Eljegyezve 34 csillagozás

J. Courtney Sullivan: Eljegyezve

Öt történet, öt különböző évtized.

Egy reklámszövegíró, független nő, aki a világért sem akar férjhez menni. Egy hangszerboltot üzemeltető párizsi nő, aki New Yorkban véli megtalálni a váratlanul betoppanó boldogságot. A családja széthullását átélő háziasszony és egy mentős, aki minden igyekezete ellenére sem éri el a reklámok vágyott világát. Végül egy házasságra készülődő meleg pár, akik az elsők között szeretnének élni a törvény adta új lehetőséggel. És mindenhol feltűnik egy különös gyémántgyűrű. Hol ajándék gyanánt, hol az eljegyzést előkészítve, hol pedig a vágyott élet jelképeként. Összeköt és elválaszt, eltűnik, hogy aztán a legváratlanabb helyen bukkanjon fel.

Szerelmek, melyek elkerülhetetlenül házasságban végződnek. Életmentő szakítások, újrakezdések és válások. Kapcsolatok, amelyeket megkeményít az élet, és szövetségek, amelyeket felpuhít.
J. Courtney Sullivan sikerkönyvét ideáig 17 nyelvre fordították le.

Libri, Budapest, 2016
596 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633107287 · Fordította: Sziklai István
Libri, Budapest, 2016
600 oldal · ISBN: 9789633109298 · Fordította: Sziklai István

J. Courtney Sullivan: Eljegyezve

Igazi gyöngyszem, akarom mondani gyémánt. 5 ember/család története, egy történelmi tabló Amerikáról, amely szinte 100 évet ölel fel: gazdasági válság, világháború, koreai háború, Vietnám, Nixon, Watergate, hippik, 9/11, iraki háború. Van szó női sorsokról, az amerikai egészségügyről, házasságról-válásról, szülőkről és gyermekekről, gyereknevelésről, homoszexualitásról, és Párizsról is, a montmarte-i girbegurba utcácskáival. És ott van a gyémánt, ami örök.

Gyémántot sosem vennék, de sok ilyen könyvet igen. :)

ValerinLanz P>!
J. Courtney Sullivan: Eljegyezve

Uramisten. Ez volt a könyv. Fantasztikus volt, összeszedett, sokféle szállal, sokféle szereplővel, akinek az élete valamilyen úton-módon mégis összekapcsolódott. Engem már azzal megvettek, hogy több elbeszélő volt, és annyira imádtam a borítót… egyszerű, letisztult, nőies, beleszerettem! És egy darabig fel sem tűnt a gyűrű a nő ujján! :D
Nagyon tetszett a különböző részek felépítése. Legelőször ugye megtudhattuk, spoiler Aztán spoiler majd pedig spoiler
Frances spoiler Szerintem mi, magyarok fel sem tudjuk fogni, mekkora őrület volt ez külföldön, hogy mennyi nő akart magának gyémántot, és mennyi férfi dőlt be a reklámoknak, hogy csak azzal fejezheti ki komoly szándékát és szerelmét, ha gyémántot vesz. És Frances ott volt a sűrűjében. spoiler Hihetetlen volt arról olvasni, hogy spoiler Biztos rossz volt ezt látnia. Hogy ha más korba születik, akkor még többre vihette volna.
Evelyn volt az egyik kedvenc elbeszélőm! Alapjáraton szeretek idősebb emberekről olvasni, akik már túl vannak a szerelembe esésen, az esküvőn, stb. Evelynt sajnáltam is nagyon, mert spoiler Utáltam, utáltam őt! spoiler És még volt pofája azzal előállni, hogy spoiler Nagyon helyes! Az meg aztán betette kicsit a kaput, mikor Evelyn arról mesélt, hogy spoiler
Sokáig nem tudtam, vajon James hogyan is fog bekapcsolódni a történetfolyamba, mert spoiler Utána pedig Jamest spoiler Annyira elszomorodtam! spoiler Aztán James spoiler Nem mondom, hogy Evelyn is így akarta volna, de nem is ítéltem el a tettét.
Delphine volt a következő, aki spoiler Egyszerűen imádtam azokat a jeleneteket, amikor a nő spoiler Zseniális volt! Persze aztán spoiler
Kate volt az utolsó, spoiler Az ő része azért tetszett, mert remek dolgokat hozott fel spoiler Ő egyébként spoiler És itt is annyira szép volt, ahogy spoiler És kerek lett az egész, bezárult a kör! Váh, le vagyok/voltam nyűgözve ettől, egy krimit sokkal könnyebb felépíteni, mint ahogy az meg lett írva.
Zseniális volt, komolyan. Voltak benne esendő emberek, akik hibáztak; olyanok, akik reménykedtek; olyanok, akik választottak egy utat maguknak, és nem bánták meg; olyanok, akik megbánták, hogy nem tettek meg valamit… mert ilyenek vagyunk mi, emberek. És ilyenek vagyunk mi, nők… szeretjük érezni, hogy szeretnek. Még szerencse, hogy ehhez manapság nem kell minden esetben gyémánt…

Vhrai P>!
J. Courtney Sullivan: Eljegyezve

Meglepett mennyire kevesen olvasták ezt a könyvet. Pedig nagyon jó kis történetről van szó. Aki szereti az életszagú, romantikus történeteket, annak nagyon ajánlom. Nekem kicsit a szerkezete kaotikusra sikeredett, viszont a végén egy zseniális húzással minden a helyére kerül.

l2njpx>!

Szuperjó és zseniális!!!
Ez megkreálta a hypot, ezt eljegyezték vele, ez ellopta, ez elhagyta, ez az iciripiciri meg….:)

csucsorka IP>!
J. Courtney Sullivan: Eljegyezve

Nem szoktam messzemenő következtetéseket levonni egyetlen könyv alapján, no de ha valami magáért beszél… Szóval kénytelen vagyok kijelenteni, hogy J.Courtney Sullivan brilliáns író. Nem mesterkélt, hanem született fajta.

Lassan indult az utazásunk. Mire összeállt a fejemben a kép, hogy én most voltaképp nem egymást követő, hanem időben ugráló novellafüzéreket olvasok inkább, mintsem egy regényt. De minél kevesebb volt hátra a könyvből, annál jobban szerettem volna, hogy az utazás végtelenné váljon.

konyvkritika>!
J. Courtney Sullivan: Eljegyezve

A könyv borítója nagyon lányos, romantikus és letisztult. Sokat sejtet a könyv cselekményéből, de ugyanakkor valamilyen titokzatosság is van benne. És nem mellesleg nagyon sok új információt és fontos adatot tudhatunk meg a gyűrűkről és a gyémántokról.

Szerintem a könyv sokkal jobb, mint ahogy az, első látásra tűnik. Több mint egy egyszerű romantikus regény, szépirodalmi szempontból is értékesre sikeredett.

Bővebben a blogomon: https://konyvmoly.com/j-courtney-sullivan-eljegyezve/

Moncsi22>!
J. Courtney Sullivan: Eljegyezve

Érdekes egy történet volt. Eleinte nem igazán értettem, hogy ez a öt történet, hogy is függ össze de aztán ahogy haladtam vele kezdett a kép kitisztulni. Bár többször volt olyan érzésem, hogy ez a könyv nem nekem való. Nem az én nézőpontomat viszi. Bár néhol többet vártam volna el. Még mindig sok kérdésem van, amire nem kaptam választ. De mindezt leszámítva érdekes volt

Evelin_Goszták>!
J. Courtney Sullivan: Eljegyezve

Rémesen gyenge. Teljesen fölösleges az időben ugrálás is, bár nyilvánvalóan ettől van olyan hatása a műnek, mintha valami nagystílű darab volna. Kivéve, hogy nem az.

Azias>!
J. Courtney Sullivan: Eljegyezve

5 látszólag egymástól független történetet ismerhetünk meg, különböző időkből. Az első néhány rész után gondolkoztam rajta, hogy az egymáshoz tartozó részeket egymás után olvasom el, és nem követem az író által felépített szerkezetet, de az OCD-m nem hagyta :D
A történetet könnyen lehetett követni az időbeli ugrások ellenére is, az viszont zavaró volt, hogy egyes fejezeteken belül IS hosszú visszaemlékezések voltak, néha olyan történetekkel, ami nélkül egyébként teljesen kerek lett volna a cselekmény.
Még annak idején a borító miatt vettem meg ezt a könyvet, és bár egyáltalán nem azt adta, amire számítottam, jó olvasmány volt, vitt magával.

Annemary>!
J. Courtney Sullivan: Eljegyezve

Nem mondhatom, hogy egy könnyed kikapcsolódásra szánt történet. Sőt, kissé nehézkesen kezdtem olvasni, kisebb megszakításokkal.
Fura volt az időbeli ugrálás, nem tudtam mi a kapocs a különböző történetek között.
Keszekuszának tűnt, de ahogy jobban megismertem a történeteket, kezdett összeàllni a kép.
Részletes bepillantást nyerhettem több generáció életébe. Nagyon életszerű, helyenként romantikus könyv. A végén már nagyon is érdekessé vált. Összesítve tetszett, bár nem lett a kedvencem.

mezei P>!

Ebben a korban nagyon messze esett a nőideáltól, hiszen a gyengébb nemtől leginkább azt várták el, hogy csendes, szemérmes, méretét illetően pedig szinte zsebre dugható legyen.

mezei P>!

A leggyorsabb módja, hogy kiábránduljunk egy minket megigéző múvészből, nem más, mint hogy együtt éljünk vele.

mezei P>!

– […] Mit is mondott Fran Lebowitz? – kérdezte Jeffrey. – Miért akarnak a melegek mindenáron házasodni és katonának menni, amikor épp ez a két legrosszabb dolog abban, ha valaki heteró?

mezei P>!

Geralddal ritkán veszekedtek, és ezeket is gyorsan, még csírájában elfojtotta, magában felidézte ilyenkor Ogden Nash költeményét, az Üzenet a férjeknek címűt, bár úgy vélte, ez éppen olyan jól hasznára válna a feleségeknek is.

Hogy a házasság színültig
Teljen szerelemmel,
Ha tévedsz, ismerd el; de ha
Igazad van, hallgass el.

mezei P>!

New Yorkban a pokol csupán egy fogalom. Ám ahol én felnőttem, ott egy kézzelfogható hely. Pokol, nagy P-vel, mintha csak valami állam lenne, mint mondjuk Connecticut.

mezei P>!

Ahogy Delphine elsétált mellettük, az anya gyilkos pillantást vetett rá a cigarettája miatt. A New York-iak álszent módon viselkedtek a dohányzást illetően, mintha éppenséggel nem gyilkolták volna magukat olyan sietve diétás üdítőkkel, koktélokkal és a szénhidrátokkal.

marsey>!

Időnként az az érzésem, hogy addig nem látjuk tisztán, miről is mondunk le, amíg túl késő nem lesz.

mezei P>!

Gyerekként imádott könyvei lapjain lelt megnyugvásra és barátokra – ezek főleg gazdag képzelettel megáldott, merész hősnőkről szóló regények voltak. Kedvence végig a Kisasszonyok maradt. Ha ötvenszer el nem olvasta, akkor egyszer sem. Azt játszotta, hogy a March nővérek a testvérei.

mezei P>!

Mostanában többnyire két könyvet végzett ki hetente. Imádta a viktoriánus írókat, főleg Dickenst és Eliotot. Bálványozta Jane Austent. A legnagyobb luxus, amit megengedett magának, hogy délutánonként kiült a tavacska partjára, ahol W. B. Yeats vagy Elizabeth Barrett Browning verseit olvasgatta.

mezei P>!

Amikor terhes lett Teddyvel, attól félt, hogy olyan gyereket hoz a világra, aki majd utál olvasni. Az olyan volna, mintha valami idegen fajt szülne.