Éhes ​felhő a napot 3 csillagozás

Istók Anna: Éhes felhő a napot

Nóra életében hatalmas törés volt; otthagyta az egyetemet, és két évig Londonban dolgozott pincérnőként. Ám most az apja infarktusa miatt haza kell térnie, szembenézni a múlttal, és egy fájó szerelem emlékével.

De mi történt pontosan a testvére, Zsóka halála körül?

Miért bukkan fel újra, és újra Csongor, a vonzó sógor?

Ha mélyek a sebek, akkor is van bűnbocsánat?

Míg Nóra lépésről-lépésre halad a múlt megismerésében, lassan kialakul benne az elképzelés a saját jövőjét illetően is: szenvedélyévé válik a főzés.

A zamatos, pikáns ételek megálmodása közepette Nóra érzelmei egyre magasabb lángon forrnak.

Vajon sikerül-e élete fő művét kifőznie:

a saját boldogságát?
Lélektani kaland és ínycsiklandozó gasztroregény a nehéz szerelem ösvényein járóknak.

Könyvmolyképző, Szeged, 2017

Csongor · Kinga · Nóra · Zsóka

Istók Anna: Éhes felhő a napot

„…a világon a legfontosabb dolgok mind egyszerűek.”

Még a gyönyörű borító előtt, a fülszöveg alapján tudtam, hogy ez a könyv kell nekem. Aztán megláttam a borítót, és alig vártam, hogy a kezemben legyen. Most pedig, hogy elolvastam, könnyes szemmel itt simogatom, dédelgetem, mert egy 244 oldalnyi csodát tartok a kezemben. *-*
Nincsenek szavak, mennyire mélyen megérintett.
Kedves Írónő, szeretnék még nagyon sok ilyen csodát olvasni Öntől.

Tóth_Orsolya_3 P

Szeretném megrázni, szeretném, ha rám nézne, ha látnék valami érzelmet rajta. Ha egyszer sírni látnám. De nem. Anyám mindent magába fojt. Nincsenek színei, soha nem tudom, mit érez. Még Zsóka temetésén is tartotta magát. Gyűlölöm őt érte, gyűlölöm, hogy nem tanított meg, hogyan kell kifejezni az érzelmeket, gyűlölöm, amiért Csongor volt a családban az, aki ezt először megmutatta nekem.

Tóth_Orsolya_3 P

Merthogy én mindig is hittem az emberekben, sosem csüggedve hittem, hogy minden ember eredendően jó, vagy legalábbis megvan bennük a csíra, amelyet kellő tapintattal és szeretettel jósággá lehet nevelni.

Tóth_Orsolya_3 P

Akkor úgy gondoltam, hogy végre sikerült túllépnem ezen, és fogalmam sem volt, hogy az ember hazudhat magának egy ideig, de a végén csak sokkal nagyobb lesz a szívás, ha kiderül. Márpedig kiderül, mert az igazságnak ez a titka. De addig is lehet átlátszóan boldognak lenni.

Adrienn_Hujder_Spirit_Bliss I

Anyám némán botorkál utánam. Ő még mindig azt hiszi, nálam ez lázadás. Nem érti, hogy máshogy gondolkozom, mint ő. Ha lázadás, akkor sem ellenük, hanem mert máshogy képzelem az életemet. Hogy nem akarok lelkiismeret-furdalást érezni, amiért aggódnak értem. Hogy nem akarok nekik felesleges gondot okozni, de ez még nem gátol meg abban, hogy azt tegyem végre, amit szeretnék. Számomra más a fontos és mást tartok lényegtelennek. És fogalmam sincs, mikor fogja végre megérteni, hogy ez a más is lehet éppolyan megfelelő, mint az ő elképzelésük.

Tóth_Orsolya_3 P

…félni egyetlen dologtól nem szabad.
Az élettől.

Tóth_Orsolya_3 P

Anya mindig azt mondta, hogy a könyvekből megtanulhatom az életet. Az eligazít minden kérdésben. Sokáig hittem neki, én tényleg elhittem, hogy az élet olyan, mint a történelemlecke, elolvasom, és tudni fogom, mikor mit kell tennem, ismerni fogom a törvényszerűségeit. És mohón faltam a könyveket, és azt hittem, általuk megismerem önmagamat is.
Most már tudom, hogy anya nem mondott igazat. A könyvek hazudnak. Az igazi élet sokkal unalmasabb, közhelyesebb, mint a regények. Az igazi életben nincsenek hősök, a szerelemnek prózai oka van, az érzelmek pedig gyorsabban halványodnak, mint a könyvek lapján a betűk. Az igazi élet sivár, és nincs benne semmi látványos. És én félek egyedül nekivágni a sivárságnak.

Kapcsolódó szócikkek: Zsóka
Tóth_Orsolya_3 P

Meddig szaladhat az ember önmaga elől?

Tóth_Orsolya_3 P

Szeretnék sírva fakadni, arra vágyom, hogy valaki átöleljen, és elmesélje végre, hogy a szerelmet arról ismerem fel, hogy elveszítem benne önmagamat.

Adrienn_Hujder_Spirit_Bliss I

– Én sose fogok férjhez menni – jelentem ki kicsit kamaszos hévvel, és provokálón a szemébe nézek. A beszélgetésünk nem várt fordulatától egyre hevesebben dobog a szívem.
– Na, miért nem? – kérdezi meglepetten.
Nem válaszolok azonnal, hosszan belekortyolok a halványzöld italba.
– Nem hiszem, hogy egy ember képes arra, hogy döntsön az egész életéről. Honnan tudja, hogy jól döntött? Hogy nem fogja később megbánni? Hogy valóban az az ember kell neki egyedül? Lehet ilyet kijelenteni mindjárt az elején?
Csongor rám bámul, aztán zavartan válaszol.
– Hát, vannak olyan helyzetek, amikor azt hiszed, hogy ez örökké tart. És akkor komolyan gondolod. De aztán jön valami, ami felülírja a dolgot, és tehetetlen leszel.
– Na látod. Ebből szokott tragédia lenni. Ennek mi értelme?
Csongor megköszörüli a torkát.
– Nincs értelme, Nóra. De ha az ember meg sem próbálja, akkor soha nem fog kiderülni, jól döntött-e vagy sem.
– Értem. Szóval, ha ez az egész szerencsejáték, akkor nem tudom, miért kellene szentesítenie is egy intézménynek.