Hazaszökés 27 csillagozás

Iva Procházková: Hazaszökés

"Szórakoztató és felkavaró, kalandos és izgalmas kötet.A Hazaszökést egy szuszra el lehet olvasni. Végig izgulunk Liborért. Nemcsak azért, hogy sikerüljön megszöknie elrablóitól, hanem azért is, hogy végül igazán hazataláljon. A könyvből kitűnik, hogy szerzője érti, átérzi a gyerekek gondjait, és fontosnak tartja, hogy szó essék mindarról – a felnőttek számára esetleg kényelmetlen kérdésekről is –, ami őket foglalkoztatja.Iva Procházková jelentős és ismert gyermekkönyvíró. Történeteit a gyerekek éppen olyan jól ismerik Csehországban, mint Németországban, ahol hosszú éveken át élt. Munkájáért több díjat és elismerést kapott.Mi lehet az, ami olyan rendkívüli és olyan vonzó a könyveiben? Procházková komolyan veszi a gyerekeket. Tudja, hogy az ő életük sem gondtalan, a világ cseppet sem rózsaszínű körülöttük.. Ezért a gyerekek is komolyan veszik az írót. Történetein sírnak, nevetnek, megrendülnek és fellélegeznek. Átélik és szeretik.

Eredeti cím: Únos domù

Eredeti megjelenés éve: 2003

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Jonatán Modern Könyvtára

Minerva Nova, Szeged, 2003
150 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639492140 · Fordította: Balázs Andrea · Illusztrálta: Komlódi Judit

Iva Procházková: Hazaszökés

Öt csillagot adok, mert tetszett a kalandos történet.
Vannak azért „gondolataim”, amelyek miatt talán le kellene vonnom csillagokat, de nem teszem, mert mégis tetszett a könyv.
Felmerült bennem az a kérdés, hogy az internet világában hogyan lehetséges az, hogy nem keresnek tűzzel-vassal, mindenáron egy elveszett gyereket? Még akkor is, ha nem a saját szülei nevelik?
Hogyan lehetséges az, hogy találnak egy vízbe fulladt gyereket, és nem járnak utána, hogy ki is volt ő valamikor, honnan tűnt el, és egyáltalán, ahonnan eltűnt, csak úgy „bemondásra” elfogadják, hogy juhé, megvan, valaki befogadta, és ennyi.
Na mindegy, nyilván nem kell mindig gondolkodni.
Ráadásul csudaszép kék a borítója!

iramanna>!
Iva Procházková: Hazaszökés

Egy könyvutalványnak köszönhetően találkoztam a könyvvel, jó 15 évvel ezelőtt. Még mindig emlékszem milyen jó volt olvasni, tényleg majdnem egy szuszra ment. Tagja ez a történet is annak a generációnak, amin igazán megszerettem az olvasást. Ajánlom minden kisgyermeknek.

Masszaraks>!
Iva Procházková: Hazaszökés

Nagyon fiatal koromban olvastam , emlékszem még anyukámtól kaptam karácsonyra . Mai napig szeretek rá visszaemlékezni néha, pedig milyen régen volt már. :)
Egyik legemlékezetesebb fiatalkori olvasmányom ez egy csillagos 5-ös :)

LaBelle>!
Iva Procházková: Hazaszökés

Kicsi voltam én is, amikor olvastam. Emlékszem, az elején nagyon nem akartam belekezdeni, de aztán teljesen magával ragadott a történet, nagyon élveztem.

KBCsilla P>!

Különös érzés, amikor az ember rájön saját gyengeségére.

KBCsilla P>!

Egyáltalán nem megvetendő, ha az ember fél egy kicsit. Olyan jó megkönnyebbülni, ha elmúlik a félelem.

KBCsilla P>!

Különös érzés, ha az ember rájön saját gyengeségére.

VandaMalik P>!

Egy dolog van csupán, amit nem lehet megbocsátani. Tudod mi az, Pan? Tudod? Ha rájössz, hogy nem szeretnek. Az ilyesmit nem lehet megbocsátani. De megváltoztatni sem tudod.

65. oldal, 7. fejezet