Harmadik ​személyben 5 csillagozás

Ivan Kulekov: Harmadik személyben

Ivan ​Kulekov (1951, Hirevo) különös színfoltja a kortárs bolgár kultúrának. 16 éves korában közölték első karikatúráját, 16 évig a rádióban hallhatták, 16 éve a televízióban láthatják, akik szeretik egyedi keservidám stílusát. Hat szatirikus könyv jelent meg tőle Bulgáriában, három olaszul. Szinte minden európai nyelven olvasható vagy látható tőle „valami”. Tíz animációs filmet írt, ötször hajolt meg szerzőként színpadi premieren hazájában, két fotókiállítása volt, videofilmeket készített, jelöltként is indult az államfőválasztáson.
Bolgár filológia és filozófia szakon végzett Szófiában.
Magyarországon jó tíz éve találkozhatunk rajzos, fotós, szöveges szösszenetremekeivel. Médiajelenéseit leszámítva e kötetben igyekeztünk alkotóterületeiről színes ízelítőt adni. Magyar nyelven ez az első kötete.

Gördülnek a Kulekov-mondatok, olykor egy-egy, mögötte fotó, kézírásával fintor, futam, költészet, máskor egy, de végeláthatatlan, ismét máskor felelgetős szavak soka… (tovább)

Napkút, Budapest, 2006
200 oldal · ISBN: 9638478454 · Fordította: Szondi György

Ivan Kulekov: Harmadik személyben

Hát, szerintem egy pozőr média kurva guru, de az okosabbik fajtából.

Himnuszbanabalsors>!
Ivan Kulekov: Harmadik személyben

Annyira elgondolkodtató minden, a haikuk és a képek. Kéne, de nincs meg. Valószínűleg már sehol sincs :(

Elvtársak és elvtársnők Hölgyeim és Uraim

605+3624-4195+13=47
3+18-4+15+17-2=47
1000+ (5x5)-984+6=47
28794-25468-3335+56=47
Mindez fényesen bizonyítja, hogy a 47 a legkiválóbb szám a világon.

egy_ember>!

Valaki valahonnan, ahol az embereket mieinkre és tieitekre osztották, nem tudta, melyikükhöz is tartozik, míg egyszer meg nem kérdezték, hogy te melyikhez tartozol, s ekkor megértette, hogy nem azokhoz, akik megkérdezték, hogy te melyikhez tartozol.

egy_ember>!

Semmi sincs hiába. Mégiscsak marad minden életből valami hulladék.

Boniii>!

Nagybátyám, aki Bulgáriában él, Magyarországon szeretne élni.
Nagybátyám, aki Magyarországon él, Bulgáriában szeretne élni.
Az apjuk, aki a mennyekben él, meglátogatta és megnyugtatta őket, hogy ami Magyarországon van, az van Bulgáriában, az van a mennyekben is.