Grimm ​mesék – Manga 1. 148 csillagozás

Ishiyama Kei: Grimm mesék – Manga 1.

A Grimm-mesék végre másként! Ishiyama Kei feldolgozásában a jól ismert mesefigurák kilépnek megszokott szerepükből: Piroska és a farkas esélyt kap a szerelemre; Raponc ezúttal szépfiúként mutatkozik be, Jancsit pedig önimádó, nárcisztikus ifjúként ismerhetjük meg, akit húga, Juliska az egekig magasztal. A tizenkét vadász és a Két fivér ugyancsak új megközelítést kapott. Romantika, komikum és báj jellemzi a kötet kis történeteit, és szavatolja, hogy a varázslatos mesedélután különös élményt nyújtson az olvasónak.

Delta Vision, 2007
168 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639679542 · Fordította: Kovács Eszter · Illusztrálta: Ishiyama Kei

Nikolett0907 P>!
Ishiyama Kei: Grimm mesék – Manga 1.

„Ez nem igazságos! Hiszen az emberek megeszik a birkát és a tehenet is! Bezzeg, ha egy farkas vagy róka teszi ezt, megölik őket.”

Igazán szórakoztató történeteket olvastam. Minden tetszett benne, a rajzok, a mesék, és a szereplők is.
Nagyon örülök, hogy olvashattam. :)

TiaManta>!
Ishiyama Kei: Grimm mesék – Manga 1.

Végtelenül aranyos kis kötet. Apró kis történetek, gyönyörű rajzokkal, és egy kis humorral, amiket csak szeretni tudok. Ráadásul a klasszikus mesék átdolgozását nagyon szeretem.
Piroska és a Farkas cuki ahogy van, az ártatlanságával. Ahogy a Raponc is a nemcserével.
Jancsi és Juliska, a két egymást szerető, és a bátyót védelmező kis hugicával bájos.
A tizenkét vadász és a Két fivér története számomra ismeretlen volt. De ezek a leginkább megható történetek. Főleg az utóbbinál már érezhető a történet súlya is.
Kellemes kikapcsolódás.
Nálam telitalálat.

ap358 P>!
Ishiyama Kei: Grimm mesék – Manga 1.

Imádom a meseátiratokat, így nem volt kérdés, hogy ezt is olvasni akarom, és nagyon megörültem, amikor egy ajándékozás során megkaptam mindkét kötetet. A két fivér és a Raponc átirata tetszett a legjobban. A mesék nagy része nem csak ötletes, de néhol humoros is, és a rajzok is igényesek. Külön tetszett, hogy a gonoszok sokszor nem is gonoszok, és az író a nemekkel is elég frappánsan játszott.

encus625 P>!
Ishiyama Kei: Grimm mesék – Manga 1.

Életem első mangája volt. Nem mondom, hogy az utolsó, de nagy rajongó sem leszek. Valahogy nem igazán jött be.
Némi kiegészítés: Az viszont tetszett, (és ezért is választottam ezt a könyvet) hogy a Grimm meséket veszi alapul.

Delta Vision, 2007
Csöre P>!
Ishiyama Kei: Grimm mesék – Manga 1.

Csodaszép rajzok, aranyos történetek :)
Újraírt Grimm mesék, ahol megváltoznak a szerepek, ahol a rosszból néha jó lesz, és ahol garantált a vidám befejezés.

bookworm1227>!
Ishiyama Kei: Grimm mesék – Manga 1.

Csak úgy hirtelen felindulásból olvastam el. Már régóta tervezek több mangát olvasni, de eddig még nem jött össze. Remélem, ezután időt tudok szakítani többre is.
Belekukkantottam már mangákba, olvasgattam is párat, így nem volt újdonság az olvasási mód meg ilyesmi, de igazából csak így össze-vissza, a belőle készült animék mellett, úgyhogy nem is jelöltem őket molyon.
Szeretem a meséket és azok feldolgozásait, ez is tetszett. Voltak benne gyengébbek is, jobbak is. A Piroska és a farkas cuki volt, a Raponc elég semmilyen, a Jancsi és Juliska tetszett, a Tizenkét vadászt pedig nem ismertem, annyira nem is nyert meg. Az utolsó, a Két fivér története volt a kedvencem, de kicsit nehezen kivehetőnek és zavarosnak éreztem itt a rajzokat. Plusz mindig összekevertem, hogy ki kicsoda, így a végén jól utána kellett nézzek, hogy ki is vette feleségül a hercegnőt.:D
Egyszerű volt, aranyos, kikapcsolódásra tökéletes.

nettikeee>!
Ishiyama Kei: Grimm mesék – Manga 1.

Tetszett, tetszett, csak szerintem nagyon rövidek voltak benne mesék. Tudom, hogy egy képregényben nem éppen a nagy volumenű cselekmény a lényeg, de azért lehetett volna hosszabb is.
De maguk az újszerű elgondolások tetszettek. Az utolsó két történet eredetijét nem ismertem, de így jók voltak. Érdekes, kreatív ötlet. spoiler

Leah P>!
Ishiyama Kei: Grimm mesék – Manga 1.

ki tudja hány évig üldöztem ezt a könyvet és a rukkolával végre sikerült megszereznem ! :D
áh imádom <3
Azt hiszem azóta próbáltam megszerezni h pár részlet benne volt a Mondóban:D
(az sem most volt)

schesztiஐ P>!
Ishiyama Kei: Grimm mesék – Manga 1.

Ha van manga (márpedig van! :D), aminek jót tenne, ha nagy alakú könyvként, csupa színesben jelenne meg, akkor ez az lenne! :))) Bájosak, csodaszépek a rajzok – sajnos este, félig sötétben, kislámpánál olvastam (győzött a kíváncsiság, hiszen már nagyon régóta szerettem volna olvasni ezt a mangát :), azért nappali fényben egész más. :D

A mesék rövidek, de humorosak, kedvesek, és persze amolyan „japán mangásak” – a fiúk lányosan szépek (én speciel Raponc történetében azt hittem, két lányt hoznak össze… :DD), és van benne egy leheletnyi finom erotika is – persze melyik mesében nincs? :)))

A Tizenkét vadásznak a rajzai tetszettek talán legjobban, de a Farkas is nagyon cuki chibis volt. :))
Kár, hogy csak két kötet van, egész sor mesét szívesen olvasnék ebben a változatban is! :)

WolfEinstein>!
Ishiyama Kei: Grimm mesék – Manga 1.

Első manga, amit olvastam, és azt hiszem, nem sokat fogok elolvasni ezután sem. Furcsa volt az olvasási sorrend, de a nagy gondot az okozta, hogy meggyalázta a Grimm-meséket a maga alternatív értelmezésével és történetvezetésével, a szöveg bugyuta és összefüggéstelen, és még a rajzok is sokszor zavarosak. Nem tetszett, de elolvasom a második kötetet is, ha egyszer már kikölcsönöztem a könyvtárból.

SophieOswald>!

Piroska és a farkas