Aphrodité 8 csillagozás

Mesék, ételreceptek és egyéb afrodiziákumok. Utazás az érzéki emlékezet tájain
Isabel Allende: Aphrodité

A világhírű, nálunk is kedvelt írónő ezúttal a szerelem és az asztal örömeinek művészetét dicséri. Személyes emlékek közül válogat, gyűjteményébe beleszőve a világ legkülönfélébb tájainak folklórját, történelmi legendáit, és az egészet nagyszerű erotikus irodalmi példákkal fűszerezi, nyakon öntve – ha már a főzésnél tartunk – a maga szeretnivalóan pikáns humorával és sajátos látásmódjával.

Eredeti megjelenés éve: 1997

Geopen, Budapest, 2006

Aphrodité / Venus (Vénusz) · Pedro Calderón de la Barca

Isabel Allende: Aphrodité

Isabel Allende: Aphrodité Mesék, ételreceptek és egyéb afrodiziákumok. Utazás az érzéki emlékezet tájain

Nagyon kellemes meglepetés volt ez a könyv. Bőbeszédű, burjánzó szöveg, laza, incselkedő stílusban, tele életörömmel és humorral, amelyet időnként öniróniával színez.
Végigveszi az afrodiziákumokat, az asztali örömöket, amelyek természetesen csak bevezetésként vagy köretként szolgálnak az ágy örömeihez.
Engem nagyon feldobott az olvasása, ráadásul egy wellness-hotel medencéjének a partján olvastam, a jacuzzi és a fürdés közötti időben, miközben odakint zord eső esett. Kell ennél több?!
(Kell!)

camerastylo>!
Isabel Allende: Aphrodité

Összetett, különleges mű a Kísértetház című regénnyel híressé vált chilei írónőtől. Alcíme: Utazás az érzéki emlékezet tájain. Vannak benne mesék, történetek, ételreceptek. Az érzéki örömök ünneplése a mű. Aki szereti a latin-amerikai kultúrát, irodalmat és/vagy szeret főzni, annak kötelező!

Tercia>!
Isabel Allende: Aphrodité

Egyszerre nem ment, de néha beleolvasva érdekes és megszívlelendő:)

Black_Venus>!

Az evés és a közösülés kevésbé függ az emésztő- és nemi rendszertől, mint az agytól, ahogy bármi más is, ami velünk történik, mert minden csak álom, illúzió, tévkép. Shakespeare-nek van erről egy zseniális mondása, de sajnálom, azt nem találtam meg, úgyhogy cserébe Calderón de la Barcától idézek:
Mi az élet? Hangulat.
Látszat, árnyék, kábulat,
Legfőbb jói: semmiségek;
Mert álom a teljes élet,
Holmi álom álma csak!

29. oldal, Afrodiziákumok

rosa_canina>!

Ha az Ön könyvtárában találhatók szakácskönyvek, akkor az erotikus irodalomnak is ott a helye. 35 o.

rosa_canina>!

Az öreg szerelmesek kényelmesek, mint a papucs. Előrehaladott koromba fedeztem fel a házasság papucsos örömeit. Amikor a férj és a szerető ugyanaz a személy lehet, hogy kevesebb az izgalom, de több idő marad filmek nézésére.Szeretek filmet nézni… 225 o.

Black_Venus>!

Általában véve bármi úgy hat, mint egy afrodiziákum, ha francia neve van.

28. oldal, Afrodiziákumok

Black_Venus>!

Van egy jó barátom, kvéker kovácsok leszármazottja, nagydarab szakállas fickó, aki foglalkozására nézve költő és méhész. Egy alkalommal verseinek és méhecskéi mézének valamelyik csodálója vacsorára hívta azzal az egyértelmű szándékkal, hogy elcsábítsa. A kandalló melegében és az illatos gyertyák derengő fényénél elköltött gáláns vacsora végeztével, amikor a hölgy kidugaszolta a második palack bort és kigombolta a blúzán a harmadik gombot, barátom diszkréten távozott a fürdőszobába. Menet közben bepillantott a hálószobába, hogy felmérje a távolságokat és megtervezze a stratégiáját; mindig érdemes tisztázni, hogy milyen terepen mozog majd az ember, mielőtt karjaiba kapja majd a nőt és vaktában tapogatózik egy ismeretlen ágy felé. Amikor bekukkantott, vibráló fényeket látott, a falakon tükröket, az ágy fölé függesztve pedig egy lengő trapézt. Költő barátom rémületében az ablakon keresztül oldott kereket, és soha többé nem látta senki azon a környéken.

36. oldal, A gusztus a változatosságban rejlik

Kapcsolódó szócikkek: költő
Black_Venus>!

Ha már a zselatinnál tartunk… Nagyanyám a maga földi létét a valóság fölött lebegve töltötte el, ám ez az angyali emelkedettség nem akadályozta meg abban, hogy szenvedélyeket ébresszen. Nem a nagyapámra gondolok most, aki élete száz esztendején át kétségbeesetten szerette, hanem egy alkalmi lovagra Peruban. Nagyanyám még nagyon fiatal volt, amikor Arequipába utazott, egy virágokkal teli fehér városba az Andokban. Egy koloniális stílusú fogadóban szállt meg, amelynek árnyékos kerengői románcra csábítottak. Azon az estén egy szökőkút mellett számolta a csillagokat és egy gitár pajkosan édeskés szavát hallgatta, amit a szellő vitt oda. Akkor lépett hozzá egy idegen. Az a férfi egész nap csak távolról nézte őt, de ezen az órán végre vette a bátorságot, hogy megszólítsa. Elmondott néhány gáláns mondatot, amelyekre nagyanyám a hajadonok szokásos gyanútlanságával válaszolt, azután elfogadta a lovag meghívását egy helyi ételspecialitásra. Miután asztalhoz ültek, a konyhafőnök maga hozta ki az ételt egy turbolyával és jázminnal díszített tálban, amelynek a közepén két tengerimalac remegett kocsonyába főzve. Ezek a nagyobbacska egerek hetyke bajuszuktól apró lábaik utolsó karmáig épségben pihentek üveges és reszkető halotti közegükben, és a szakács minden lépésére megmozdultak, mintha az asztalnál ülő vendégekre készülnének ráugrani. Életében ez egyszer nagyanyámat is elfogta a frász, és ájultan fordult le a székről.

Első látásra; 65. o.

Black_Venus>!

A San Francisco Chronicle nevű újság egyik száma a tizenkilencedik század végén arról tudósít, hogy a Malájföldről bevándorolt kínaiak a csörgőkígyó vérét isszák. Ejtenek egy vágást a farkán, és miközben az egyik a fejénél fogva tartja a hüllőt, a másik a földön fekve hol egy korty vért szív, hol egy korty whyskit. Igazi vágycsigázó koktél lehet annak, aki rajong az egzotikus dolgokért. Miki Shima barátom mesélte, hogy egy ízben nyolcezer méter magasságig jutott a Colorado-hegységben, és amikor didergett egy tábortűz mellett a hold fényében és űrbéli hidegben, felszolgáltak neki egy menüt: ez állt jávorszarvaskolbászból, sörben marinál bölénymájból és a kettőt megtetézte egy Black Dog nevű ital, ami pálinkából, dohányléből és puskaporból készült. A löttyből ivott első korty után elmúlt a fázása, a második után a legrégebbi nosztalgikus emlékei rohanták meg, a harmadik után, mikor az agya már felrobbanni készült, fantasztikus víziói támadtak azokról a szép nőkről, akiket életében megkívánt. A Chile, Peru és Bolívia között kirobbant csendes-óceáni háború egyik legpokolibb eseménye volt a Morro de Arica-i ütközet. A jóformán megközelíthetetlen sziklás meredély tetejére a chilei katonák görbe késsel a szájukban azért tudták felverekedni magukat, mert a legenda szerint elkábították magukat egy a Black Doghoz hasonló pálinka és lőpor keverékkel.

196. oldal, Szeszek