Halálos ​csábítás (Eve Dallas 13.) 56 csillagozás

J. D. Robb: Halálos csábítás

A New York Times bestsellerírónője, Nora Roberts, azaz J. D. Robb egy szívfájdító regénnyel áll az olvasók elé… Ezúttal Eve Dallas egy gyilkos Casanovát keres, aki halálos étvágyat érez a csábításra…

Dante a cybertérben választja ki az áldozatait hetekkel azelőtt, hogy személyesen találkoznának. Néhány korty bor, és pár órával később a lány halott. A gyilkos fegyver: egy ritka, csaknem kimutathatatlan kábítószer, amitől az áldozatot leküzdhetetlen nemi vágy keríti a hatalmába, az utcai értéke pedig negyedmillió dollár.

Eve Dallas hadnagy újra és újra végigpörgeti magában az eseményeket. A gyertyafény, a zene, az ágyra hintett rózsaszirmok – a csábítás gyilkos eszközei. A tettes nem akarta megölni a lányt. De amikor mégis megtörtént, két választása maradt: félelemmel és bűntudattal telve elrejtőzik, vagy újabb vadászatba kezd…

Eredeti megjelenés éve: 2001

Gold Book, Debrecen, 2004
380 oldal · ISBN: 9639437948 · Fordította: Kiss Tamás

Roarke · Eve Dallas · Delia Peabody · Ryan Feeney · Ian McNab · Jack Whitney · Lawrence Charles Summerset · dr. Louise (Ann) Dimatto · Mavis Freestone · Nadine Furst · Charles Monroe

JBollok92>!
J. D. Robb: Halálos csábítás

Ez egyszerűen elképesztő volt! Rendesen pörögtek az események, de Eve és csapata most is fantasztikus munkát végeztek. spoiler Még az sem zavart, hogy jó korán lehetett tudni, ki a gyilkos, ez ad egy érdekes vonalat a történetnek. Szuper rész volt.

Zsuzsanna_Makai>!
J. D. Robb: Halálos csábítás

Baromi jó volt. Mint mindig. Baromira imádtam. Mint mindig. De ott van az a DE. Valami nem klappolt. Talán a párhuzamosan haladó két vonal miatt. Eddig mindig a végén derült ki, ki a tettes, most a közepén. Ez valahogy nem illett a képbe.
Egy üzenet; ha lefordítottál már egy sorozatból 12 részt, és tudod, h barátok, és tegeződnek, akkor miért kell a tizenharmadikban magázódniuk megint?
Kell nekem is egy saját Roarke. Imádom ezt a faszit!

Paulina_Sándorné P>!
J. D. Robb: Halálos csábítás

Imádtam. Annyira jó volt Eve-vel és Roarke-kal tölteni egy kis időt. Imádom a párosukat. Annyira tetszik, ahogy hatnak egymásra, ahogy izzik köztük a levegő, ahogy szeretik egymást. A nyomozás nem semmi volt, tetszett, ahogy figyelhettem, hogyan haladnak a cél felé. Nem semmi, hogy két beteg elme, még ilyenből is játékot képes csinálni. Peabody és McNab nem semmik voltak. Nem semmi a féltékenységük. :-) Voltak vicces jelenetek a történetben. Feküdtem a nevetéstől, mikor spoiler

BBetti86>!
J. D. Robb: Halálos csábítás

Eve Dallas sokadik története is a megszokott elemekből épült fel. Szeretem ezt a sorozatot, pláne, amikor a magánéleti szálak helyett egy érdekes ügy van a fókuszban, de azért már várom, hogy nagyobb mértékben legyen más egy-egy rész, mint a korábbi.

Itt ezt nem kaptam meg. Egy az egyben azok a cselekménydarabok vannak ebben is, mint a korábbi részekben. Vagyis, Roarke most is sikeresen belefolyik az ügybe. Segíti Eve nyomozását, és természetesen az egyik fontos helyszín újfent az ő birtokában van. Továbbra is ott van a mellékszálak között Peabody szerelmi gyötrődése, ami ennyi idő után már unalmassá tudott válni. Ezt különben Robb is érezhette, mert végre valamiféle kimenetelt ad a szerelmi huzavonának. Újfent hozza a visszatérő szereplőket, és újakat is emel be. Vagy egy-egy kollégával, vagy annak szerelmével bővül a csapat. Ez lesz ebben a részben is. Eve jelleme változatlan, ahogy az is visszatérő jelenet lett, hogy Roarke többféle értelemben ápolja a feleségét. Még az is olyan ismerős, hogy egy regényt kitevő hajsza és nyomozás után egészen összecsapottnak hat a befejezés.

Valahol rendben is van, hogy vannak visszatérő poénok és egy házasságnak is meglehetnek a biztos, ismétlődő elemei. Biztonságérzetet ad, azt kapod, amit eddig is. Mivel hagytam elég időt az előző kötet elolvasása után, annyira nem is húzzák ezek most az agyam, de azért így is feltűnt, hogy mennyi minden zajlik ismétlődően a sorozatban.

Szerencsére az ügy karakteres és emlékezetes. Nemi erőszak fordul gyilkosságba, és Eve hamarosan egy gyilkos duó nyomában jár, akik elég beteg pontgyűjtő játékba kezdtek. Ez a szál pedig szépen összeolvad majd egy sci-fi történettel orvosi kísérletekkel és etikai problémákkal. Bővül az eset, van így plusz történet és rejtély is. Ha nem is azokat kell kinyomozni, onnan is jönnek jó ötletek, magyarázatok és borzalmak is. Izgalmasabbá teszi, hogy nem csak Eve szemszögét kapjuk meg. A két gyilkos szála külön nézőpontot kapott, és másként izgalmasak, mint Eve útja, aki a nyomukban jár. A történetszálak – legyen az a gyilkos barátoké, az orvosi kísérletezésé vagy Eve nyomozása, pedig szépen összesimulnak és a tetőpontra már minden kocka a helyén van, mi hogyan ér össze.

Amennyire tetszett az ügy, a magánéleti vonal annyira kezd elveszíteni. Humorforrásként használja Ian és Peabody egymást gyötrő szerelmi kapcsolatát, de ezt már annyira unom, mint Eve önmarcangolását. Ugyan az egész lényét igazolja a gyerekkorában elszenvedett trauma, de a szokásosnál nagyobb a megszállottság és az önpusztítás. Szó szerint tönkreteszi magát a megállni képtelenségével, és olyan agresszíven, bántóan tud viselkedni a férjével, hogy az már nagyon nem normális. Ha nem járna amúgy is Mirához, azt írnám, kell neki egy pszichológus. Tudnám azzal magyarázni, hogy az eset természete – az ártatlanság meggyalázása, a nemi erőszak – túl személyesen érinti és a szokottnál is jobban beleadja magát az ügybe, de ezzel együtt is sok. Ez már nem szimpatikus vonás, inkább idegesítőnek találtam.

Érdekel is, valaha lesz-e olyan eset, hogy szembenézzen a múltjával és az apjával. Valami azt súgja, addig nem lelhet békére. Mi több, addig olvashatjuk a kínlódásának és rémálmainak képeit, pedig már most ismétlődőnek és előre nem vezetőnek érzem őket.

De Robb/Roberts jó mesélő, és ezeket az ismétlődő, már unalmas elemeket leszámítva sodró, érdekes krimit írt. Gyorsak az események, átérezteti a szereplői tetteit, és a nyomozást sem írta túl. Sok a párbeszéd, a leírások a lényegre vonatkoznak. A szereplői szeretnek szópárbajokat vívni, és ezek között szokás szerint akadt egy-egy kifejezetten jól sikerült is.

A konfliktusrendszere is több tudott lenni annál, hogy gyilkolni rossz és kapjuk el a gyilkost. Az orvosi kísérletes rész szépen felveti, hogy mit lehet még megtenni egy fontos eredményért. Ahogy az is a történetben volt, hogy mit tesz egy jellemmel, ha genetikai felsőbbrendűségtudat és vagyon egyesülnek. Ha valaki mindent megúszhat, mikor veszti el végleg az erkölcsi érzékét? Akár a nemek közti egyenlőség szempontjából is olvasható lenne.

Az ügy miatt pozitív a végső benyomásom, de az most nagyon lehúzta nekem, hogy mennyire dühös és önpusztító volt Eve viselkedése. Nem is értem, kiégés nélkül hogy képes így szenvedni éveken keresztül – ha ez most kivételesen rossz passz is volt.

rafaelo0824>!
J. D. Robb: Halálos csábítás

Nem meglepő már, de nagyon tetszett ez a rész is. A shipem végre révbe érni látszik legalább egy kicsit, Eve és Roarke még mindig szuperek, az gy pedig borzasztóan izgalmas, még ha kicsit egyszerű a megoldás akkor is. Tetszett, hogy volt gyilkos szemszög. Ami kicsit zavart a Charles szál, nekem erőltetett volt, viszont ez nem vont le a könyv értékéből, inkább csak amolyan felesleges kis töltelék volt.

baba03 P>!
J. D. Robb: Halálos csábítás

Ismét egy pörgős rész, de valahogy kicsit más. Az 5 csillag nem kérdés, de pár apróság most zavart a történetben.
Eve nyomozóösztönei, az egész, ahogy belekezd a nyomozásba, nagyon tetszik. Hihetetlen, hogy milyen hamar rádöbben, hogy nem egy, hanem két elkövető van. Mi olvasóként tökéletesen tudjuk, ahogy azt is, melyik milyen jellem, Eve azonban az apró részletekből teszi össze a dolgokat és ezért le a kalappal előtte. Természetesen ez a nyomozás, mikor szexuális bűnelkövetők ellen nyomoz sok mindent felidéz a saját múltjából, ami igencsak megviseli, ehhez jön az alig pár óra alvás és kész is az összeomlás. És itt volt az egyik dolog, ami zavart. Valahogy most brutálisabbnak éreztem Roarke beavatkozását, hiába tette meg már százszor és hiába volt egyértelmű, hogy őt is megviseli Eve szenvedése. off
A tettesek személye viszonylag hamar kiderül, és ismét meglepődtem, hogy mennyire borzasztó is tud lenni az ember. Azért gyilkolni, spoiler Természetesen Eve-nek sikerül lefülelni őket, bár az egyik egy rövid időre kiszabadul, de a végén minden rendeződik.
A többiek is hozták a formájukat, bár a másik szál, ami zavart, az a Peabody McNabb páros szenvedése. Az előző részben inkább McNabb pártján voltam, de amit itt műveltek az bosszantott. Olyanok voltak, mint az éretlen kamaszok, nem igaz, hogy nem lehetett volna hamarabb tisztázni a dolgokat. Bár úgy tűnik, talán helyreáll a rend és Charles is talál maga mellé valakit.

csallocintia>!
J. D. Robb: Halálos csábítás

McNab és Pea-cuki újra együtt :-) Végre a bárcàs is talált valakit maga mellé :-)
Már az elején tudtam, hogy Eve lesz az egyik „áldozat”
Csak egy kérdésem van. Hogy tud valaki úgy èlni, hogy minden nap 2-3 órát alszik, ès gyilkosokat keres???

Kicsicsillag123 P>!
J. D. Robb: Halálos csábítás

Nagyon szeretem ezt a sorozatot és ez most sem volt másképp. Most egy teljesen hihető, valóságos sztorit kaptunk, legalábbis az internetes rész. A szereplők hozták azt a szokásos formájukat amiért annyira megszerettem őket. Azonban az tényleg elgondolkodtató, hogy Eve, hogy tud létezni napi 2-3 óra alvással. Plusz pont, hogy végre Peabody és McNab kapcsolata is rendeződött, már kezdtek idegesíteni pedig nagyon cukik együtt. Charles is végül talált hozzá sokkal jobban illő párt,Peabodyval sosem szerettem, hátha így most sikerül kicsit jobban megkedvelnem.

marilyn_marilyn >!
J. D. Robb: Halálos csábítás

Az újabb gyilkosságok, amikben Eve ebben a történetben nyomoz, értelmetlenek és felfoghatatlanok. Mint minden gyilkosság.
Két unatkozó gazdag gyerek, akik azt gondolják, mindent büntetlenül megtehetnek, mert hiszen az nekik jár. Azt gondolták, mindent megúszhatnak, hiszen gazdagok. Ráadásul férfiak.
Az írónő tökéletesen bemutatta ebben a regényében azt a fajta gondolkodást, amit az elkényeztetett gazdag gyerekek képviselnek, ami szerint a mindennapjaikat élik.
Unatkoznak. Nincsenek valódi céljaik. Nincs valódi példakép és nincs visszahúzó erő.
A gyilkosok nem tisztelik a nőket. Mégis egy nő lesz a vesztük.
Eve Dallas hadnagy a poklok poklát járja meg a nyomozás közben. Felvillannak elméjében a múlt gyötrő képei, melyeket használva göngyölíti fel a gyilkosságokat.
Summersettel való viszonya megmosolyogtatott a sok kegyetlenség közben.
A gyilkosságokon túl, igen csak zajlottak az események. Új szerelem szövődött, míg egy régi újra lángra kapott.
Eve ismételten megvívja harcát a rendőrség berkein belül is, a féltékeny kollégákkal. Viszont gyűlik az őt csodáló és tisztelő rendőrök száma is.
Egy újabb izgalmas és felkavaró krimi J.D. Robb tollából.

Jucko84>!

– Időnként ki kellene dugnod az orrod a laborból, Stiles.
– Miért? Odakint csak emberek vannak. És semmi sem képes mindent elbaszni gyorsabban, mint az emberek.

198. oldal, Tizenkettedik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Roarke
Jucko84>!

– Jó napot, üdvözlöm a Saksban. A mai nap vezető parfümje…
– Ha csak egyetlen csepp is rám esik belőle, lenyomom a torkodon
azt a flakont – figyelmeztette a túlbuzgó droidot, mintha az meg akarná ölni.
– Valóban, asszonyom, egyetlen csepp Orgasma is elég, hogy elcsábítsa vele az álmai szerelmét.
Eve fellebbentette a dzsekijét és megragadta a pisztolyát.
– Egyetlen lövés is elég, hogy a hulladékmegsemmisítőben végezd, kiskomám. Most pedig takarodj az utamból.
A droid elhátrált, méghozzá olyan sebességgel, amitől Eve-t azonnal eltöltötte az elégedettség.

Kapcsolódó szócikkek: droid · Eve Dallas
Jucko84>!

– Miféle határokról beszélsz? A sajátjaidról vagy az enyémekről?
– Ha. Nekem most eligazítást kell tartanom a kapitányságon a csoportnak. Hívj fel, ha rájöttél valamire.
– Természetesen – állt fel Roarke kezében a macskával Eve elé lépett, és megcsókolta. – Vigyázz magadra, hadnagy.
– Miért vigyáznék? – indult Eve az ajtó felé. – Hiszen nagyon jól csinálod helyettem is.
Roarke Eve bakancsának a távolodó kopogását hallgatta és lenézett a kezében tartott állatra.
– Egy null oda.

Kapcsolódó szócikkek: Eve Dallas · Galahad · Roarke
Kiera>!

Amikor hazaért, keresztülvágott az irodáján, és belépett a férje munkahelyére.
– Tudsz robbanóanyagot szerezni?
Roarke felpillantott a munkájából, majd felemelte a könyöke mellett pihenő brandyspoharat.
– Talán. Milyenre gondoltál?
– Bármi megfelel, ami milliónyi, apró forgácsra robbantja azt az undorító roncskupacot, ami a ház előtt parkol. De úgy, hogy soha többé ne lehessen összerakni.
– Ó – forgatta meg Roarke az italát, és belekortyolt. – Megint gondjaid támadtak a kocsiddal, hadnagy?
– Nevetsz? – öntötte el Eve agyát ismét a vörös köd. – Csak nem vigyort látok az arcodon? Mert ha igen… – tűrte fel az inge ujját.
– Hmm, erőszakos vagy. Tudod, hogy ezzel mindig fel tudsz izgatni.
Eve felsikoltott, és a haját kezdte tépni.
– Eve, kedves, miért nem engeded, hogy megnézze az egyik szerelőm? Vagy még jobb, ha választasz egy kocsit magadnak a garázsból.
– Mert az olyan lenne, mintha feladnám a harcot. Azok a semmirekellők a karbantartáson nem fognak legyőzni – fújtatott Eve.

268-269. oldal, Tizenhatodik fejezet

kiruu P>!

– Az első alkalommal, a legelső alkalommal, hogy esélyem lesz rá, csomót kötök a farkadra.

– Ma este pizzázni akar.
– Micsoda? Roarke pizzát akar enni?
– Nem. Nem Roarke, hanem McNab. Méghozzá velem. Állítólag csak beszélgetni szeretne, de ma reggel is elvihetett volna minket az erkölcsrendészet, mielőtt odaértünk hozzád.
– A francba. A francba – szorította Eve az ujját a szeme alá, mert egy apró izom a hallottaktól azonnal rángatózni kezdett. – Megint kezdődik. Miért mondtad el nekem? Csak felidegesítettél.
– Pizzát eszünk, akkor szex is lesz. Szerinted ez mit jelent?
– Ez már nem csak ideg. Mindjárt agyérgörcsöt kapok. Egy bomba ketyeg a fejemben, te pedig a detonátorral játszadozol.

159. oldal, Kilencedik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Delia Peabody · Eve Dallas · Ian McNab · pizza · Roarke · szex

– Gyűlöllek.
– Tudom – hajolt előre, és finoman megcsókolta a feleségét. – Én is gyűlöllek téged. Miért nem zuhanyozol le? Reggeli közben pedig elmondhatnád a legújabb fejleményeket.
– Nem beszélek veled.
Roarke vigyorogva állt fel az ágyról.
– Milyen sablonos, nőies szöveg. Le sem tagadhatnád magad – indult meg lefelé a lépcsőn. És cseppet sem lepődött meg, amikor érezte, hogy Eve a hátára ugrik.
– Ezt már jobban szeretem – nyögte ki, miközben Eve behajlított karjával megszorította a légcsövét.
– Legközelebb vigyázz, hogy kit nevezel nőiesnek – engedte el a férjét Eve, majd ahogy volt, meztelenül elindult a fürdőszoba felé.
Amikor észrevette, milyen felháborodottan himbálja a fenekét, Roarke kuncogni kezdett.
– Nem is tudom, mit kellene gondolnom.

185-186. oldal, Tizenegyedik fejezet

Jucko84>!

– Csak nem? Maga Lakat a Számon hadnagy kíván megosztani velem néhány apróbb titkot az egyik, jelenleg is folyó nyomozással kapcsolatban?
– Pontosan, ahogy mondod.
– Egy pillanat – tűnt el Nadine arca a link képernyőjéről tíz másodpercre. – Csak megkérdeztem a meteorológusunkat. De minden erre mutató jel ellenére a pokol még nem fagyott be.

Kapcsolódó szócikkek: Eve Dallas · Nadine Furst
Vivinniec>!

Amikor Galahad, a kövér macska a karjához dörgölte a fejét, az ölébe emelte. Eve Dallas, aki tizenegy éve szolgált a rendőrségnél, úgy ölelte az állatot, mint egy gyerek a kedvenc maciját.

Első fejezet, 9. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Eve Dallas · Galahad
BBetti86>!

A gyógyszerek, amelyek az emberiség hasznát szolgálják, átokká válhatnak, ha nem megfelelő kezekbe kerülnek.

Eve Dallas sorozat · Összehasonlítás