, majd felemelte a könyöke mellett pihenő brandyspoharat.
– Talán. Milyenre gondoltál?
– Bármi megfelel, ami milliónyi, apró forgácsra robbantja azt az undorító roncskupacot, ami a ház előtt parkol. De úgy, hogy soha többé ne lehessen összerakni.
– Ó – forgatta meg Roarke az italát, és belekortyolt. – Megint gondjaid támadtak a kocsiddal, hadnagy?
– Nevetsz? – öntötte el Eve agyát ismét a vörös köd. – Csak nem vigyort látok az arcodon? Mert ha igen… – tűrte fel az inge ujját.
– Hmm, erőszakos vagy. Tudod, hogy ezzel mindig fel tudsz izgatni.
Eve felsikoltott, és a haját kezdte tépni.
– Eve, kedves, miért nem engeded, hogy megnézze az egyik szerelőm? Vagy még jobb, ha választasz egy kocsit magadnak a garázsból.
– Mert az olyan lenne, mintha feladnám a harcot. Azok a semmirekellők a karbantartáson nem fognak legyőzni – fújtatott Eve.

268-269. oldal, Tizenhatodik fejezet

kiruu>!

– Az első alkalommal, a legelső alkalommal, hogy esélyem lesz rá, csomót kötök a farkadra.

– Ma este pizzázni akar.
– Micsoda? Roarke pizzát akar enni?
– Nem. Nem Roarke, hanem McNab. Méghozzá velem. Állítólag csak beszélgetni szeretne, de ma reggel is elvihetett volna minket az erkölcsrendészet, mielőtt odaértünk hozzád.
– A francba. A francba – szorította Eve az ujját a szeme alá, mert egy apró izom a hallottaktól azonnal rángatózni kezdett. – Megint kezdődik. Miért mondtad el nekem? Csak felidegesítettél.
– Pizzát eszünk, akkor szex is lesz. Szerinted ez mit jelent?
– Ez már nem csak ideg. Mindjárt agyérgörcsöt kapok. Egy bomba ketyeg a fejemben, te pedig a detonátorral játszadozol.

159. oldal, Kilencedik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Delia Peabody · Eve Dallas · Ian McNab · pizza · Roarke · szex

– Gyűlöllek.
– Tudom – hajolt előre, és finoman megcsókolta a feleségét. – Én is gyűlöllek téged. Miért nem zuhanyozol le? Reggeli közben pedig elmondhatnád a legújabb fejleményeket.
– Nem beszélek veled.
Roarke vigyorogva állt fel az ágyról.
– Milyen sablonos, nőies szöveg. Le sem tagadhatnád magad – indult meg lefelé a lépcsőn. És cseppet sem lepődött meg, amikor érezte, hogy Eve a hátára ugrik.
– Ezt már jobban szeretem – nyögte ki, miközben Eve behajlított karjával megszorította a légcsövét.
– Legközelebb vigyázz, hogy kit nevezel nőiesnek – engedte el a férjét Eve, majd ahogy volt, meztelenül elindult a fürdőszoba felé.
Amikor észrevette, milyen felháborodottan himbálja a fenekét, Roarke kuncogni kezdett.
– Nem is tudom, mit kellene gondolnom.

185-186. oldal, Tizenegyedik fejezet

Jucko84 P>!

– Csak nem? Maga Lakat a Számon hadnagy kíván megosztani velem néhány apróbb titkot az egyik, jelenleg is folyó nyomozással kapcsolatban?
– Pontosan, ahogy mondod.
– Egy pillanat – tűnt el Nadine arca a link képernyőjéről tíz másodpercre. – Csak megkérdeztem a meteorológusunkat. De minden erre mutató jel ellenére a pokol még nem fagyott be.

Kapcsolódó szócikkek: Eve Dallas · Nadine Furst
Jucko84 P>!

– Kipihentnek látszol, hadnagy – dőlt neki Roarke az ajtónak, ami elválasztotta kettejük irodáját.
– Mindenre készen állok – felelt Eve, miközben a csésze karimája felett a férjét figyelte. – Nem kell elintézned a távollétedben felgyűlt ügyeket?
– Tegnap már el is kezdtem.
Eve felhorkant.
– Aha, és nem is rosszul, de én most speciel a munkára gondoltam.

Kiera>!

– Szerezz nekem egy szelet csokoládét, vagy valami ilyesmit, és tíz perc múlva találkozunk a garázsban. Még be kell ugranom az irodámba.
– A legénységi pihenő mellett van egy automata.
– Gyűlölöm az itteni automatákat. Lenyelik a pénzemet és a képembe röhögnek.
– Ugye megint rugdostad az egyiket, és megtiltották, hogy automatából vásárolj?
– Nem rugdostam, hanem az öklömmel ütöttem. Hozd már azt a nyavalyás csokoládét – ugrott fel Eve a mozgójárdára, meg sem várva Peabody válaszát.

213-214. oldal, Tizenharmadik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: csokoládé · Delia Peabody · Eve Dallas