Asimov ​teljes science fiction univerzuma VI. 39 csillagozás

Isaac Asimov: Asimov teljes science fiction univerzuma VI.

Az asimovi teljes Alapítvány-Birodalom-Robot univerzumot összefoglaló Encyclopedia Galactica 5 része után sorozatunk további kötetei az író egyéb science fiction írásait gyűjtik egybe.
A folytatás immár új néven (Encyclopedia Galactica Alternativa), de folyamatos sorszámozás mellett fogja össze a szerző közel tucatnyi regényét és száznál is több novelláját, melyek jelentős része mindeddig nem jelent meg magyar nyelven. Az ily módon Asimov teljes SF univerzumát bemutató sorozatunk jelen kötetében három regény található:

A halhatatlanság halála
Nemezis
Az istenek is…

A szerző ez utóbbi munkája elnyerte a science fiction irodalom két legnevesebb elismerését, a Nebula- és a Hugo-díjat is.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Encyclopedia Galactica

Szukits, Szeged, 2005
564 oldal · keménytáblás · ISBN: 9634970850 · Fordította: Apostol András, Baranyi Gyula, Jász István, Mesterházi Márton

blianhun
Isaac Asimov: Asimov teljes science fiction univerzuma VI.

A halhatatlanság halála nagyon jó, a Nemezis húzza le az átlagot.

Busmen
Isaac Asimov: Asimov teljes science fiction univerzuma VI.

Mint mindig , ezúttal is zseniális műveket élvezhettem végig a mester tollából! Megunhatatlanok a művei!Így összegyűjtve és sorba rendezve pedig kimondottan élvezetes olvasmányok!

Ferenc_Szutor
Isaac Asimov: Asimov teljes science fiction univerzuma VI.

Asimov a legnagyobb SciFi iró! Aki szereti ezt a műfajt, Asimov könyvei kötelező olvasmánynak számítanak!

János_Krisztián_Méry
Isaac Asimov: Asimov teljes science fiction univerzuma VI.

Három zseniális és elgondolkodtató novella, bárkinek a legjobb szívvel ajánlom.

cyrussmith
Isaac Asimov: Asimov teljes science fiction univerzuma VI.

A halhatatlanság halála – Összességében ez tetszett a legjobban, jó kis időutazós-paradoxonos történet. 4.5

Nemezis – Tinédzsereknek tökéletes beugró a sci-fibe. Asimov most sem bírta ki, hogy ne tegyen egy „okos” karaktert a regénybe, ezáltal a kotnyeleskedő gyerekszereplő hihetetlenül irritálóra sikeredett és nagyon lehúzta az összképet. 3.5

Az istenek is… – Az első két rész a legjobb, amit Asimovtól eddig olvastam, a harmadik részre viszont teljesen elfogyott a szufla – ráadásul a második rész a végeredmény tükrében egy kicsit magára is lett hagyva. A finisbe természetesen ide is kellett egy okosember a jómellű intuíciókút személyében. 4.0

ppayter
Isaac Asimov: Asimov teljes science fiction univerzuma VI.

A Halhatatlanság halála c. regényt komoly időparadoxon határozza meg, míg Az istenek is… merőben szokatlan idegen társadalmat mutat be, de azért fogyasztható módon. A Nemezis pedig felfogható az Alapítvány-Birodalom-Robot ciklusbéli Gaia-ötlet előfutárának.