Csizmás ​kandúr és más mesék 10 csillagozás

Ivánovicsné Halász Mária (szerk.): Csizmás kandúr és más mesék Ivánovicsné Halász Mária (szerk.): Csizmás kandúr és más mesék Ivánovicsné Halász Mária (szerk.): Csizmás kandúr és más mesék

Élt egyszer réges-régen, a falu végén egy szegény öreg molnár. Három fa volt, meg egy malma, egy szamár, na meg egy kandúr macskája. Amikor a molnár meghalt, a fiai elsiratták, az örökséget, pedig elosztották maguk között.
A legértékesebb, a malom jutott a legidősebb fiúnak, aki folytatta apja mesterségét. A középső legénynek a szamár jutott, el is indult világot látni és munkát keresni. A legkisebbnek bizony nem jutott más, csak a kandúr macska, aki odadörgölődzött a lábához és elkérte a fiú díszes ruházatát.
A csizmás kandúr fejébe nyomta a tollforgós kalpagot, belebújt a szattyánbőr csizmába, oldalára fényes kardot kötött és elindult, hogy megtalálja a szegény molnárlegény szerencséjét. Gondolt egy merészet, útja egyenesen a király őfelségéhez vezetett, akit vendégségbe hívott Rogozsin herceghez…

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: A világ legszebb meséi Juventus · A világ legszebb meséi Vagabund

Vagabund, Kecskemét, 2008
18 oldal · ISBN: 9789639685659 · Illusztrálta: Tari József
Juventus, Budapest, 1993
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637791191 · Fordította: Ballér Piroska, Pappné Varga Zsuzsa · Illusztrálta: Tony Wolf, Piero Cattaneo, Severino Baraldi

Baba082>!
Ivánovicsné Halász Mária (szerk.): Csizmás kandúr és más mesék

A három mese kedves, aranyos, már gyerekkoromból jól ismertek, ezzel nincs is gond. Ellenben az illusztráció sajnos annyira ellenszenves volt, hogy Andris a mesére se igen akart így figyelni. Nyilván ő még kicsi, és leginkább a képek érdeklik, de bevallom nekem sem tetszettek a rajzok.

zamil>!
Ivánovicsné Halász Mária (szerk.): Csizmás kandúr és más mesék

Valahogy nem volt az igazi, 3 történet, mind valahogy kicsit másként.
A Csizmás kandúr rajzainál tiszt a Három testőr hangulatom volt, még Richelieu Bíborost is megtaláltam.