Grimm ​mesék – Manga 2. 97 csillagozás

Ishiyama Kei: Grimm mesék – Manga 2.

Ishiyama Kei ismét jelentkezik négy újabb Grimm-mese szokatlan, eredeti feldolgozásával! Hófehérke és a hét törpe legifjabbika verhetetlenül édes kettőst alkot, a Békakirály pedig nem kis meglepetéssel rukkol elő. A kalandokról a pimasz Csizmás Kandúr gondoskodik, a romantikáról a szerelmespár, mely A Táncos-dalos kis pacsirta révén talál egymásra.
Megindító, mulatságos, szívdobogtató – szebben aligha lehetne mesét mondani…

Delta Vision, 2009
168 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639890350 · Fordította: Kovács Eszter · Illusztrálta: Ishiyama Kei

Nikolett0907 P>!
Ishiyama Kei: Grimm mesék – Manga 2.

„Bármi, amit az ember erőszakkal vesz el… … miközben valamit megtagad és másokat megsebez, értékét veszti.”

Nem véletlenül választottam ezt a mangát olvasásra.
Nagyon kíváncsi voltam, hogy a Hófehérkét miképpen dolgozza fel ez a könyv.
Mivel az eredeti mese, nagy kedvenceim egyike, úgy éreztem szigorúnak kell lennem.
Egy ilyen csodás mesét, nem lehet csak úgy „egyszerűen” kezelni.
El kell ismerjem nagyon szépen kidolgozott, de legnagyobb szomorúságomra hiányzott a tükör, anélkül meg olyan fura hiányérzetem volt. A másik történetet viszont eddig nem ismertem. A rajzok pedig nagyon szépre sikeredtek.
Egy élmény volt!♥

TiaManta>!
Ishiyama Kei: Grimm mesék – Manga 2.

Ez is olyan kis tündéri mint az első. Aki szereti a cukiságokat, annál nyert ügye van.
Ebből a kötetből kb. mindegyik a kedvencem a lett.
A csizmás kandúr története valahogy nagyon megkapó volt, a képessége, a múltja, és a legvége. A táncos-dalos kispacsirta szintúgy eléggé tetszett.
Bár én az előzőt is szerettem, de ez még jobban esett.

schesztiஐ P>!
Ishiyama Kei: Grimm mesék – Manga 2.

Épp olyan édes, bájos, mint az első kötet! :) Továbbra is fenntartom, hogy nagyobb alakú kiadásban még tökéletesebb lenne, és meseimádóként még sok-sok mese mangásítását el bírnám viselni. :)))

Azt hiszem, A táncos-dalos kis pacsirta tetszett legjobban – kicsit Szépség és a Szörnyeteg-feelingem volt, de ebben a változatban nem ismertem a Grimm mesét. :)
És persze a Csizmés Kandúr is tüneményes volt, nem is tudom, a macsek melyik alakját szerettem legjobban. :)))

Igazi kis különlegesség ez a manga (az előző kötettel együtt), nagyon örülök, hogy végre sikerült beszereznem. :)

Liliane>!
Ishiyama Kei: Grimm mesék – Manga 2.

A kötet legnagyobb hibája, hogy nem hosszabb. :) Elviselnék még pár részt ebből a sorozatból!

WolfEinstein>!
Ishiyama Kei: Grimm mesék – Manga 2.

Na, csak elolvastam a második kötetet is, és ennyi éppen elég is volt ebből. Ékes példáját látjuk annak, amikor műfajok és kultúrkörök összeegyeztethetetlenül (nehéz ám leírni ezt a szót, próbáljátok csak ki!) keverednek. A Grimm-mesék jók. Lehet, hogy a mangák is, nem tudom, nincs belőle tapasztalatom. De ne keverjük! A manga maradjon hű a maga stílusához! Nem tetszett. Ez van.

bookworm1227>!
Ishiyama Kei: Grimm mesék – Manga 2.

Ezek a történetek is jók voltak, kikapcsoltak és megmosolyogtatottak, aranyosak ezek az újragondolások.
A Csizmás kandúr tetszett igazán, a többi nem tett rám nagy benyomást, de nem is azért olvastam el, nem voltak elvárásaim.
Néha kicsit zsúfoltak benne a képek, de szépek a rajzok, mint az előző részben is.
Pihenésképpen került a kezembe, és ennek a célnak megfelelt, de igazából ennyi.

innuend_o>!
Ishiyama Kei: Grimm mesék – Manga 2.

Imádtam.A történetek átdolgozása,a karakterek,és egyáltalán minden :) Már régen is nagyon szerettem ezeket a meséket,de -ha lehetséges- most még inkább beléjük szerettem.De ha valaki nem szeret olvasni,már csak a rajzok miatt is érdemes belekukkantani, fantasztikus.

Dorka50 P>!
Ishiyama Kei: Grimm mesék – Manga 2.

Akárcsak az első rész ez is csodásan van megrajzolva. A történetek nagyon aranyosak. A Csizmás kandúrt imádtam, de a Táncos-dalos kispacsirta lett a kedvenc. Ennek is egy hibája volt csak, hogy rövid. Így egy picit összecsapottnak tűnik, de mégis nagyon élveztem! Örülök, hogy megszereztem magamnak! :)

Dorothie P>!
Ishiyama Kei: Grimm mesék – Manga 2.

Nagyon tetszett, hogy ebben két hosszú sztori volt, szerintem az összesnek kb. ilyen hosszúságúnak kellett volna lennie, így jobban ki lettek dolgozva a történetek, nem éreztem annyira összecsapottnak. Nem véletlenül lett kedvenc a Csizmás kandúr is, és a Táncos-dalos kis pacsirta is. Belezúghat az ember egy macskába? Vagy egy oroszlánba? :'D
A rajzok még mindig nagyon tetszenek, habár ebben is akadtak olyan képkockák, ahol nem igazán tudtam kivenni, mit is akar pontosan ábrázolni, de ennek ellenére ez a kötet is biztosan megfordul még a kezemben. :D

SchizoVampire P>!
Ishiyama Kei: Grimm mesék – Manga 2.

Javarészt ugyanazt tudom elmondani a történetekről és a képi világról, amit az első kötet esetében is (https://moly.hu/ertekelesek/2179875), hiszen nincs különbség köztük. Egyedül ugye, hogy más meséket dolgoz fel.
A legnagyobb meglepetést A békakirály okozta, bár az első kötetben szereplő Raponc után nem ért már olyan váratlanul. A legjobb élményt viszont a Csizmás Kandúr nyújtotta, és a cica alakjában megjelenő hős hihetetlenül aranyosan van ábrázolva.

Ugyanúgy tudom ezt is ajánlani :)

Róka P>!

Az igaz szerelem azt jelenti, hogy szeretünk és szeretnek bennünket.

Róka P>!