Ének ​a szentjánosbogarakról 147 csillagozás

J. A. Redmerski: Ének a szentjánosbogarakról

Elias Kline és Brayelle Bates kicsi koruktól elválaszthatatlanok. Amikor Bray Dél-Karolinába költözik, mindketten ráébrednek, hogy ártatlan gyerekkori kapcsolatuk már sokkal több egyszerű barátságnál, így a lány visszatér Georgiába. Egy ideig minden szivárványosnak tűnik, ám egy sorsdöntő éjszakán szörnyű baleset történik. Elias és Bray elmenekül. Semmiképpen nem akarnak rács mögé kerülni, és igyekeznek a szabadságukat a lehető legteljesebb mértékben kiélvezni. Hozzácsapódnak egy bandához, így a páros vad és vakmerő új élete kiteljesedik. De a problémáik elől nem futhatnak el.

Amikor utoléri őket a múltjuk, muszáj szembenézniük a valósággal. Bár a leglehetetlenebb helyzetekből is kiverekedik magukat, Elias ismeri Bray fájdalmas titkát. A lányt önmagától kell megmenteni, s ez nem biztos, hogy sikerül…

Eredeti megjelenés éve: 2014

Ulpius-ház, Budapest, 2014
366 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633832486 · Fordította: Bikics Milán
Ulpius-ház, Budapest, 2014
276 oldal · ISBN: 9789633832400 · Fordította: Bikics Milán

Bitten>!
J. A. Redmerski: Ének a szentjánosbogarakról

A kötet eleje, hát döcögősen indult. Nyelvezetével voltak gondjaim, néha elgondolkodtam nem e kellene szótároznom…… :D
De amilyen éretlenül indult, egy idő után ráérzett és kezdte magát kiforrni. Nem igazán tudom ennek a miértjét , mit akart vele elérni vagy csak a fordítás csuszott el a „túllazavagyok” szóáradaton…..
Komoly betegséget dolgoz fel. Bray szülei – szégyen ahogy feladaták szomorú ahogy elkönyvelték.
Elias kitartása és képessége hogyan kezelje a párját figyelemre méltó. Láthatjuk ahogy felnő , megérnek a gondolatai és megtanulja átlátni a dolgokat.
Komoly kihívás ez a valóságban is , inkább lemondanak adott egyénről, ahelyett hogy támogatnák és megpróbálnák megérteni…..
Olvastam néhány moly-véleményt mielőtt elkezdtem de pár után inkább abbahagytam és megadtam a könyv eseményeinek azt az esélyt hogy „ő” mondja el és gyakoroljon rám „ő” hatást befolyás nélkül! Tegyétek meg ti is, nem vagyunk egyformák más az ingerküszöbünk…..

Paulina_Sándorné P>!
J. A. Redmerski: Ének a szentjánosbogarakról

Tetszett is meg, nem is. Megértem, hogy Bray beteg, de egyszerűen nem tudok napirendre térni a tettei felett. Sokszor semmi logika nincs abban, amit csinál, mond. Nem értem a családját sem. Ha időben megkapja a szükséges segítséget, ha jobban odafigyelnek rá és ténylegesen is látják őt, nemcsak a hibáit, akkor szerintem nem így alakult volna a történet. Elias-t nagyon bírtam, tetszett, ahogy elfogadta Bray-t, ahogy támogatta. Bár az elmenekülést meg kellett volna valahogy akadályoznia. A végét imádtam.

K_Szilvia03>!
J. A. Redmerski: Ének a szentjánosbogarakról

Tipikus Ulpius-házas regény: többször káromkodnak, mint levegőt vesznek. Ami egyrészt zavaró volt egy idő után, másrészt viszont tetszett, mert nagyon érzékletesen ki tudták vele fejezni a pillanatnyi hangulatokat, érzéseket, reakciókat. A másik ami idegesített, a szlogenek és önkényes rövidítések tömkelege, főleg amikor Elias kezdett „csi”-zni.. Esedezem, egy férfi minden körülmények között maradjon férfi! Ennyit a negatívumokról, rögtön az elején, hogy több szót már ne kelljen pazarolni rá.
J. A. Remedski egyszerűen csodálatos! Imádom a könyveit, szereplőit és azt, ahogyan végigkalauzolja az olvasót az eseményeken. Sokszor éreztem úgy, hogy a következő pillanatban hiperventilállok, annyira magával ragadott a történet és kiszámíthatatlan volt. Hiába olvastam el tőle a Soha és az Örökké határát, nem tudtam, ebben a könyvben mire számítsak tőle. Most már tudom, hogy ő az a tipikus ember, aki valószínűleg azt tartja: borúra derű…
A szereplők közül megmondom őszintén Tate és Jen voltak a kedvenceim, főleg mert sokszor megnevetettetek, meg aztán tetszett Tate nagyszerű jelleme, minden hibái ellenére is :) És amikor Camry és Andrew is beleszövődtek a sztoriba, na az valami zseniális volt! Akkor és ott rájöttem, hogy sokszor a parányi mellékszereplőkre is oda kell figyelni, mert nem tudhatjuk, mikor futunk még össze velük :)
Szomorú volt olvasni, hogy az emberek mennyire félnek az igazságszolgáltatástól. Aminek az lenne ugyebár a célja, hogy megóvja az embereket. De közben meg annyira beszűkült az évtizedek során, hogy inkább elmenekülnek előle, még ha ártatlanok is.
Azok a hasonlatok… hát komolyan mondom, végem volt tőlük :D Személyes kedvencem, amin kábé fél órát röhögtem: „tömte, mint a májas hurkát”. Könyörgöm, ki az az elvetemült, aki egy lapon emlegeti a szexet és a mája hurkát??? xD xD
A végén perszer megkönnyebbült sóhajjal ernyedtem el, és boldogan mosolyogtam, hálát adva a boldog befejezésért. :)

Laura_Bakos P>!

Elias és Brayelle *-*
Romantikus történet, és nagyon tetszett.
A karakterek --> Elias karaktere volt a kedvencem. Őt nagyon bírtam, viszont B-vel akadtak gondjaim.
Örültem annak, hogy a fülszöveg nem árult el mindent.
Maga a cselekmény, ami történik, és ahogyan megoldódik a végére, na az szép.
Cukormázas, de az olvasó pontosan azt kapja, amire vágyik, mert én teljesen azt kaptam.
5/5***

ZitussKa>!
J. A. Redmerski: Ének a szentjánosbogarakról

a szerelem kibszott őrültségekre veszi rá az embert.

Nem volt ez rossz.. bár kétségkívül ez nem az én könyvem volt :) Nem szeretem egy írónak, két különböző művét egy lapon említeni. Így nem is kezdem el elemezgetni hogy ez mennyivel rosszabb volt mint a Soha Határa, mert nem volt ez rosszabb, csak más. Néha a más az jó is, meg nem is. Nem mindig tudtam azonosulni a fogalmazásmóddal, a stílussal, és a szlengekkel PL: Beszlopált fél üveg vizet DE. úgy érzem elhagyhatatlan része volt a könyvnek, mert nem egy teljesen átlagos történetről beszélünk, hanem egy olyanról ahol az írónő az élet „sötét” oldalát mutatta be. Egy szerelmespár olyan életviteléről olvashattunk, ahol a kicsapongó életmód átlagosnak mondható, a bulik, a pia, a szex, a drogok, és a törvénysértések megszokottak. A végén persze jó útra térnek, és mindent megtesznek a változásért:) Nagyon tetszett viszont az a ragaszkodás, amit egymás felé mutatott a főszereplő páros, a történet elejétől, a végéig.
Bármin menj is keresztül, veled csinálom végig. Örökké.
Ez a történjék bármi, de együtt leszünk, nagyon tetszett :) Egy szó mint száz, jó volt, esély megadva, de azt hiszem visszatérek a jó öreg romantikus könyveimhez :)

Mindenki megérdemel valakit, aki szereti, és eléggé törődik vele ahhoz, hogy átsegítse az élet nehézségein.

szymba23>!
J. A. Redmerski: Ének a szentjánosbogarakról

A sok kritika miatt nem nagyon akartam belekezdeni, de nagyon örülök hogy megtettem. A könyv kétharmadában egy kicsit idegeített a sok csúnya beszéd, de hamar megszoktam. Szerintem ez egy tökéletes könyv, és nagyon jó volt hogy a Soha határa két főszereplője is helyet kapott. :)

Clace>!
J. A. Redmerski: Ének a szentjánosbogarakról

Számomra rendhagyóan indult. Szerelmes témájú regény, amiben tisztázott az alapviszony? Nincsen szeret-nemszeret? Hűűű..felüdülés. :)
Vegyes érzéseim voltak a könyvvel kapcsolatban, leginkább a „ Na, ebből mi lesz? ” . A szerelem szép dolog, de néha már úgy voltam vele, hogy sok a jóból, kész, ennyi, ilyen nem létezik. Valami azonban mégis volt a könyvben, ami nagyon megfogott. A szereplők, a történet… nem tudom, viszont amíg olvastam, sosem csökkent az érdeklődésem, mindig izgatottan vártam az új fejleményeket. Összességében engem megnyert magának :)

agi89>!

Nagyon csalódott vagyok.
Majdnem elbőgtem magam tehetetlen dühömben, hogy így el lett rontva ez a könyv.
Sokan magát a sztorit és persze Jessicát kritizálják, de szerintem azzal nincs akkora baj. Nekem kifejezetten tetszett, hogy nem az a tipik szirupos rózsaszín az egész, hanem egészen sötét színek is eszembe jutnak olvasás közben. magyarázat: öngyilkosság, gyilkosság A fordítás…
Úristen. Az valami h*nyadék. Szleng szavak indokolatlan egymás után pakolása.
A könyv első felére volt ez kifejezetten jellemző. Volt amit többszöri olvasásra sikerült csak megfejtenem. a „kedvenceim”: metamfi, drogambi Pedig nem vagyok én se egy matyóhímzés, se Kazinczy összes…
DE ÉN NEM FORDÍTOK!!!!!!! És nem is írok.

Kedves Bikics Milán!
Kérlek hagyj fel a könyvfordítói pályával. Nagyon sok más szakma van, ahol használhatod a nyelvtudásod. Ez a kortárs, szórakoztató irodalom nem neked való. Hidd el.
Köszönöm!

Mrs_Curran_Lennart P>!
J. A. Redmerski: Ének a szentjánosbogarakról

Sajnos csalódtam. A Soha határa után sokkal jobbra számítottam. Rettentően sok volt a káromkodás és az erőszak, tele volt alpárisággal. A könyv elején ráadásul Bray annyira idegesített, hogy napokra felé sem néztem. Érdekes volt, hogy belevonta Camryt és Andrewt is a történetbe. Kedvenc szereplőm Tate lett, nézegettem az írónő műveit, hátha neki is van külön története, de eddig nincs. Bár csalódtam az írónőben egy kicsit, de a vérfarkasos sorozatába azért beleolvasnék. Hátha kiadják…

Malontai_Csilla>!
J. A. Redmerski: Ének a szentjánosbogarakról

Az értékelések és a %miatt sokkal rosszabbra számítottam. Azt nem vitatom, hogy nem ez a kedvencem az írónőtől, de nem volt ez rossz. Fenn tudta tartani az érdeklődésem, mindig jött egy olyan plusz esemény ami sodort tovább a sztorival. Azt nem nagyon értettem, hogy Bray spoiler. Camrynt és Andrewt tök fölösleges volt bele tenni az tény, semmi pluszt nem adott a történethez. A sztorihoz képest, mesébe illő happy end, bár a vége egy szép leánykérést is még elbírt volna talán.

Ninácska P>!

Úgy tartják, hogy az ember sosem felejti el az első szerelmét.

Bitten>!

Tetszett nekem.
Dehogyis tetszett, csak hát szép volt.
Ezért aztán el is kezdtem szekálni.

Ninácska P>!

Ő volt életem szerelme. Mindig is ő volt, az óta, hogy a tónál találkoztunk.

34. oldal - Ének a szentjánosbogarakról (Ulpius-ház Könyvkiadó, 2014)

Ninácska P>!

A vér úgy csöpögött az ujjamról, mintha egy piros gyöngysort téptem volna el.

143. oldal, Ének a szentjánosbogarakról (Ulpius-ház, 2014)

Nickie>!

Ninácska P>!

Amikor tudod, hogy meg fogsz halni, onnantól kezdve nincs vesztenivalód.

252. oldal - Ének a szentjánosbogarakról (Ulpius-ház Könyvkiadó, 2014)

Ninácska P>!

Két ember képes egymást annyira szeretni, hogy még a halál sem tudja elválasztani őket, de sohasem hinném, hogy két ember tudja egymást túlságosan szeretni.

306. oldal - Ének a szentjánosbogarakról (Ulpius-ház Könyvkiadó, 2014)

Ninácska P>!

Mélyen elaludtunk, összefonódó testtel, Bray szívverése volt az altatódal.

257. oldal - Ének a szentjánosbogarakról (Ulpius-ház Könyvkiadó, 2014)

Ninácska P>!

Mert azt akartam, hogy boldog legyen. Még úgy is, hogy jómagam nem vagyok része a boldogságának. Saját boldogságomat ekképp tönkre is tettem.

34. oldal - Ének a szentjánosbogarakról (Ulpius-ház Könyvkiadó, 2014)

Ninácska P>!

– Élni akarok, Bray – jelentettem ki elszántan. – Élni akarom az életemet, veled. Téged akarlak feleségül venni. Veled akarok megöregedni, és azt akarom, hogy te legyél a gyerekeim anyja. Élni akarok, de felkészültem a halálra. Érted?

285. oldal - Ének a szentjánosbogarakról (Ulpius-ház Könyvkiadó, 2014)