Isten ​hozta városunkban 7 csillagozás

Irwin Shaw: Isten hozta városunkban

A kedves olvasó meghatóan egyszerű novellákat tart a kezében. A főszereplők hétköznapi emberek., akiken egyre inkább úrrá lesznek a II. világháború fenyegető rémségei.

A háború átértékeli az erkölcsi normákat. Egy táncosnő, aki vallásos családban nevelkedett, a mindennapi megélhetéséért kénytelen olyan szerepeket elvállalni, amely az erkölcstelenség határát súrolja.

Mitchell katona, szabadsága alatt megismerkedik egy szép újságírónővel. A lányt meghatja a fiú kedvessége, és elmeséli kínkeserves menekülését a náci Németországból.

Az író meglepő fordulatokkal meséli el az egyszerű polgárok hétköznapjait, az erkölcs, a pénz és a háború oldaláról.

Merényi, Budapest, 1995
244 oldal · puhatáblás · ISBN: 963853883X · Fordította: Német Anikó

brigi11 P>!
Irwin Shaw: Isten hozta városunkban

7 egyszerű novella. Hètköznapi sorsok, hètköznapi hősök ès egy borzalmas hàború, amely àtèrtèkeli az erkölcsi normàkat, amely a legrosszabbakat hozza ki fèrfiből, nőből, gyerekből, sőt sajàt testvèrből is. Igaz, az Oroszlànkölyköket nem tudta felülmúlni, de mèg így is zseniàlis.

Fyndra>!
Irwin Shaw: Isten hozta városunkban

Rég szemeztem Shaw műveivel, elég sok van a polcon itthon, de a borítók alapján valahogy azt hittem, hogy a romantikus borzadályok közé tartoznak és ezért nem nyúltam hozzájuk. Elég nagy hiba volt… Elképesztően jók voltak ezek a novellák, Remarque-ra emlékeztettek a témák és a stílus. Egyszer sem volt bonyolult az alaptörténet, mégis nagy mélységek voltak mindben.
A fél csillag levonás kizárólag a kiadásnak szól, regénynél még elmegy, hogy egy-egy döccenős mondat megakaszt, de egy novellánál azért ez komolyabban esik latba. (Egy logikai baki miatt egész konkrétan megkerestem neten az angol szöveget, amiből kiderült, hogy hát igen, az a logikai baki valójában nincs ott…)