Reviving ​Izabel (In the Company of Killers 2.) 18 csillagozás

J. A. Redmerski: Reviving Izabel J. A. Redmerski: Reviving Izabel

Determined ​to live a dark life in the company of the assassin who freed her from bondage, Sarai sets out on her own to settle a score with an evil sadist. Unskilled and untrained in the art of killing, the events that unfold leave her hanging precariously on the edge of death when nothing goes as planned.

Sarai’s reckless choices send her on a path she knows she can never turn back from and so she presents Victor with an ultimatum: help her become more like him and give her a fighting chance, or she’ll do it alone no matter the consequences. Knowing that Sarai cannot become what she wants to be overnight, Victor begins to train her and inevitably their complicated relationship heats up.

As Arthur Hamburg’s right-hand man, Willem Stephens, closes in on his crusade to destroy Sarai, she is left with the crushing realization that she may have bitten off more than she can chew. But Sarai, taking on the new and improved role of Izabel Seyfried, still has a set of… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2013

CreateSpace, Washington, 2014
374 oldal · ASIN: B00H7G1I0G

Victor Faust · Sarai Naomi Cohen

J. A. Redmerski: Reviving Izabel

„You’re more important to me than anything or anyone … I want to wake up every morning with you next to me. I need you in my life more than I have ever needed or wanted anything."
Úgy döntöttem, nem várok a magyar megjelenésig. Ha lesz olyan. Az előző rész vége miatt egy fajta elégedetlenséget, szomorúságot éreztem.
A Killing Sarai erős kezdés volt, de ezzel a résszel egy magasabb fokozatra kapcsolt az írónő. Míg ezt a rész olvastam, végig azon gondolkoztam, hogy írhatta ugyanaz a személy, aki a TEoN, vagy akár a SotF könyveket??!
A műfaj egyértelműen dark romance. Ha van is benne egy kevéske romantika, azt a darkos elemek spoiler beárnyékolják.
Ebben a részben jobban felfigyeltem a főhősre. Továbbra is HOT, de van egy szerethető oldala, amit nagyon jól leplez. Sarai, akarom mondani Izabel pedig, ahogy a könyv címe is utal, szó szerint újjáéled. Fredrick-ről és Nicklas-ról is szívesen olvasnék. Meg persze mindenkiről.

Szilvi00 P>!
J. A. Redmerski: Reviving Izabel

WTF!!! Hozzon valaki egy lapátot és kaparjon össze, mert szétestem, mint egy ócska Lego! Hol is kezdjem? Annyira tudtam, hogy a normális élet nem Sarai-nak való!!! Kicsit meggondolatlanul viselkedett az elején, sajnos drágán megfizetett érte. Victor körül sok minden megváltozott, ezekről spoiler nélkül nem tudok írni. Bizalmatlan és elővigyázatos énje mellett, féltő és óvó arcát is megmutatta. Egyem meg a drága, gyilkos szívét, megpusztulok érte! Jobb életet szeretett volna Sarai-nak. Normális és biztonságos életet, de a lány másképp döntött. Őt választotta! Végig izgalmas volt, helyenként folyt a vér és bedurvultak a dolgok. Szerencsére ez a rész sem fulladt erotikába, egyedül azt sajnáltam, hogy Victor szemszögét ismét rövidre fogta az írónő.
Van egy fejezet a könyvben (egyfajta vita Sarai és Victor között), ami szabályosan letarolt engem és olyan heves szívdobogást okozott, hogy levegőt venni is elfelejtettem. A végéről ne is beszéljünk… Váratlan, zseniális, megdöbbentő!
Alig várom az adaptációt, és Fredrik könyvét is szeretném mihamarabb elolvasni!

374 oldal · ASIN: B00H7G1I0G
ƨɔɴом P>!
J. A. Redmerski: Reviving Izabel

Talán egy picivel árnyaltabb, összetettebb és több, mint az előző kötet, de ugyanakkor nekem nem ütött akkorát.
Sarai és Victor még mindig erősek együtt. Sarai egy teljesen „más ember” lett, más környezet, de ugyanaz a céltudatosság és erősség jellemzi továbbra is. Mondanám, hogy kedvelhető maradt, de egy picit ezzel ellent mondanék magamnak.
Azonban Victor hiába mutatja egy másik arcát felénk, még mindig vannak olyan húzásai, amit én spec. nem bírtam megbocsájtani neki, azt meg pláne nem, hogy Sarai ilyen könnyen túllépett rajta.
A történet még mindig pörgős, izgalmas és tartogat bőven csavarokat, kíváncsian várom a következő részt!

Enikő_Darai_Enii>!

Te jó Isten gyere le!
Sokáig rágódtam, hogy elolvassam-e angolul, de végül belevágtam, hiszen a magyar megjelenésről semmi hír, ennyi év múltán sem.
A Killing Sarai hagyott bennem egy „enyhe” hiányérzetet, hiszen azok után, amin Sarai keresztülment, nem gondoltam, hogy a „normális” élet neki való lenne. És milyen jól gondoltam!
Ez a rész, ha szabad ilyet mondanom egy teljesen más világot képvisel, még jobban van megírva, mint az első!
Victor nagy változáson ment keresztül, mert a zárkózott, elővigyázatos, bérgyilkos álarca mögött megmutatta azt a féltő, érző szívét is. Én pedig rohadjak meg, de imádom! Tessék, kimondtam!
Sarai pedig egyértelműen nem az átlagos életű emberek közé tartozik, ezért is örültem, amikor végre eldöntötte mi akar lenni, mit akar csinálni.
Helyenként úgy dobogott a szivem, hogy azt hittem kiesik a helyéről, ezért is tagadhatatlan, hogy továbbra is végtelenül izgalmas a mi ármányos, folyton titkolózó bérgyilkosaink élete.
Legszívesebben egyből a kezembe kapnám Fredrik könyvét, de még egy picit váratnia kell magára.

felícia97>!
J. A. Redmerski: Reviving Izabel

Fú hát akkor vágjunk bele. :) Egy ideig kerestem magamban a megfelelő szavakat és gondolatokat hogy nekiülhessek ennek az értékelésnek, az igazság azonban az,hogy eddig meglehetősen kevés sikerrel jártam már ami a kavargó érzelmeim megzabolázást illeti,úgyhogy feladtam a próbálkozást mert sokáig várhatnék úgy hiszem. Egészen eddig meg voltam győződve arról hogy elég sokat olvastam már a dark kategóriában hogy ne érhessenek nagy meglepetések azt illetően hogy mire számítsak,de rá kellett jönnöm hogy ezidáig jobbára a műfaj emészthetőbb oldalán maradtam(persze nem minden esetben) és hogy ez a sorozat számomra egy olyan újfajta beteg és különleges felállást hozott amivel ritkán találkoztam eddig.Biztos hogy ez a J.A.Redmerski ugyanaz mint aki a Soha határát írta?Mert a két műfaj közötti váltás olyan hihetetlen hogy ha nem tudnám el se hinném.És azt hiszem ez a tény mindennél inkább magáért beszél.Zseniális nincs rá jobb szó.Az a brutális,kegyetlen és kíméletlen világ amit itt megalkotott,gyilkosokkal,bűnözőkkel,vegyítve ezt még elszenvedő ártatlan emberi sorsokkal, egyszerre tették visszataszítóvá és gyomorszorítóvá de ugyanannyira lenyűgözővé is ezt a történetet.Bár hogy ki mennyire ártatlan egy ilyen világban az kérdéses és bizony még maga a főhősnő is megkérdőjelezi a tényt hogy lehet- e bárki is igazán ártatlan az életben…Rengeteg morális és elvi kérdés kerül radar alá a könyvben,és sajnos a kötet végére érve sem tudtam igazán állást foglalni arra vonatkozóan hogy helyes út-e az amit Sarai Victor mellett követ attól függetlenül hogy akiket utolér az igazságszolgáltatásuk egytől egyig megérdemlik azt ami kapnak.Nehéz döntések ezek,amiket nem lehet csak egyszerűen a szőnyeg alá söpörni és bizony a könyv kíméletlen módon dobálja mindezt az olvasóra,így nem csak a cselekmény nem hagy minket unatkozni hanem a történet érzelmi vonala sem.Mivel az első részt már nem most olvastam muszáj volt felfrissítenem az emlékeimet,mielőtt belekezdtem a folytatásba és bár emlékeztem hogy már elsőre is tetszett a történet a maga beteg módján,második olvasásra azt kell mondjam jobban megfogott.Sokat változtam az első olvasás óta,akkor még jobban megbotránkoztattak bizonyos dolgok amik mostanság már kevésbé,de azt kell mondjam hogy a második részt is egyfajta “elsőnek” éltem meg mivel a történet most kezd igazán belemerülni a dolgok sűrűjébe,és egész biztos vagyok benne hogy az igazi csúcspontot még nem érte el.Nehéz lenne erről a részről(vagy ha jól sejtem bármelyik ezután következőről) spoiler nélkül beszélni,mert minden ami itt történik 100%-ban kötődik az első részben lezajlott eseményekhez,de azt biztosan elmondhatom hogy ez a rész volt legalább olyan jó és izgalmas mint az előtte lévő csak a maga módján.A dolgok megváltoznak több szempontból,és sem Sarai sem Victor élete nem lehet ugyanolyan mint eddig.A kérdés csak az hogy akarják-e hogy olyan legyen? Működhet-e az az út amit immár együtt választanak az ingoványos életükben,amiben bármelyik nap könnyen az utolsó lehet?Komoly karakterfejlődés indult el mindkét főszereplő esetében,az előző rész vége óta.Sarai már nem az bizonytalan és meghátráló lány aki eddig volt.Mindennél biztosabb abban hogy a normalitás számára örökre elveszett,és hogy melyik életforma az amit élni akar,és hogy kivel akarja élni azt.A bosszú és vérszomjas énje ami az elcseszett életére vezethető vissza egyre jobban megmutatkozik a felszínen is,és néha nem töltött el jó érzéssel ezt figyelni,bár mindezek ellenére úgy érzem Sarai-nak bármennyit is változzon még,mindig lesz egy olyan emberi oldala,amit senki sem vehet el tőle.Victor sem maradhat ugyanaz aki eddig volt.Sarai-val való találkozása olyan érzelmi folyamatokat indít el Victor-ban,amikről soha sem hitte volna hogy képes egy olyan életúttal és neveléssel a háta mögött mint amit ő kapott.Neki sem volt egyszerű elfogadni mindazon érzelmeket amik kialakultak benne,hát még ennek a következményeit,de mostanra számára is világossá válik,hogy akarja Sarai-t és mindent meg is tesz annak érdekében hogy átvezesse a lányt az elhibázott döntések és a kemény küzdelem útján ami ezzel az élettel jár.Már az első részben is lehetett érezni hogy Victor-ban jóval több van mint elsőre mutatta,hogy ő nem csak egy érzéketlen bérgyilkos,hanem igenis vannak érzései ami az életében számára fontos emberekhez köti,akármennyire is elnyomta mindezt magában.Persze nem kell aggódni Victor továbbra is hozza a megingathatatlan és kemény bérgyilkost, de ebben a kötetben megismerhetjük az érzelmesebb oldalát ami Sarai-hoz köti,én pedig kimondottan szerettem ezeket a pillanatokat.Mondjuk az a fordulat a végén…Nem tudom hogy Sarai helyében meg tudtam-e volna bocsájtani(gyanítom nem :D) de hát ő nem átlagos lány és ezt minden alkalommal egyre jobban bizonyítja.Niklas nekem még mindig képlékeny figura,és majd a későbbiekben eldől hogy inkább kedvelem vagy sem kategóriába esik-e,Fredrik viszont a maga beteg módján a szimpatikus oldalt erősíti.Hát nem tudom majd kiderül hogy ez így marad-e,de úgy sejtem kelleni fog egy erős gyomor az ő részéhez…Ha összegeznem kéne annyit tudok mondani hogy minden betegsége ellenére is kimondottan tetszett ez a rész és remélem hogy hasonlóan leszek a többivel is.Aki szereti az elborzasztó de ugyanakkor izgalmas és fordulatos történeteket,ahol sose lehet tudni kiben lehet bízni és kiben nem,ahol nem lehet kiszámítani hogy mi lesz a következő lépés annak nagyon ajánlom a sorozatot.Ellenben a romantikavágyók messze kerüljék el,mert a könyv lapjain kibontakozó érzelmek ellenére ez a történet nyomokban sem tartalmaz romantikát.És most jöhet Fredrik! :)

k_bius>!
J. A. Redmerski: Reviving Izabel

Végig izgalmas, tele fordulatokkal, imádom Izabel és Victor lehengerlő történetét!

Naiva P>!

Behind closed doors, when it's just me and him alone, he is a different man. He loves me without having to say it. He cherishes me without having to prove it… I'm the only soul he's ever let into his life completely. And the only one he'll never let go.

Kapcsolódó szócikkek: Victor Faust
Naiva P>!

It’s been eight months since I escaped the compound in Mexico where I was held against my will for nine years.

Kapcsolódó szócikkek: Sarai Naomi Cohen
fireangel>!

“Sarai, you are important to me,” I say desperately through an urgent whisper.
“You’re more important to me than anything or anyone. To have you here, with me, isn’t a burden. I want to train you. For as long as it takes. I want to wake up every morning with you next to me. I need you in my life more than I have ever needed or wanted anything.”

Naiva P>!

I’m not sure what this is between us,” he says carefully, “but I am sure that I don’t want it to stop. Whatever it is.

Kapcsolódó szócikkek: Victor Faust
Naiva P>!

I’ll settle with the way things were when we met: friendly and charming and mysterious, seeing only the beautiful mask that he wears to conceal the animal that dwells beneath it.

Enikő_Darai_Enii>!

“Three names,” I demand, “or I walk out of here and Victor Faust walks in to blow your brains against that pretty painting of the baby Jesus behind you.”
Hamburg laughs.
“That’s not the baby Jesus.”

fireangel>!

I swallow hard. “I won’t force you to stay with me,” I compel myself to say, despite what I feel. “But just know this…if you leave, you will become a burden. If you think that by being here you’re fucking up my life, you have no idea how true that will be if you set out on your own. Because I will spend every waking moment of my life trying to protect you!” My heart is racing. “I won’t be able to sleep, knowing that you’re out there, trying to fit into a life that’s nothing but a death sentence when you’ve not had proper training! Sarai…IT WILL KILL ME! DON’T YOU SEE? YOU’LL KILL ME IF YOU CHOOSE TO LEAVE!” I’m shaking all over, my entire body wracked by pain and fear and heartache.

In the Company of Killers sorozat · Összehasonlítás