Őrült ​nők a fedélzeten! 6 csillagozás

Ïsa Schneider: Őrült nők a fedélzeten!

Egyiptom ​végtelen kék ege alatt játszódik Isa Schneider legújabb regénye, melyben három különös nőt sodor egymás mellé a sors, s a Nílus királynője fedélzetén misztikus történetek elevenednek meg. Miközben az olvasó egy társasutazás résztvevőjeként megismerkedik Egyiptom számtalan csodájával, a felidézett múltból a Kelet és a zen-buddhizmus különös-borzongató világa tárul elé. A mű főhőse a férje halála után talaját vesztett Magda, aki életének értelmét a zen tanításaiban vélte megtalálni. Most úgy érzi, hogy találkozása és barátsága két – egyébként pszichiátriai kezelés alatt álló – útitársnőjével sorszerű volt, és nagyon fontos momentuma lesz életének. Hármójuk különös utazását élénk színekkel festi le Isa Schneider. A rendkívüli érzékletességgel megírt történet ismét bizonyítja, hogy a képi láttatás művészete egyik írói titka. S mivel Isa Schneider valódi reneszánsz-típusú író, meséje az egyiptológiától kezdve a buddhizmuson át a pszichológiáig komoly ismeretekről tanúskodik,… (tovább)

K.u.K., Budapest, 2009

katka99>!
Ïsa Schneider: Őrült nők a fedélzeten!

Első olvasásra sokkal jobban tetszett ez a könyv. Most sajnos nem fogott meg annyira.

doszka>!
Ïsa Schneider: Őrült nők a fedélzeten!

Nagyon nagyon tetszett ez a könyv. A stílusa nagyon könnyed, csak úgy végigrepül rajta az ember. Az írónő igazán tud írni :) Külön tetszett, ahogy némi spiritualitást is belevitt, ez számomra még közelebb hozta a könyvet. Igazán életszagú regény a maga negatív és pozitív dolgaival, mégis a végén én nagyon jó kedvre derültem tőle. Biztos vagyok benne, hogy a jövőben fogok még olvasni az írónőtől. Neki pedig csak annyit üzennék: Köszönöm!

Szédültnapraforgó>!

Ez tragédia. Itt állok Egyiptomban egy hajón és két pszichopata nővel barátkoztam össze.

Szédültnapraforgó>!

Persze, egész életemben ez hiányzott nekem, csak vagy nem fogalmaztam meg, vagy nem is tudtam mostanig. Másoktól sem vártam el gyöngédséget, holott szerettem volna, de soha nem volt kitől, és nem is tudtam, mi az…Ma már azt hiszem, megőrülnék, ha valaki hozzám érne. Ez persze nem helyes, mert az ember érintések nélkül kopár, kietlen életet él.

Szédültnapraforgó>!

Achmed közli: mennünk kell, mert potyognak a gekkók a falakról.
– Hol? Milyen gekkók? Melyik falról?
Kiderül: ezt mondják az arabok, ha készül az eső.