Ludas ​Matyi és más mesék 5 csillagozás

Ivánovicsné Halász Mária: Ludas Matyi és más mesék Ivánovicsné Halász Mária: Ludas Matyi és más mesék

Egyszer réges-régen Döbrögön hatalmas vásárt rendeztek, ahol a portéka árát Döbrögi uraság szabta ki a maga tetszése szerint. Egy szegény legény, Ludas Matyi éppen szegény édesanyja hófehér ludait árulta a vásárban, amikor arra hajtatott hintajával a földesúr, aki fizetség nélkül, erőnek-erejével elvette a ludakat, és engedetlensége miatt még ötven botütést is méretett rá. No, ekkor fogadalmat tett, hogy illendően megfizet ezért egy napon, vagy ne legyen a neve Ludas Matyi!
Évek teltek el, hősünk messzi, távoli országokat járt be, s mikor már mindennek csínját-bínját kitanulta, és kellően bízott magában, álruhát öltött, bajuszt ragasztott, egy nagy tollas kalapot nyomott a fejébe, és elindult, hogy beváltsa ígéretét, Döbrögi uraságnak a fizetséget háromszor visszaadja…

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A világ legszebb meséi Vagabund

Vagabund, Budapest
20 oldal · ISBN: 9789639685550 · Illusztrálta: Tari József

Heni_s_BookBar>!
Ivánovicsné Halász Mária: Ludas Matyi és más mesék

Az unokahúgom könyvespolcán találtam, gondoltam elolvasom.
Rövid volt, de pár perc kikapcsolódásnak szuper volt. Nekem A róka és a gólya mese tetszett a legjobban, mert a vége szépre sikeredett és ez legalabb tanít is valamit a gyerekeknek.