Truancy (Truancy 1.) 131 csillagozás

Ebben a városban ölnöd kell!

A ​Város háborúban áll.
Az egyik oldalon a Törvénybehajtók,
a másik oldalon… gyerekek.
Olyan gyerekek, akik nem riadnak vissza a haláltól,
mert nem volt gyermekkoruk.
Ők a TRUANCY.

Tack egy átlagos diák; tanárai kínozzák, szülei elhanyagolják, barátai nincsenek. Egy nap a húga szörnyű baleset áldozata lesz, és Tack megesküszik, hogy bosszút áll érte. Új világba kerül, ahol tanítómestere, Umasi erőt próbáló feladatok elé állítja, miközben kiképzi a rá váró élet-halál harcra. Miután csatlakozik a lázadó truantokhoz, esküdt ellensége egyben a vezére is lesz, és miközben Tack felveszi a harcot a Törvénybehajtók csapataival, csak arra vár, hogy leszámoljon Zyiddal…

Isamu Fukui tizenhárom évesen már jelentős díjakat nyert írásaival. A TRUANCY-trilógia első könyve idén több mint húsz országban jelenik meg. Jelenleg a folytatáson dolgozik.

Mintha A legyek ura és a Battle Royale ütéserejét sűrítette volna egy… (tovább)

Eredeti mű: Isamu Fukui: Truancy (angol)

Eredeti megjelenés éve: 2008

Ulpius-ház, Budapest, 2008
472 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632541068 · Fordította: Tábori Zoltán

Isabel_Rose I

Isamu Fukui: Truancy Ebben a városban ölnöd kell!

Valahogy nem igazán talált be nálam most ez a regény. Rengeteg helyen volt nagyon vontatott és unalmas, pedig alapvetően szeretem az ilyen jellegű történeteket.
Maga az elgondolás nagyon tetszett, csak valahogy jobban is ki lehetett volna dolgozni. Voltak részek, melyek számomra túlírtak, mások pedig pont hogy kevésbé részletesek voltak. Nagyon sajnálom, mert szerettem volna ha tetszik ( már csak az ország iránti rajongásom miatt is.)

bürök

Isamu Fukui: Truancy Ebben a városban ölnöd kell!

Nem olvastam a fülszöveget, nem néztem bele az értékelésekbe mielőtt befejeztem volna a regényt, nehogy befolyásoljanak. Azt a párszáz forintot, amennyiért dobálták, végül is megérte, de összességében véve csalódás volt. Rengeteg részen csak úgy átrohant a történet, mások indokolatlanul sokáig húzódtak, és viszonylag gyakoriak voltak a bosszantó logikátlanságok. A szereplők és főleg az akciójelenetek miatt pedig sokszor olyan érzésem volt, mintha valami animét néznék, és sajnos csak ritkán kötött le. Utólag azért kicsit rálestem az íróra – egy 15 éves New York-i kamasz írta a könyvet, ez azért sok mindent megmagyaráz…

Röfipingvin MP

Isamu Fukui: Truancy Ebben a városban ölnöd kell!

Egy viszonylag épkézláb ötlet rengeteg hibával megírva. Ezeket persze be lehet tudni annak, hogy anno a szerző első könyve volt, meg nagyon fiatalon írta, ettől függetlenül megjelent, én elolvastam így leírom, hogy mit tapasztaltam.
Sok helyen kiforratlan a történet, bizonyos szálakat lehetett volna mélyíteni. Ebből következően feltűnőek a könyv aránytalanságai (gondolok itt pl. a végső összecsapásra, párbajra, amit húsz oldalon keresztül olvashatunk). Nagyon kirínak a bölcsességek a történetből, mondjuk úgy, hogy az arcodba tolja a tanítását. Viszonylag szabályosak a karakterek, nem éreztem túlzott mélységüket. Ezt talán a végén Zyid karakterénél próbálta Fukui javítani, variálni, de ott már kicsit későinek és erőltetettnek éreztem. Kicsit olyanok voltak a szereplők, mint a koreai sorozatok standardjai: rossz, jó, bolond, de szerethető, kétbalkezes jófiú, folyton hoppon maradó lúzer etc. etc.
Összességében nem volt rossz, de jobbra számítottam, és kategóriája kiemelkedő regényeitől fényévek választják el.

utazó

Isamu Fukui: Truancy Ebben a városban ölnöd kell!

Nem gondoltam, hogy ez ennyire jó lesz! Letehetetlen, borzalmas, nagyszerű!

Stone

Isamu Fukui: Truancy Ebben a városban ölnöd kell!

A beharangozások miatt többet és jobbat vártam.
Legfőképpen azt nem értem, miért kell minden olyan írást, melyben gyerekek vannak, a Legyek urához hasonlítani. Ennek köze nem volt ahhoz. A 17 éves író naivsága és tapasztalatlansága elő-előjött a regény folyamán, a nagy japán amerikanizálódás is kiütközött, pláne a harci jelenetek szinte filmszerű, avagy forgatókönyvszerű leírásánál. Talán egyedül a kemény iskolarendszert éreztem japán adaléknak, ennek ellenére szórakoztató volt a könyv és biztos nem az utolsó, amit japán íróktól elolvasok.

rekuci0120

Isamu Fukui: Truancy Ebben a városban ölnöd kell!

Maga a történetötlet nagyon tetszett, Umasi és Zyid karakterét is egészen megszerettem. Maga az, ahogy a dolgokat átadni kívánta a könyv már annyira nem jött be. Rengeteg jelenet a végtelenségig el volt nyújtva és ugyanazok a mondatok, történések, mozdulatok ismétlődtek oldalakon át. A szereplőkről igazán sokmindent nem lehetett megtudni, azonosulni, olyan nagy mélységei a könyvnek nem voltak. Plusz Tack bosszúhadjárata is a végére nagyon erőltetetté vált számomra… meg valami tanulságot is vártam ettől a száltól de nem jött. A Battle royale-hoz hasonlítják mindenhol, de nálam meg se közelítette. Míg abban mindent láttam a szemem előtt, sírtam, rettegtem, botránkoztam addig itt mintha valami történet nélküli, giccses shounen animét néztem volna.

Isamu Fukui: Truancy Ebben a városban ölnöd kell!

Nekem nagyon tetszett. Érdekes volt ebből az álláspontból olvasni a dolgokat. A leíró részek igazán szépek voltak, egy-egy hasonlatnál szinte bekönnyeztem, mert nagyon tetszettek. Tele volt életigazságokkal és sok mindennel, amitől megint kicsit több lettem én is. :) Egyszerűen remek könyv volt. Igaz, találtam benne pár szerkesztési hibát, de ez elenyésző volt, és nem is volt túl zavaró.
Sajnálom, hogy a folytatását nem fordították le magyarra, szívesen elolvasnám. :)
Csak ajánlani tudom, ha valaki egy jó kis kikapcsolódásra vágyik, és egy olyan könyvre, amit nehéz letenni.

Kicc22

Isamu Fukui: Truancy Ebben a városban ölnöd kell!

Az ötlet jó, a kivitelezés pocsék. A fordításról meg ne is beszéljünk, mert az egy vicc, abból is a rosszabbik fajta. A szerzőnek jót tett volna, ha vár még néhány évet, pihenteti a sztorit, aztán érettebb stílussal, felnőtt fejjel átírja, mert akkor akár jó is lehetett volna. És az sem ártott volna, ha valaki elolvassa kiadatás előtt, és rászól a szerzőre, hogy „Haver, ez így na'on tré, írjad mán át” (vagy tudom is én hogy kell ezt menőn előadni :'D). Viszont warning! A Battle Royale-hoz abszolút semmi köze, ezt kikérem magamnak, ég és föld a kettő!

amnaen

Isamu Fukui: Truancy Ebben a városban ölnöd kell!

érdekes volt, de annyira mégsem. a harcolós jelenetekben annyi a szóismétlés, mintha ugyanazt a mondatot olvasnám másfél oldalon át. a fordítás amúgy sem nagyon jött be (mert pl. nem mindegy, hogy valakiVEL vagy valaki ELLEN harcolsz, ugye). tördelési hibák is voltak itt-ott, ez zavart. ettől függetlenül mégis csak tetszett.

deeket

Isamu Fukui: Truancy Ebben a városban ölnöd kell!

Egyszeri olvasásra jó volt, lassan 2 éve nincs következő rész, anélkül meg befejezetlen, lezáratlan, inkább nem is olvastam volna.

Ptrick

A véletlennek van egy olyan szokása, hogy mindannyiunkat meglep.

161

Ptrick

– A kíváncsiság veszélyes jószág, Tack – tűnődött Umasi, mintha mi se történt volna. – Beszélj, és én legjobb tudásom szerint igyekszem kielégíteni, bár tapasztalatom szerint minél inkább jóllakatják, annál nagyobbra nő.

114

Ptrick

az élet apró örömei a sorstragédiák közepette is megmaradnak

207

Ptrick

a pénznek nincs különösebb jelentősége… hogy mit kezdesz az életeddel, az összehasonlíthatatlanul fontosabb, mint hogy mit kezdesz a pénzeddel

232

Katze

– És soha nem adhatod fel, Tack – mondta csendesen, miközben Tack levegő után kapkodott. – Ha feladod, az ebben a Városban azt jelenti, hogy eldobod magadtól az életed. Az élet a legértékesebb dolog a világon, és még a sarokba szorított patkány is harcol érte, hogy megtarthassa.

volna

Nos, mielőtt betörnének és az érettség követelményének megfelelnének – Caine számolgatni kezdte az ujjain –, a diákok jellegzetes tüneteit mutatják a levertségnek, az ingerültségnek, a szorongásnak, az álmatlanságnak és néha, viszonylag ritkán, az irracionális erőszaknak.

Ptrick

– Vannak idők az életben, amikor olyasmit csinálunk, amire nincs magyarázat … Összezavarodunk, és a józan eszünk hiába mondja, ne cselekedjünk meggondolatlanul, mégis a késztetéseinkre hallgatunk. … Vannak dolgok, amikről úgy érezzük, feltétlen meg kell tennünk … esetleg még azt is tudjuk, hogy téves, értelmetlen vagy súlyosan büntetendő, mégis megtesszük. Ezeket a cselekedeteket nem dühből vagy hirtelen felindultságból követjük el, hanem tökéletesen józanon. Felfoghatatlan. Amikor eljön az idő, nem tudunk megálljt parancsolni magunknak, és így még hibáztatni se hibáztathatjuk magunkat.

324

Rozmaring

– És mi lesz az ellenfelekkel és az ő életükkel? – nyögte ki nagy nehezen Tack – Vér csurgott végig az arcán.
– Eljön a kegyelem ideje is, ha már vereséget szenvedtek – mondta Umasi nyugodtan, és a lábával ránehezedett Tack mellére, amitől Tack fájdalmasan felnyögött.. – Ne törekedj rá, hogy elvedd az életet Tack. Arra törekedj, hogy megőrizd.

Icereni

-Szerintem az a szerelem, amikor az ember valakit vagy valamit az életénél is előbbre tart – fogalmazott Umasi tömören – Vegyük példának Zyidet. Zyid szerelmes a mozgalmába, a Truancyba.

Rozmaring

– Nem én vagyok a gyilkosod. Emlékszel, mit mondtam neked egyszer? A féktelen ambíció önpusztításhoz vezet.