화이 ​(Hwai) 1 csillagozás

괴물을 삼킨 아이 (Goemureul samkin ai)
이수광 (Lee Sukwang) – 박주석 (Park Juseok): 화이 (Hwai)

5명의 범죄자 아버지와 17세 소년이 보여주는 순수와 분노, 슬픔과 애증을 오가는 드라마!

『화이: 괴물을 삼킨 아이』는 냉혹한 카리스마 리더 ‘석태’, 운전전문 말더듬이 ‘기태’, 이성적 설계자 ‘진성’, 총기전문 ‘범수’, 냉혈한 행동파 ‘동범’까지 5명의 범죄자 아버지를 둔 소년 ‘화이’에 대한 이야기이다. 범죄자들에게 길러진 소년이 서로 다른 개성과 독특한 역할을 갖고 있는 ‘아버지’들과 위태로운 가족 관계를 유지한다. 말은 더듬지만 순박한 기태는 진짜 아빠 같은 따뜻한 정을 주고, 이성적인 판단력을 지닌 설계자 진성은 평범한 아빠처럼 화이의 미래를 고민한다. 그러나 화이에게 가장 무서운 아버지이자 두려움의 존재인 석태는 결정적 사건을 통해 화이의 인생을 송두리째 흔들어 둘의 관계는 팽팽한 긴장감으로 날카롭다. 무엇이든 잘 배우고 따르며 범죄 집단의 아들로 살아왔지만 본래의 순수함을 잃지 않았던 화이가 사건을 통해 숨겨졌던 진실과 마주치면서 자신들이 만든 가족이란 세계에서 대립하고 갈등하는 모습을 보여준다.

피쉬북, Szöul, 2013

Daniella78>!
이수광 (Lee Sukwang) – 박주석 (Park Juseok): 화이 (Hwai)

이수광 (Lee Sukwang) – 박주석 (Park Juseok): 화이 (Hwai) 괴물을 삼킨 아이 (Goemureul samkin ai)

Korea egyik legérdekesebb Oidipusz-története izgalmas és véres thrillerbe ágyazva. A film szerintem a zseniális színészi játék miatt magasabb szintre emelte ezt a történetet, mélyebb lélektani színezetet adva neki. A könyv szinte ugyanazt képes hozni, mint a film, izgalmas, fordulatos, néhányszor majdnem fenn ragadtam a buszon, annyira letehetetlen. Ugyanakkor a lélektani ábrázolás teljesen elmarad, s bár egy film alapján készült könyvnek nem tiszte többnek lenni, azért kicsit hiányoltam a mélylélektani fúrásokat. Viszont többet megtudhatunk az „apák” előtörténetéről, illetve Hwai és barátnőjének kapcsolatáról, néhány kimaradt jelenet is belekerült a regény változatba.