A ​szív intelligenciája 5 csillagozás

Isabelle Filliozat: A szív intelligenciája

„Ebben a könyvben a félelemmel, a haraggal, a szomorúsággal és az örömmel foglalkozunk. Ezekből az alapérzelmekből fakad a bűntudat, a kétségbeesés, a düh, az irigység, a féltékenység, az izgalom, a gyengédség, s a szerelem… az életünket színessé tevő érzelmek.”

Fiesta / Saxum, Szekszárd, 1998
236 oldal · ISBN: 9638133767 · Fordította: Balla Katalin

Memécske>!
Isabelle Filliozat: A szív intelligenciája

Az egyik legesleghasználhatóbb és legérthetőbb pszichológiai olvasmány, amit valaha olvastam. Ajánlom minden embernek, aki kicsit is odafigyel önmagára és a körülötte lévő emberekre.

Isabelle Filliozat: A szív intelligenciája

Tényleg „kitűnő szórakozást nyújtó könyv”, ahogy a hátlapon ígérik. Könnyedebb pszichológiai olvasmány, sok-sok igazsággal, érdemes elolvasni.

Aemitta>!

Szeretei annyi, mint odafigyelni arra, hogyan bánunk a másikkal.

Aemitta>!

Az egymás meghallgatására, megértésére, a konfliktusok megoldására való képesség adja meg a kapcsolat minőségét.

Aemitta>!

A harag olyan méreg, mely elsősorban azt mérgezi, aki hordozza magában, és nem azt, aki kiváltotta.

Aemitta>!

Ha kimondjuk a dolgokat, mindig lehet megértési területeket találni. Csak az elhallgatások vonnak áthatolhatatlan szakadékot közénk.

Aemitta>!

Amikor boldogok vagyunk valakivel, hálásak vagyunk neki. Nem azért vagy azért a gesztusáért vagy szaváért, hanem egyszerűen azért, mert létezik, és megajándékoz ezzel a boldogsággal.

Aemitta>!

A felnőttek nem hajlandók meghallgatni a gyermekeik érzéseit, mert nekik is el kellett felejteniük a saját szenvedésüket. Annál is inkább nem hajlandók azonosulni a függő helyzet nehézségeivel, mert nem akarnak kapcsolatba kerülni a fájdalommal. Saját fájdalmukat tagadva, tagadják a gyermek fájdalmát is.

Aemitta>!

Az egészséges bűntudat annak a jele, hogy odafigyelünk arra, mit él át a másik. A hiánya teszi lehetővé az erőszakos cselekvést.