Ivan Steeds (szerk.)

Napról ​napra együtt bibliai személyekkel 1 csillagozás

Ivan Steeds (szerk.): Napról napra együtt bibliai személyekkel

A sorozat harmadik tagja jelent meg, (Napról napra végig az Új és az Ószövetségen) amely hasonló felosztásban készült az előző részekhez. Az év minden napjára kínál egy igét és egy rövid elmélkedést, amelyben Ádámtól Gájuszig olvashatunk, hogy minél jobban megismerjük a Biblia fontos szereplőit.
A sorozat új tagja a Biblia ismert és kevéssé ismert szereplőinek életén keresztül tanít minket az Úrral való járásra.

Eredeti cím: Day by Day with Bible Characters

Eredeti megjelenés éve: 1999

Evangéliumi, Budapest, 2008

Ivan Steeds (szerk.): Napról napra együtt bibliai személyekkel

Élveztem úgy végigmenni a Biblián, hogy a 212 szereplő (egyének, kisebb-nagyobb csoportok) szemszögéből láthattam a jól ismert eseményeket, s közben a jellemük, a jó vagy rossz tulajdonságaik követésre vagy kerülésre bátorítottak.
Javaslom olvasásra, elmélkedésre!

padamak>!

Az Üdvözítő küszöbön álló visszatérésének ragyogó kilátása fog bennünket is készen tartani. Talán még ma megtörténik.

332. oldal november 12. Fil 3:20 "Pál, a polgár" (Jim Baker)

padamak>!

Mennyire vagy alkalmazkodó és szolgálatkész? Nincs-e benned olyan merevség, amely megbotránkoztat, és ez gyakran akadályozott már meg abban, hogy a segítés eszköze légy mások felé? Istennek olyan emberekre van szüksége, akik készek arra, hogy meghallgassanak másokat és javukra legyenek.

369. oldal december 22. Tit 2:1, 8-9 "Titusz (3)" (Ken Rudge)

padamak>!

Nem tehetünk olyat, amire nem vagyunk alkalmasak jellemünket és személyiségünket tekintve.

378. oldal december 31. 3Jn 1-9, 11-14 "Gájusz" (Ken Rudge)

padamak>!

Soha ne feledjük, hogy a kiváltságok, valamint a jó társasághoz tartozás semmiképpen sem tart bennünket jó szellemi állapotban Istennel való járásunk közben. Csak a Vele való közösség, az Ő igéje és munkája az, ami ezt kimunkálja.

373. oldal december 26. 2Tim 4:10 "Démász" (Ken Rudge)

John Bennett (szerk.): Napról napra végig a Biblián
C. H. Spurgeon: Aranysugarak
John Wesley: A szeretet mindenekfelett
Victor János: Az Apostolok cselekedetei – Elmélkedések
Hajnal Zoltán – Háló Gyula – Papp Dániel – Sinka Csaba – Várady Endre (szerk.): Áhítat 2016
Hajnal Zoltán – Háló Gyula – Papp Dániel – Sinka Csaba – Várady Endre (szerk.): Áhítat 2018
Max Lucado: Kegyelem itt és most
Hajnal Zoltán – Háló Gyula – Papp Dániel – Sinka Csaba – Várady Endre (szerk.): Áhítat 2017
Szikszai Béni: Útitárs
Oswald Chambers: Napi gondolatok Jézus Krisztus tanítványainak