Izéhordák 16 csillagozás

Izéhordák

Ha ​akad olyan olvasó, aki azt hiszi, hogy a sci-fi és fantasy történetek csakis és kizárólag gigantikus, az egész emberiség sorsát eldöntő űrháborúkról, elgondolkodtató, az életet gyökeresen megváltoztató találmányokról, izmos hősök és dús keblű hősnők halált megvető bátorsággal vívott harcáról szólnak – nos, ez az olvasó téved. Méghozzá óriásit! A fantasztikummal foglalkozó mesélők is emberek, nekik is megvannak a saját hibáik és erényeik. A hibáikról most ne ejtsünk szót, az erények közül is csak kettővel foglalkozzunk: a humorérzékkel és az öniróniával.
Csak a legjobbak, a legnagyobbak lehetnek képesek arra, hogy ne vegyék véresen komolyan magukat. Csak a legjelentősebb írók tudják és hajlandóak megtenni azt, hogy kifigurázzák azt a műfajt, amellyel egész életükben foglalkoztak, és amiből élnek. Ebben a kötetben olyan novellákat gyűjtöttünk össze, amelyek szerzői több „komoly”, de legalábbis jelentős művel álltak már az olvasók elé, most azonban a sci-fi és a fantasy… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2003

A művek szerzői: L. Sprague de Camp, Fletcher Pratt, Terry Pratchett, P. G. Wodehouse, Eric Knight, Mervyn Peake, C. S. Lewis, Kurt Vonnegut, Piers Anthony, John Collier, Thomas M. Disch, Angela Carter, Robert Bloch, Roald Dahl, Stephen Butler Leacock, John Wyndham, Stanisław Lem, Cordwainer Smith, Robert Sheckley, William F. Nolan, Harry Harrison, Arthur C. Clarke

Szukits, Szeged, 2003
390 oldal · ISBN: 9639441473 · Fordította: Horváth Norbert, Szabó Kata, Szántai Zsolt

hajo>!
Izéhordák

Hát, azt hiszem nem véletlenül olvastam ki röpke 1 év alatt… A rengeteg novellából max. néhányat tudnék egyáltalán felidézni, de azok közül is csak 2-3 volt, amit ötletesnek tartottam. Tipikus példája a hogyan adjunk el gyenge könyvet mindössze annyival, hogy felsorolunk egy csomó ismert szerzőt a borítón és figyelemfelhívó képet rakunk rá. Kár érte.

Sceurpien I>!
Izéhordák

Sci-fi szerzők humoros írásai, egyben. Ez volt az első igazi sci-fi antológiám, és ugyan tetszett, de nem hozta meg a kedvemet többhöz, elsősorban azért, mert van aki tényleg jót tud írni, van aki meg nem, és ez itt is nagyon igaz. A kedvencem Lem…

Izéhordák

Hát ez egy elég vegyesre sikerült kis novella gyüjtemény.
Az I.Izéhordákból: Prattchett, Wodehouse, Peake ami jó volt. Ez még a fele sem ennek a résznek.
A II.Az élet rejtélyei részből: Collier, Bond, Disch határozottan tettszett de ez se éri el ennél a részegységnél az 50%ot.
A én véleményem szerint magasan a III.Légüres térbe íródott történetek vitték el a könyvet, abból is a legutolsó Clarke bátyó nyert, ill. Sheckley története még kifelyezetten tetszett, bár kissé nehéz volt az eleje. Ha az egész könyet ilyen minőségű történetek uralták volna menne az 5 csillag.
Így a három és fél nagyjából reális. Voltak határozottan jó történetek, de jó párat nyugodtan ki lehetett volna hagyni. Összességében egy olvasást megért, de megvenni nem venném meg.

pulse>!
Izéhordák

Vonnegut miatt szereztem meg ezt a könyvet. Az ővén kívül nem sok másik írást olvastam el, de elég volt.

Istris>!

Mi volt az oka annak, hogy a professzor homárrá akarta változtatni a lányt?
– Nem tetszett neki.
Ez abban a pillanatban elegendő magyarázatnak tűnt.

P.G.Wodehouse: Egy szelet élet · P. G. Wodehouse

Istris>!

– Kísértet vót – jelentette ki Sam. – És ő rikoltozott. Tuggya, félt az emberektő'.

Nelson Bond: Lidércnyomás

Veron P>!

(…) és elfeledteti vele egy olyan lány végtelen bánatát, aki nem csupán halott, de hajadon is egyben.

176. oldal (Angela Carter: A szerelem házának asszonya)

Istris>!

Az Ördög jóindulatú pillantást vetett rá. és megkínálta cigarettával.
– Gondolom nem kábítószeres?- kérdezte Philip, és gyanakodva megszaglászta.
– Ugyan már! – mosolygott gúnyosan az ördög. – Gondolja, hogy ilyen eszközökre van szükségem ahhoz, hogy a hatalmamba kerítsem? A józan ész áll az én oldalamon. Kér tüzet?

John Collier: A jó oldal · John Collier

Istris>!

Tudta, hogy nem dolgoznak, mert amikor inflienzával otthon maradt, a vékony falon át jól hallotta, ahogy ordítoznak egymással, hogy edzésben tartsák az adrenalinmirigyeiket.

Thomas M. Disch: Csótányok · Thomas M. Disch