A ​világ rendszeréről 4 csillagozás

A világ rendszeréről
Négy levél Richard Bentleyhez
Jegyzetek
Utószó (Fehér Márta)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Filozófiai kiskönyvtár

Magyar Helikon, Budapest, 1977
426 oldal · ISBN: 9632073797

Risus P
Isaac Newton: A világ rendszeréről

Ezt a könyvet egy kihívás miatt kezdtem el olvasni, két nagyon egyszerű ok miatt: még ennyit nem szenvedtem egy könyv pár napos kölcsönzése miatt és nem igazán vagyok reál beállítottságú.
Ezt a könyvet nem igazán tudom értékelni, mert sem a téma nem érdeket és nincs nagy tudásom belőle mai miatt értékelhető lenne az értékelésem, és az idő szűkössége miatt bevallom elég gyorsan és felületesen olvastam el, vagyis ha egy részt nem értettem, akkor nem néztem után.
Számomra a levelek érdekesebbek voltak, mint bármi a könyvben, de ez egyéni. Annyit viszont írhatok, hogy Newon amennyire félt az előítéletektől a gondolatai miatt, mára már alapszabálynak/elvnek tartjuk számon. és pont ez miatt szenvedtem is fizika tanulás közben épp eleget

kriszmanesz P
Isaac Newton: A világ rendszeréről

meg kell mondanom, borzasztóan kitoltam magammal ezzel a tudományos kihívással. inkább humán beállítottságú vagyok, és a fizika órák is húsz évnyi áthatolhatatlan homályba vesznek, úgyhogy ez a könyv kínszenvedés volt. és azt is töredelmesen be kell vallanom legalább magamnak, hogy nem ez volt a leglelkiismeretesebb olvasásom… igazán sajnálom, de nem hinném, hogy egy év múlva bármire is emlékeznék Newton pl. árapállyal kapcsolatos okfejtéseiből.