Vigyázz, ​spanyol! 9 csillagozás

Cenzúrázatlan kiadás: a spanyol, ahogyan azt valóban használják
Isabel Mendoza – Marcos Frago Vicente: Vigyázz, spanyol! Isabel Mendoza – Marcos Frago Vicente: Vigyázz, spanyol!

Szeretnéd megmondani a tutit a spanyoloknak és a latin-amerikaiaknak? Nem gond! Itt 14 fejezetben megtalálod a megfelelő szavakat és kifejezéseket az alábbi témákban:

• Hogyan szedj fel vagy rázz le egy csajt vagy pasit. (Főzd le a latin szeretőket!)
• Bulizz! Italok, zene és a hozzá szükséges szókincs
• Hablemos de… sexo!
• Küldj e-mailt, csetelj, telefonálj, sms-ezz!
• Sport és játék: szurkolók és videojátékosok között
• A legfrissebb divattrendek a spanyoloknál és a latin-amerikaiaknál
• A meztelen valóság: a test és részei
• Gesztusok: Ha elállt a szavad, mutasd meg – hadd beszéljen a tested!

Ami a spanyol nyelvkönyvedből kimaradt… Vágod?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: PONS Vigyázz! Grimm, PONS

PONS / Raabe Klett, Budapest, 2022
112 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635780532 · Fordította: Iker Bertalan, Krekovics Diana
Grimm, Szeged, 2019
112 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155824913 · Fordította: Iker Bertalan, Krekovics Diana
Grimm, Szeged, 2015
112 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789637460272 · Fordította: Iker Bertalan, Krekovics Diana · Illusztrálta: Kyle Webster

NovaTime>!
Isabel Mendoza – Marcos Frago Vicente: Vigyázz, spanyol!

Isabel Mendoza – Marcos Frago Vicente: Vigyázz, spanyol! Cenzúrázatlan kiadás: a spanyol, ahogyan azt valóban használják

Olvastam ennek az angol változatát is, de egyik sem nyűgözött le igazán. Itt talán annyival jobban átjöttek az érdekes kifejezések, hogy tipikusan illik a spanyol vérmérséklethez, és sok olyan volt benne, ami majd egyszer még visszaköszönhet akár írásban, akár szóban.
Egyszer elolvasni érdekes, főként, mikor olyan zárójeles szó szerinti fordításokkal találkoztam, aminél majdnem elkapott a nevetőgörcs. :D

Isabel Mendoza – Marcos Frago Vicente: Vigyázz, spanyol!

Szórakoztató kis könyv, hasznos és kevésbé hasznos, de legalább vicces témákkal. :) Tök jó, hogy szinte az összes kifejezés latin-amerikai országokban jellemző változatát is megadták, nem csak a spanyolt, és a háttérinfós részekben is voltak érdekességek.

Hanna11>!

Nagy hasznát vettem a Spanyolországban töltött heteimben. :D

Hiriel>!
Isabel Mendoza – Marcos Frago Vicente: Vigyázz, spanyol!

Valóban cenzúrázatlan. Azt nem mondom, hogy minden egyes kifejezést használni fogok, de azért volt egy-kettő, aminél azt éreztem: ezt nekem tudnom kell! Rengeteg vidám pillanatot szerzett nekem ez a kis könyvecske. Folyamatosan fogom lapozgatni a tankönyv mellett is. :)
Most már tudom, hogy Kolumbiában vicces köszönésnek számít az, hogy „Entonces qué, marica?”, míg Spanyolországban simán kiutálhatnak emiatt. :D

TÉNYEK
Ha este elmégy szórakozni, de nem akarsz majd másnaposan ébredni, akkor próbáld ki ezt a latin-amerikai receptet: igyál először két teáskanál olívaolajat, és egyél két teáskanál cukrot. Ezután igyál meg még egy nagy pohár vizet, és már mehetsz is a buliba!

69. oldal, 8. fejezet - Test (Grimm, 2006)

Kapcsolódó szócikkek: recept

Bennfenteseknek
Spanyolországban a labdarúgás messze a legnépszerűbb sportág. A legnagyobb példányszámú újságokban központi helyet foglalnak el a futballal kapcsolatos hírek, a különböző rádióadókon egész estés műsorok foglalkoznak a focival. A tévében is egyre nagyobb szerepet kap a hírekben a labdarúgás. A szórakozóhelyeken a foci az első számú beszédtéma főleg egy fontos mérkőzés után. Azt mondják, Spanyolországban 40 millió edző van, vagyis pont annyi, amennyi lakosa van az országnak. Szinte minden férfi a fociról beszél, sőt a nők közül is egyre többen.

40. oldal, 5. fejezet - Sport és játék (Grimm, 2006)