Ezer ​csillag közül te 150 csillagozás

„Gyönyörűen ​romantikus.” – Milly Johnson
„Egy Isabelle Broom-regényben mindig számíthatsz egy egzotikus tájra, szívmelengető romantikára és esetleg néhány könnycseppre.” – Red Online
„Vedd magadhoz az útleveled, mert Isabell Broom egy csodálatos érzelmi utazásra fog vinni!” – Adele Parks, bestsellerszerző
„Könnyeket csal a szemünkbe és mosolyt az arcunkra.” – Heat

Egyetlen szikra fénybe borítja mindkettőjük életét
Alice éppen megkomolyodik. Talán nem azt a kalandos életet éli, amit valaha elképzelt magának, de több mint amire bárki is vágyhat, hogy boldog legyen – mert van megbízható barátja, védelmező anyja –, még ha a vágyai egy kis része mindig is elfojtva marad.
Max mindent összekuszál. Egy pusztító sérülés után elhatározza, hogy bizonyít saját magának: hogy megtalálja az embert a fogyatékosság mögött, hogy kiszabadul a családja szorításából, hogy képes még kalandokra.
Egy Sri Lanka-i utazás az utolsó kitörés Alice számára – az… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2018

Álomgyár, Budapest, 2019
382 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155929335 · Fordította: Goitein Zsófia
Álomgyár, Budapest, 2019
382 oldal · ISBN: 9786155929342 · Fordította: Goitein Zsófia

Alice Brockley · Max Davis

Isabelle Broom: Ezer csillag közül te

”Az egyetlen, akit megbántasz, ha másnak akarsz látszani, te magad vagy.”

Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy a legutóbbi 3 könyv, amit olvastam mindegyik elvarázsolt.

Ez a könyv, először a csodálatos borítójával vett le a lábamról. Egy barátnőmnek néztem éppen névnapi ajándékot, amikor feljött az oldalon ez a gyönyörűség. Volt kuponom és Sir Lancelot engedélyével megvehettem ezt a kis csodát. Kívül-belül gyönyörű könyv.

A címével és a borítóval ellentétben nem egy nyálas tucat love storyt kapunk, hanem egy éppen a 30. születésnapját ünneplő és önmagát kereső lánycsapat mindennapjaiba csöppenünk bele. Külön tetszett, hogy végre nem tini és egyetemista főszereplők tolonganak egy könyvben, hanem fiatal felnőttekről olvashattam.
Alice és Max karaktere nőtt legjobban a szívemhez, de a mellékszereplők is teljes értékű, kidolgozott személyiségek voltak, nem csak töltelék, így őket is nagyon megkedveltem, főleg Jamalt.
Könnyen olvastatta magát, haladós volt. Nyilván sejteni lehetett, hogy mi lesz a végkimenetel, de ez egy cseppet sem von le az értékéből, mert az odáig vezető út szépsége kárpótol mindenért.
Nekem mindenképpen többször olvasós, szímvelengető kategória. :)

Mrs_Curran_Lennart P>!
Isabelle Broom: Ezer csillag közül te

Ha szereted az angol chic-lit történeteket, akkor ez a te könyved. Van benne romantika, flúgos barátok, egy kis jellemfejlődés és egy egzotikus ország. Érezni, hogy a szerző bejárta Sri-Lankát és a saját élményeiből merít.
A szereplők közül Maureen idegesített, Richard unalmas volt (ha valakivel 12 éve együtt vagy és még nem volt esküvő, ott már nincs szerelem, de ettől függetlenül spoiler) Maxot és Jamalt kedveltem, Alice pedig fura volt. Húsz éve vezekelt egy gyerekkori baleset miatt, de a végére csak rádöbbent, hogy mit csinál. Így megvolt a történet tanulsága is, de angol regény révén egetrengető dolgokat nem adott.

Pati28>!
Isabelle Broom: Ezer csillag közül te

„Az utazás az egyetlen dolog, melyért fizetsz, mégis gazdagabbá válsz.”
Ez a mondat döbbentett rá, hogy fogom magam, hozom a bőröndömet, és én is utazom Srí Lankára! :D
Ebben a könyvben volt minden: szerelem, fájdalom, tragédia, utazás, ízek és barátság.
Nagyon tetszett, ahogy az írónő bemutatta az ország nevezetességeit, a gyönyörű tájleírásokat. Még ha csak képzeletben is, de én is ott voltam a főhőseinkkel, hogy megmásszam az Ádám-csúcsot vagy elefántot nézzek a Pudumayaki Nemzeti Parkban.
Alice nem boldog az eddigi életében, spoiler de erre csak azután jön rá, hogy találkozik Max-szel, a hadisérült katonával. Kettejüket már az első pillanattól kezdve összeköti egy láthatatlan szál. Érzelmeik idővel csak tovább mélyülnek és közben önmagukat is megtalálják. Egyáltalán nem hiányoltam az erotikus részeket. Pont elég volt az a szerelmi szál, ami benne volt.
Megható volt Jamal gondoskodása Max irányába.
A cselekményt néhol kicsit laposnak éreztem, és a vége egy kicsit a szívbajt hozta rám, de összességében így is tetszett. :)

cicus61 P>!
Isabelle Broom: Ezer csillag közül te

Hát ez a könyv nem lett kedvenc. Alice és Max összeillenek, de Alice-t sokszor meg tudtam volna pofozni, annyira idegesítő volt. A táj leírások nagyon jók lettek, szinte éreztem, hogy ott vagyok azokon a gyönyörű helyeken. Maga a történet rettentő unalmas volt, bevallom, néha átlapoztam egy-két oldalt, nem az a pörgős történet. Pedig jó is lehetett volna.

Pandaland P>!
Isabelle Broom: Ezer csillag közül te

Nem is tudom, hogy hol kezdhetném, mert jelenleg elég sok minden kavarok a fejemben hála ennek a könyvnek. Egyszerre érzem azt, hogy ez egy fantasztikus könyv, ugyanakkor azt is érzem, hogy mégse teljesen az, legalábbis számomra nem volt az. De talán egyszerűbb lenne ott kezdeni, hogy nagyon nem erre számítottam. Én egy sokkal pörgősebb, kalandosabb történetre számítottam, viszont ezzel szemben inkább egy lassabb lefolyású történetet olvashattam.

„De mégsem élhetjük úgy az életünket, ahogy mások szeretnék.”

Amikor ez a mondat szembe jött a könyvben, akkor olyan érzés fogott el, hogy ezzel tökéletesen lehetne jellemezni ezt a könyvet és akár az életünket is. A könyv is ezt az utat járja végig, amivel mi olvasók is sokszor szembesülünk. Vajon meddig tehetünk úgy, mintha minden tökéletes lenne és boldogok lennénk, miközben valójában a saját boldogságunkról elfeledkezünk, mert másokét sokkal előrébb tartjuk. Esélyesen sokan időről időre, ki hosszabb, ki kevesebb időre, de ugyanabba a csapdába esik, mint Alice esett a balesetét követően. Gyönyörűen végigkövethetjük azt, ahogyan újra elkezd kibontakozni, szirmokat bontani, miután annyi éven át képes volt még önmagának is hazudni, hogy ő boldog, pedig valójában csak arra törekedett, hogy másokat boldoggá tegyen. Ez által pedig ez a könyv kicsit inkább egy önismereti utazássá válik, aminek köszönhetően egészen különleges lesz a hangulata és az atmoszférája is a könyvnek. Ezek miatt úgy érzem, hogy ez nem csak a főszereplőre igaz, hanem az olvasóra is, hogy részben mi is egy önismereti utazásra indulunk, ha jártunk már hasonló cipőben, vagy éppen jelenleg is hasonló helyzetben vagyunk, mint Alice. Ez a történetet gyönyörűen mutatja be, hogy fontos szeretnünk önmagunkat, az életünket és nem hagyhatjuk azt, hogy mindig aszerint cselekedjünk, vagy éppen olyan érzést mutassunk csak ki, ami mások elvárásnak megfelel, mert ha nem ápoljuk a lelkünket, akkor szép lassan üressé és megkopottá válunk, mint egy elhagyatott ház. És ehhez olykor egy tragédia, egy baleset, vagy egyetlen találkozás is elegendő, hogy ráébredjünk arra, hogy csak saját magunk árnyékai vagyunk.

Alice és Max külön-külön is nagyon szerethető karakterek, de együtt még inkább azok. Tökéletesen kiegészítik egymást, mert nem csak mind a kettőnek az életében volt egy „baleset”, ami törést hozott az életükbe, hanem mind a kettő kicsit elveszett lélek, akik egymásban viszont megtalálják azt, ami eddig hiányzott az életükből. A bennük lakozó elveszettség, szeretet, megértés és kalandvágy könnyedén hozza őket közelebb egymáshoz. Érdekes volt látni mindazt, hogy mennyi minden lappangott a felszín alatt, milyen érzések és gondolatok kerítették olykor őket hatalmukba, mert ez a könyv bővelkedik mind a kettőben. Kicsit olyan érzésem is volt, hogy nagyobb hangsúlyt kapnak a felszín alatti dolgok, mint a látható tettek, rezdülések és társaik. Max versei nagyon tetszettek, mindegyiknek van mély mondanivalója és képes velük az ember szívéig hatolni. Emiatt pedig mindig egyre jobban vártam az ő részeit.

Ami a helyszínt illeti, vagyis Srí Lanka vidékét, nos, miután becsuktam a könyvemet olyan érzés fogott el, hogy hol a hátizsákom, én is be akarom járni ezt a csodálatos vidéket. Meg akarom tapasztalni azt, hogy milyen, amikor az emberek folyamat mosolyognak és kedvesek, illetve azt is, hogy milyen lehet tuk tuk járművel utazni. Gyönyörűen mutatja be a vidéket, sokszor úgy éreztem, hogy velük együtt én is ott vagyok. Érzem a szellőt, az illatokat, vagy éppen látom a napfelkeltét. Egyszerűen varázslatos helynek tűnik és az írónőnek köszönhetően egyszer szeretnék én is eljutni oda, mindazt megtapasztalni, amiben a könyvszereplőinek volt része.

Viszont ahogyan az elején is említettem mindennek ellenére se érzem azt, hogy teljesen fantasztikus lenne ez a könyv. Sajnos nekem voltak olyan momentumai a történetnek, amivel még akkor se voltam kibékülve, amikor a végére értem. Nem teljesen tudtam megérteni a három leányzó barátságát, legfőképpen amiatt nem, hogy egyik barátnő se látta azt, hogy Alice nem boldog. Úgy érzem, ha valakik ennyi ideje barátok, akkor azért a bizonytalanságból, rezdülésekből és reakciókból illett volna nekik is kicsit olvasni. Illetve Maur viselkedése számomra sokszor hihetetlen volt és képtelen voltam megérteni, hogy tényleg nem veszi észre magát és azt, hogy nem akar tőle semmit se a férfi? Vagy számomra az is kicsit fura volt, hogy mindenki ennyire vak Alice körül, a szülei, a testvérei és még Rich is. Hogy nem vette észre a férfi, hogy szinte megfojtja Alice-t és megfosztja attól, aki ő valójában? Ezek kicsit elvettek az élményből, mert fura volt, hogy a közelebbi kapcsolatokból senki, de egy idegen könnyedén átlátott a látszaton…

Összességében nagyon is jó könyv, ha egy lassabban kibontakozó önismereti utazásra vágysz egy gyönyörű helyen romantikával megfűszerezve, akkor ez a te könyved lesz. S ami számomra még pozitívum volt az az, hogy nem volt tele erotikával, igazából nincs is benne, de szerintem nem is hiányzik belőle.

pasztornenagyeva>!
Isabelle Broom: Ezer csillag közül te

A könyvet először borítója miatt vettem meg: meglátni és megszeretni. Új kedvencet találtam.A cselekmény magával ragadott. Számomra ez nem egy tipikus humoros történet, inkább megható. Teljesen a hatása alatt vagyok.Két ember, akik keresik önmagukat, feszegeti a határaikat..Nagyon megkapó volt az a barátság, ami Max és Jamal között volt.Tetszett, ahogy Jamal gondoskodott Maxról, odafigyelt rá, még a saját igényeit is félretéve.Nagyon szép történet, szerintem filmet is lehetne forgatni belőle.

Cync>!

Nagyon tetszett!
Tetszettek a leírások, ahogy az írónő bemutatta az országot. Akartam én már ezelőtt is Srí Lankára utazni, hát még most. Voltak egyes részek, ahol kicsit ellaposodott a történet, de nem éreztem unalmasnak. Tetszett, ahogy elénk tárja ezt a színes kultúrát, és a gyönyörű tájakat. Lehetséges, hogy pont jó hangulatomban olvastam, de egyszerűen csak vitt magával a történet engem is ezen a fantasztikus utazáson, ezért amikor leraktam a könyvet, minél hamarabb olvasni akartam tovább.
Jó volt kicsit másfajta szereplőket megismerni. 30 körüli, fiatal felnőttek, akik önmagukat keresik. Jól kidolgozott karakterek egytől egyig. Max-et nagyon kedveltem, Alice-el pedig részben együtt tudtam érezni. A mellékszereplőket is szerettem, főleg Jamalt.
Ha szokványos erotikus, romantikus könyvet keresel, akkor ne ezt válaszd. Nagy szerepet kap a barátság, önmagunk keresése, az elfogadás. Tanulságos történet, miszerint ha boldogok akarunk lenni, nem szabad elnyomni a valódi énünket, merjünk azok lenni, akik valójában vagyunk. És ha ehhez ki kell ugranod egy repülőből, akkor ugorj ki egy repülőből, nem számít, ki mit mond.
Kicsit több humort vártam, azonban ez inkább a megható és szívetmelengető kategória, de nem bántam. Mégis volt valami, ami hiányzott, amitől épp hogy nem éreztem azt a pluszt.
Nagyon kellemes olvasmány, és igazán jólesett a lelkemnek. Lehet valamikor újra fogom még olvasni.

Regina_Elek>!

Srí Lanka ezer csodája.

Ez egy tökéletes történet, főként azért mert itt semmi sem tökéletes. Egy olyan nyári olvasmány, mikor az ember kiszakad a valóságból és csendesen elmerül a cselekmény forgatagában. Nem csak a szerelem kap hangsúlyt, hanem a barátság is kellő előtérbe kerül. Kellemes volt olvasni a lányok között lefolyt párbeszédeket, ami egy nyaralás során barátnők között természetesen folyton szóba kerül. Részletes betekintést kapunk Srí Lanka ezernél is több látnivalóiról, kultúrájáról, állat és növényvilágáról, és az ott élő emberekről. A könyv elolvasása után mindenki jelölhet egy új úti célt magának.

Másrészt bemutat egy olyan esetet, mikor az ember boldogtalan csak ezt még magának sem képes bevallani. Ahogy Alice esetében is ez volt.
Alice élményekben gazdag utazáson vesz részt, és rá jön, hogy ideje átértékelni a kapcsolatát. Néha csak akkor észleljük a szürke életünket, mikor tapasztaljuk, hogy mennyi szín vesz körül minket.

És sikerült Alice születésnapján elolvasnom. :)

Laura_Bakos P>!
Isabelle Broom: Ezer csillag közül te

Nekem nagyon tetszik a könyv címe és a borítója is, de magát a cselekményét eléggé meguntam a végére. Van egy olyan érzésem, hogy a szerző is így állt hozzá.

whisperingwithwolves>!
Isabelle Broom: Ezer csillag közül te

Régóta a kívánságlistámon van a könyv. Nemes egyszerűséggel azért, mert imádom a borítóját, érdekes a fülszövege és érdekel, hogy milyen is lehet az a könyv, amit RONA legjobb romantikus regény címmel illetnek. Tudni kell rólam, hogy imádok utazni, legyen szó valós utazásról, vagy éppen képzeletbeliről, amit egy regény által élhetek át. Az ezer csillag közül te nem egyszerűen egy csodás kaland, hanem önismereti túra is.

Ahogy elkezdtem még nem volt meg bennem az, hogy igen, ez az a regény, ami meg fogja változtatni az életemet, pedig ez történt a végére. Mindent átértékeltem magamban, és rájöttem arra, hogy igenis van, amikor saját magamat és a magam boldogságát kell előtérbe helyeznem és nem azt, hogy másoknak megfeleljek. A regény legfőbb mondanivalója, hogy legyél önmagad, éld azt az életet, amit megálmodtál magadnak és legyél boldog azzal, aki a csillagokat is lehozná neked és aki mellett úgy érzed, hogy érdemes minden egyes nap felkelni és aki támogat, aki bátorít, ha arra van szükséged, de százszázalékosan is melletted áll, fogja a kezed és veled együtt veti bele magát a kalandba. Nem visszakozik, hanem élvezi, hogy te boldog lehetsz és hogy emellett a boldogság mellett ő is helyet kap az életedbe. Velős gondolatok, kalandos cselekmény és sziporkázó érzelmek várnak azokra, akik engednek a csábításnak és belevetik magukat az Ezer csillag közül te c. regénybe. Nemcsak Srí Lankát fedezhetjük fel, hanem magunkat is. Egy regény az elfogadásról, a vágyak megéléséről és a kalandok sokaságáról, amit az élet tartogat, ha engedünk a csábításnak. Szerintem sokan nem tudják, de nagy vágyam, hogy megtaláljam a kellően elszánt és kalandvágyó társat, akivel felfedezhetjük a világot és a valós szükségleteinket és boldogságunk forrását.

Milli88 P>!

Mindig azt kell nézni, mi marad a pohárban, nem pedig a hiányzó részt. Elvégre csak a maradékkal tudunk mit kezdeni.

Ha meghalnék,
Ne bánkódj miattam,
Az élet egy ajándék,
Melyet én is csak kölcsön kaptam.

Milli88 P>!

– Szerinted hány csillag van odafent? – kérdezte halkan.
– Lássuk csak – válaszolta Max, és úgy tett, mintha számolna. – Legalább ezer.
– Ezer csillag – sóhajtott a lány némi pátosszal a hangjában.
    Max úgy érezte, mintha egyedül lennének a hegyen, egy biztonságos, kényelmes burokban.
– Ezer csillag közül te – mondta Max mosolyogva, mire Alice ránézett.

Kapcsolódó szócikkek: Alice Brockley · Max Davis

Ha életben maradok,
Szeretnék szeretni.
Megtalálni az igazit,
Hogy többé ne kelljen keresni…

Harriet P>!

Emlékszem, amikor kint ültem a mocsokban a támaszpontnál, sört ittam, és láttam, ahogy két madár játszik a porban. Annyi borzalom történt körülöttünk, ez a két kis lény mégis boldognak tűnt. Ez mindig arra emlékeztet, hogy a legnagyobb sötétségben is meg lehet találni a fényt. Mindig van remény.

Harriet P>!

A lány azon vette észre magát, hogy ismét rabul ejtette a természet szépsége. Igyekezett minden fényt, színt és illatot elraktározni.

Anna_Tóth_5>!

Ahhoz, hogy boldog lehess, időnként muszáj kockázatot vállalni.

Harriet P>!

Az egyetlen, akit megbántasz, ha másnak akarsz látszani, te magad vagy.

Cync>!

– A fenébe! – kiáltott Alice, amikor meglátta a sárga háromszög alakú táblát, mely darázsveszélyre hívta fel a figyelmet.
– „Maradjon nyugodt, és ne keltsen zajt!” – olvasta Max. – Esélyes, ha épp halálra csípnek a darazsak – tette hozzá ironikusan.

Harriet P>!

Talán attól igazán jó egy párkapcsolat, hogy az ember megosztja az élményeit a másikkal. Együtt élik át a pillanatot, ezzel végképp egymás életének részévé válnak.