Hashimoto-protokoll 1 csillagozás

90 napos terv a pajzsmirigytünetek visszafordítására, hogy visszakapd az életed
Izabella Wentz: Hashimoto-protokoll

A ​Hashimoto-pajzsmirigygyulladás az egyik leggyorsabban terjedő, pajzsmirigyet érintő autoimmun betegség, amelynek során a szervezet a saját sejtjei ellen intéz támadást. Visszafogott becslések szerint minden ötödik nő találkozik az élete folyamán valamikor a Hashimoto-betegséggel vagy más pajzsmirigy rendellenességgel. A legtöbben, akik nap nap után ennek a bénító állapotnak a tüneteivel küzdenek – többek között krónikus köhögéssel, savas refluxszal, irritábilis bél szindrómával, allergiákkal, tartós fájdalommal, hajhullással, agyköddel és feledékenységgel –, nincsenek is tudatában a betegség létezésének. Á még a megfelelő diagnózis mellett is, a hagyományos orvoslás hajlamos a Hashimotót szintetikus hormonok felírásával kezelni, figyelmen kívül hagyva az állapot autoimmun vonatkozásait. Mindazok számára, akik ezzel a betegséggel küzdenek, ez egy sorsdöntő hiba.
De van megoldás.
A gyógyszerész végzettségű dr. Izabella Wentz első kézből ismeri a betegséget. A személyes… (tovább)

Eredeti cím: Hashimoto's Protocol

Innovatív Marketing, Budapest, 2021
410 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786150104539 · Fordította: Virág Bianka

Niki_>!
Izabella Wentz: Hashimoto-protokoll

Izabella Wentz: Hashimoto-protokoll 90 napos terv a pajzsmirigytünetek visszafordítására, hogy visszakapd az életed

Sajnos nagyon kevés könyv elérhető a Hashimotoval kapcsolatban magyarul. Ez az Izabella Wentz könyv is kötelező olvasmány lenne ezzel az autoimmun betegséggel élőknek, mint ahogy a másik kötete is.

Másfél éve diagnosztizálták nálam a Hashimotot és olyan volt számomra, mint derült égből villámcsapás. Arra gyanakodtam, hogy pajzsmirigy alulműködésem lehet, de amikor megtudtam, hogy ez nem „sima” alulműködés, hanem autoimmun eredetű, az már egy nagyobb sokk volt.
Az már csak hab a tortán, hogy az egészségügyben nem nagyon tudnak mit kezdeni ezzel a betegséggel. Szedd ezt a hormont, meg ezt a vitamint mellé, félévente járj vérvételre, aztán szevasz. Nekem ez kevés. Érteni akartam, hogy miért alakulhatott ez ki? Mi az, ami kiváltotta? Hogyan gyógyítható? Nekem senki se mondja azt, hogy nincs gyógymód rá! Tudni akartam, hogy mi várhat rám, hová fajulhatnak a tüneteim? Mit tegyek, mit tehetek?

Ez a könyv abban segít, hogy megértsd, mi válthatta ki az autoimmun folyamatot nálad. Mit tudsz tenni, hogy jobban legyél? Milyen vitaminokkal támogasd a szervezetedet? Hogyan táplálkozz.?
Egyszerűen jobban megérted a miérteket, az okokat és hogy milyen lehetőségeid vannak a gyógyulásod érdekében.
Én most megpróbálom alkalmazni a Hashimoto-protokollt, remélem, hogy fél év múlva változást fogok tapasztalni a labor eredményeimben majd. :)