Szíve ​helyén sötétség 1 csillagozás

J.D. Barker: Szíve helyén sötétség

Jack ​Thatch gyerekkorában találkozik először Stellával, a titokzatos, nyolcéves kislánnyal, akinek sötét haja és még sötétebb szeme van, és magányosan ül egy padon a temetőben a kedvenc könyvét szorongatva. A találkozásukból megszállottság lesz: Jacknek állandóan a lány körül forognak a gondolatai, és végül egy évvel később újra megpillantja, ugyanazon a padon a temetőben, ám Stella hamarosan ismét eltűnik.

Közben az egyik sikátorban egy férfi holttestére bukkannak. Az eset meglehetősen rejtélyes: a teste mindenhol borzalmasan megégett, viszont a ruhái épségben maradtak, ami képtelenségnek tűnik. Faustino Brier nyomozó tudja, hogy nem ez a férfi volt az első áldozat, aki így halt meg, és nem is ő lesz az utolsó. Brier azt is tudja, hogy pontosan egy év múlva kell majd keresniük a következő áldozatot, hacsak nem akadnak előbb az elkövető nyomára.

Egy kisfiú, akit mindenki csak „D” alanyként ismer, egy világtól elzárt, gondosan őrzött, sötét laboratórium mélyén… (tovább)

Agave Könyvek, Budapest, 2020
720 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634198291 · Fordította: Bosnyák Edit
Agave Könyvek, Budapest, 2020
720 oldal · ISBN: 9789634198307 · Fordította: Bosnyák Edit

David Pickford · Elfrieda Leech · Jack Thatch · Stella

J.D. Barker: Szíve helyén sötétség

A negyedik majom-trilógia szerzőjének új regénye teljesen lenyűgözött, minden elképzelésem felül tudta múlni.
Senkit ne ijesszen meg a könyv terjedelme, az első lapoktól visz a történet, ami számtalan meghökkentő fordulattal, izgalmakkal íródott. Elöljáróban talán még annyit: ez a krimi egészen más, mint az elhíresült 4MGY sorozat.

robinson P>!

A kimondatlan szavak néha többet fejeznek ki egy egész beszélgetésnél.

Nem jött az álom.
Nem volt álom. Semmi sem volt, csak feketeség, üresség, egy sötét lyuk, amely mindent felzabált.

robinson P>!

– Magát nem könnyű megtalálni.
– Meg se kellett volna próbálnod.

robinson P>!

– És kérek egy új példányt is a Szép reményekből ahelyett, amit elloptál. Nem szeretem a hiányos sorozatokat. Van egy lyuk a könyvespolcomon, és összegyűlik ott a por.

robinson P>!

Az a férfi, aki imádja a tonhalas szendvicset, azután is imádni fogja, hogy párszor nevet változtatott.

robinson P>!

1991-ben meghalt Freddy Mercury, Kuvait elfoglalásával megkezdődött a Sivatagi Vihar hadművelet, és Borisz Jelcin lett Oroszország első választott elnöke.

robinson P>!

Először nem ízlett a Jameson, de hozzá lehetett szokni. Olyan volt, mint meleg takaró a hideg téli éjszakán.

robinson P>!

Én csak azért ittam, hogy felejtsek, eltompuljak és elrejtőzzek. Ők közvetlenebbé váltak az alkoholtól, én zárkózottabbá. Ők azért ittak, hogy együtt legyenek, én azért, hogy egyedül legyek.

robinson P>!

Elsőre furcsának tartottam, hogy az összes Wonder Woman megvan neki, de gyorsan rámutatott, hogy tele vannak félmeztelen nőkkel. Azóta én is rajongó lettem.

robinson P>!

A Prédikátor nem cigizett, és a környezetében sem tűrte el a dohányzást. Mocskos és pazarló szokásnak tartotta.

Említett könyvek