Viszlát, ​hiszti! 6 csillagozás

Izmindi Katalin – Mező Adrienn: Viszlát, hiszti!

Segítünk, hogy könnyebb legyen!
A gyermekkori hiszti kezelése minden szülőnek igazi kihívás. Mesekönyvünk abban próbál meg segíteni a gyerekeknek, hogy felismerjék érzelmeiket, megtanulják, hogy teljesen normális, ha néha dühöt vagy haragot érzünk, azonban nem mindegy, hogy ezt hogyan fejezzük ki, és hogyan vezetjük le indulatainkat.
Kötetünk a kétségbeesett szülőknek is próbál segítséget nyújtani. A mesék végén található szakértői tanácsokban Mező Adrienn pszichológus összegzi a legfontosabb tudnivalókat a hiszti-helyzetekben alkalmazható lehetséges módszerekkel kapcsolatban.
Intsünk búcsút együtt a hisztinek!

Roland Toys, Budapest, 2020
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786156196033 · Illusztrálta: Vigovszky Rita Szederke

Tarja_Kauppinen IP>!
Izmindi Katalin – Mező Adrienn: Viszlát, hiszti!

Kiemelkedően hasznos és gyakorlatias könyv, szülőknek akár önálló olvasásra is.

A hisztivel valamilyen formában és mértékben minden szülő találkozik, a könyv a hiszti, a dac, az indulatkitörések különböző formáira kínál megoldási lehetőségeket. Néhányat közülük mi eddig is alkalmaztunk, ha nem is tudatosan, a taglalt módszerek skálája igen széles, az egyszerűbb pedagógiai, kommunikációs trükköktől a komplexebbekig. Bármilyen helyzet is váltja ki gyermekünkből a hisztit, ez a könyv segíthet megérteni annak okát, azt, hogy mi megy végbe a gyerekben, és ezáltal elvezet a megoldáshoz. Mindenkinek hasznos lehet, aki gyerekekkel foglalkozik, és mivel maguk a történetek gyermeknyelven vannak leírva, csemetéinkkel közös olvasásra is alkalmasak. Mindegyiknek a végén van egy rövid magyarázat a szülőnek az adott történet pszichológiai, pedagógiai hátteréről, ráadásul még az illusztrációk is gyönyörűek és életszerűek egyszerre.

oscuridad>!
Izmindi Katalin – Mező Adrienn: Viszlát, hiszti!

Nagyon sok indulat kezelési tipp van benne, így sok helyzetre nyújthat megoldást ez a könyv. spoiler
Bár mi még nem tartunk ott, hogy ezek közül bármelyiket kipróbáljuk, hasznosnak érzem. Biztos, hogy hamarosan előveszem még, hogy bele lapozzak.
Az illusztrációk gyönyörűek, és szerintem cukik is. Jókedvet sugároznak.

rita_kalydine P>!
Izmindi Katalin – Mező Adrienn: Viszlát, hiszti!

Az utóbbi évek egyik leghasznosabb könyve a témában. A téma pedig: hiszti, feszültség, indulat, düh – mindazok a problémák, melyek megnehezíthetik a hétköznapokat egy óvodás korú gyermekkel. Valós élethelyzetekre megvalósítható, praktikus megoldásokat kínál.
Több kedvencem is volt, melyeket kijegyzeteltem: A dulifuli-tábla, Az ölelés ereje, A tépkedd ki magadból a feszültséget és A gorillatánc.
Szívből ajánlom minden szülőnek, akik ovis korú gyerekeket nevelnek :))

B_Bri>!
Izmindi Katalin – Mező Adrienn: Viszlát, hiszti!

Egy másik, népszerűbb hisztikönyvvel szemeztem, de megpillantottam ezt, és inkább erre esett a választásom.
Teljesen valósághű történetek vannak benne, és mindegyik végén egy kis segítség a szülőnek a probléma kezeléséhez.
Nagyon ajánlom mindenkinek, kisgyerekeseknek nélkülözhetetlen könyv.

Rita_Galló>!
Izmindi Katalin – Mező Adrienn: Viszlát, hiszti!

Egy nagyon hasznos könyv szülőknek. A történetek is inkább példák különböző helyzetekre es a módszerek könnyebb megértését szolgálják, nem pedig klasszikus értelemben vett mesék gyerekeknek.

Balulajka>!
Izmindi Katalin – Mező Adrienn: Viszlát, hiszti!

A gyereknevelés egyik legnehezebb feladata kiskorban a hisztikezelés. Különböző nézetek, vélemények vannak, de az biztos, hogy nincsenek aranyszabályok, hiszen mi, felnőttek sem vagyunk egyformák, kinek jobb, kinek rosszabb a hisztitűrése, kisebb vagy nagyobb a türelme.

Ez a könyv segít a gyerekeknek meséivel és a felnőtteknek is a pszichológus nyújtotta szakértői tanácsokkal.