Képes ​nyelvtan – Spanyol 1 csillagozás

Ivan Reymóndez-Fernández: Képes nyelvtan – Spanyol

A PONS Képes nyelvtan – Spanyol az új, vizuális PONS-módszernek köszönhetően nem kevesebbet vállal: forradalmat a nyelvtan tanulásában!
Az innovatív koncepciót magáénak tudó, rendkívül impulzív, kevesebb szöveggel és annál több színes képpel tanító nyelvkönyv elsődleges feladata, hogy áttekinthető, egyszerű szerkezetével, látványos megoldásaival minél könnyebbé, hatékonyabbá, s ami talán a legfontosabb: élvezetessé és érthetővé tegye a nyelvtant.

Klett, Budapest, 2018
320 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155824319 · Fordította: Hetesy Bálint

Awen_korábban_Lexen_néven P>!
Ivan Reymóndez-Fernández: Képes nyelvtan – Spanyol

Ez a könyv azoknak segíthet, akik már végigtanulták a teljes középszintű nyelvtant, csak rendezni szeretnék a tudásukat. Vannak benne egyébként hibák, összekevert magyar fordítások és hasonlók, valamint elírások is. Miközben olvastam, végig azon gondolkodtam, hogy előbb a képeket tették-e be, vagy előbb a mondatokat írták meg, és ehhez kértek fel egy képszerkesztőt. A könyv egyszerre jó és rossz: egyes dolgokat, ha az ember saját spanyoltanára tanításkor másképp csoportosított, az összezavarhatja az embert, ugyanakkor nagy ráismersek, aha-élmények forrása is lehet az, ha valamit másképp rendszerezünk, mint korábban, és a puzzledarabok a helyükre kerülnek. Nem tanultam meg tőle jobban spanyolul, de jó hogy van egy könyv, amit elő lehet venni, ha az ember hirtelen meg akar nézni valamit összegezve, röviden elmagyarázva (ami az adott nyelvtani szabállyal való azonnali ismerkeésre nem alkalmas és helyenként túlbonyolított). Erre jó.

Faluba Kálmán – Horányi Mátyás: Spanyol nyelvtan
Margarita Madrigal: Madrigal's Magic Key To Spanish
Amelia Blas Nieves – Géró Györgyi – Lux Judit – Carolina Pérez López – Tóth Eszter – Merkely Ágnes: Español.hu
Nagy Erika – Seres Krisztina – Adela Milán Vela: Spanyol nyelvkönyv I.
Baditzné Pálvölgyi Kata – Balázs-Piri Péter (szerk.): Top 2000 spanyol szó
Agócs Károly: Hablando en plata / Magyarán szólva
Martinez Ágnes: Spanyol nyelvkönyv 3.
Idamis Chiazzaro: Un páso más – Alap- és középfokú, szóbeli és írásbeli állami nyelvvizsga-feladatok és megoldások
Margarita Görrissen: Nyelvtan 3 lépésben – Spanyol
5 nyelvű képes szótár