Karcok 5

Gabo_SFF KU>!
Sci-fi

Ahogy tegnap írtuk, idén ősszel érkezik Isaac Asimov Alapítvány ciklusának régen várt feldolgozása az Apple TV+ platformján, mi pedig kiadjuk a könyvsorozat mind a hét kötetét. (Utána pedig folytatjuk a robotregényekkel.) Először a klasszikus trilógia érkezik még tavasszal puhafedeles kiadásban, dr. Sámi László fordításában. Most megmutatjuk a borítókat, amik Fred Gambino képeinek felhasználásával készültek, a teljes sorozathoz az ő munkáit használjuk majd.

Gabo_SFF KU>!
Sci-fi

Új hírek az Alapítvány tévésorozat háza tájáról: a készítők a Lovin Maltának adott interjújukban elmondták, hogy a 10 részes első évadot idén ősszel mutatják be az Apple TV+ platformján. A teljes interjú a cikkben meghallgatható, megtudhatjuk azt is, hogy összesen 80 részre terveznek a történettel, és Málta először vízi világként fog megjelenni a sorozatban.
Az Alapítvány köteteket idén mind megjelentetjük majd puhafedeles változatban, az alaptrilógia várhatóan már tavasszal érkezik új külsővel, majd követi azt a két folytatás és a két előzménykötet is.

BakosJuci>!
Sci-fi

Nos, most jönnék egy olyan kérdéssel, amiről előre sejtem, hogy a fanatikusoknál ki fogja verni a biztosítékot, ezért előre is elnézést kérek.
De, eskü olvastam a teljes Alapítvány sorozatot, csak kb 15 éve… és csak egy apróságra nem emlékszem, és most már nem hagy nyudogni a dolgot.
Tényleg kérném, hogy nagy tapintattal és türelemmel rendelkező Asimov fanatikusok kattintsanak csak, mert tudom, hogy kicsit fájdalmas kérdés.
Nem szeretném most újraolvasni az egész sorozatot, és asszem valahol lemaradtam. :D

Kapcsolódó könyvek: Isaac Asimov: Alapítvány és Birodalom · Isaac Asimov: Második Alapítvány · Isaac Asimov: Alapítvány · Isaac Asimov: Alapítvány és Föld · Isaac Asimov: Az Alapítvány pereme

Isaac Asimov: Alapítvány és Föld
Isaac Asimov: Az Alapítvány pereme

Szentinel >!
Sci-fi

A sci-fi irodalom egyik legnagyobb hatású alkotásáról beszéltem most, mely nálunk is kultikus népszerűségre tett szert. Ideje volt már bemutatnom ezeket a könyveket. =)

Kapcsolódó könyvek: Isaac Asimov: Alapítvány és Birodalom · Isaac Asimov: Második Alapítvány · Isaac Asimov: Alapítvány · Isaac Asimov: Alapítvány-trilógia

Isaac Asimov: Alapítvány-trilógia

ppayter>!

Айзек Азимов: Хөмрөг ба эзэнт гүрэн (Gyűjtemény és császári állam)
Ezek szerint mégis van sci-fi mongolul, ha nem is mongol szerzőktől… :)

Kapcsolódó könyvek: Isaac Asimov: Alapítvány és Birodalom