Hol ​vagytok, férfiak? 3 csillagozás

Isabel Losada: Hol vagytok, férfiak?

Hol vannak az ötcsillagos férfiak? Na jó, legyen csak négy… Ez a könyv nem lelki tanácsadó, és nem is a randizás szabályait taglalja. Egy kalandos expedíciót követhetsz nyomon benne olyan férfiak után, akikkel másodszor is szívesen elmennél vacsorázni. A kitűnő Isabel Losada számos kézenfekvő és elképesztő helyszínt keres fel helyetted is annak érdekében, hogy ötleteket adjon a párkereséshez és választ találjon az örök kérdésre: Hol rejtőznek az érdekes és szabad férfiak? Mert valahol lenniük kell…

Animus, Budapest, 2009
304 oldal · ISBN: 9789639884403 · Fordította: Fazekas Edit

Őszentsége a Dalai Láma · Mao Ce-tung · Robert Fisk

Mileva>!
Isabel Losada: Hol vagytok, férfiak?

Kedves, könnyed könyvecske a társkeresés módozatairól, roppant gyakorlatias megközelítésben; a középső része az intellektuális népek találkozási helyeire hoz példákat – Londonban; megtudhatjuk miért érdemes és miért nem motorozni meg búvárkodni; és a legjobb a végén a megcsalásról-csalattatásról szóló rész, egész eredeti gondolatokkal, férfiak-nők / házasok-szeretők számára egyaránt.
Viszont a rengeteg szociológiai / humánetológiai kutatásból többet is be lehetett volna húzni, csak egyetlen 'brit tudós' szólal meg az egész könyvben, ezt most itt keveselltem.

Qwerf>!

A legtöbb nő képes olyan férfit találni, akivel szexuális kalandja lehet, ha akarja. Sokkal nagyobb feladat olyan férfit találni, akivel vacsorázni is szívesen elmenne.

Kapcsolódó szócikkek: férfiak · nők · szex
Qwerf>!

Van egy bögre a konyhámban, amire egy kanapén ülő családot festettek, ahogy az előttük lévő falat nézik, s az a felirata: „A televízió előtti időkben.” Mi történt a családi programokkal? Miért tűnik manapság meseszerűnek, ha a férj és a feleség valamit együtt tanul? Masszírozást, fotózást? Főzést? Borkóstolást? Művészetet? Nyelveket? Zenét? Szexet? Mi történt az önkéntes munkával? Mi történt a közösségekkel? Tényleg igaz, amit Sami Ramadani professzor mondott lenyűgöző és megindító előadása végén a szinte csak nőkből álló közönségnek: „A férfiak hétvégén mind valami sportot néznek, hát nem?”
Tévé meg sport? Hát csak ez létezik, a fene vigye el?!

Kapcsolódó szócikkek: férfiak · nők · sport · televízió
Qwerf>!

Addigra éppen a sor elejére értünk, és melegen megráztam Robert Fisk kezét. Közben arra gondoltam, milyen kevés választja el az egyes embereket. A dalai láma kezét megfogva egyetlen kézrázásra voltam Maótól, akivel őszentsége fiatalemberként találkozott. Robert Fisk kezét megfogva pedig egyetlen kézrázásra voltam Bin Ladentől. Tényleg kicsi a világ.

Kapcsolódó szócikkek: Mao Ce-tung · Őszentsége a Dalai Láma · Robert Fisk
Qwerf>!

Szóval ez így működik. Ahelyett, hogy a vak véletlenre bíznád, hogy találkozol-e érdekes emberrel egy adott helyen és időben, programozd te a napodat! Tudom, hogy ez őrültségnek hangzik, mégis nagyon sok ember hisz benne és gyakorolja. Tehát eldöntöd, hogy találkozom valakivel ma a galériában. És ezzel szinte már fel is vetted valakivel a kapcsolatot. Mert amikor már ott vagy és nézelődsz, már nem azon tűnődsz, találkozol-e valakivel, hanem hogy melyik jelenlévő ember az az illető. Aztán kiválasztod a személyt, aki neked tetszene, és odamész hozzá ismerkedni, mert tudod, hogy úgyis meg fog történni.
Sosem voltam igazán biztos ebben a dologban, kicsit „énközpontúnak” tűnik. Viszont az is igaz, hogy olyan, mint az ima, ez is annak működik, aki mélyen hisz benne. Ez a titka. Te mit gondolsz?
Azt talán senki nem vitatja, hogy valamilyen szinten mi hozzuk létre saját realitásunkat saját elvárásainkkal. Szerintem sokkal nagyobb mértékben, mint képzelnénk.

Qwerf>!

De ha egy férfi túl szégyenlős ahhoz, hogy odamenjen egy nőhöz, aki flörtöl vele, akkor milyen lesz az a pasi a randevún?

Kapcsolódó szócikkek: férfiak · nők · randevú
Mileva>!

Két nap múlva megint Hishammel vacsoráztam. Kitaláltam kettőnknek egy játékot. Miközben a szálló felé sétáltunk vacsora után, azt javasoltam, játsszuk azt, hogy egyikünk elkezdi a mondatot: „Az egyik dolog, amit nem szeretek a nőkkel/férfiakkal kapcsolatban…”, és a másik folytatja. Ezzel körülbelül két órát elvoltunk.

Mileva>!

Újrafogalmaztuk a válást, emlékszel? Bár elválunk, de felelősségteljes felnőttek vagyunk, akik továbbra is törődnek egymással, és szeretettel, tisztelettel kezelik a másikat. Miért mennek tönkre a gyerekek a válásban? Mert most nem így teszünk. Mert a szülők összeomlanak, szörnyű dolgokat vágnak egymás fejéhez, harcolnak a gyerekekért, vagy arra kérik őket, hogy válasszanak.

Mileva>!

Hogyan érjük el a szellemi és érzelmi önállóságot? Én azt hiszem, úgy, ha felvállaljuk szabadságunket, döntési lehetőségeinket és személyes felelősségünket. Egy spirituális ösvény követése arról szól, hogy felismerjük, hogyan éljünk örömteli életet, szolgáljunk másokat, de ne legyünk kiszolgáltatottak. S ahogy a férfiak mondanák: ne nyafogjunk, ne könyörögjünk, ne nyaggassuk őket, ne szemétkedjünk velük, ne vesztegessük meg, ne szégyenítsük meg, ne manipuláljuk őket.

Mileva>!

Annak, hogy szinte eltűntek az egyedülálló és szabad férfiak, az a legfőbb oka, hogy olyan sok nő hajlandó elfogadni a megtévesztést és belemenni egy viszonyba. Mi (a szeretők és a feleségek) hozzuk létre ezeket a nőket desszertként fogyasztó férfiakat. S meggyőződésem, hogy ezzel senki nem jár jól. Remélem, alá tudom ezt támasztani egy Tolsztoj-idézettel: „Az egyetlen dolog, amire szükség van az élethez, éppen úgy, mint a művészethez, hogy elmondjuk az igazságot.”

Mileva>!

Úgy gondolom, hogy az ismerkedésihelyszín-kutatás játékának egy folyamatosan zajló projektnek kell lennie, s egy vitafórum első lépésének arra nézve, hogyan találkoznak az emberek egymással. E könyv olvasójaként te magad is részesévé váltál ennek a játéknak. […] Keressünk olyan helyszíneket, ahol a beszélgetés szükséges, sőt, megkövetelik és élvezik. Olyanokat, ahol az emberek józanok (bár egy-két pohár bor feltűnhet, de csak mértékkel). A helyszíneket nem úgy kell kiválasztani, hogy csak férfiak vagy csak nők legyenek ott, hanem vegyes közönséget érdemes keresni, bár szerencsésebb, ha több a férfi, mint a nő.