Mi ​csúszik, mi mászik itt? 10 csillagozás

Irmgard Eberhard: Mi csúszik, mi mászik itt?

A Ravensburger gyermekkönyvsorozatának e kötete a körülöttünk élő apró állatokkal ismerteti meg a gyerekeket. A könyv segítségével megkereshetik a kertben megbújó csigákat, katicabogarakat, földigilisztákat, pókokat, és megfigyelhetik, hogyan élnek. Megtudhatják például, hogy a legszebb pillangók is hernyókból fejlődnek, és hogy a dongók föld alatti üregekben laknak. Ismerjük meg a világot, lépésről lépésre együtt, minden nap. A Mit? Miért? Hogyan? Mini című sorozat a legkisebbekkel ismerteti meg környezetünk titkait. Kötetei egyszerű és szemléletes válaszokat adnak a kicsik kérdéseire. A játékos elemek, a kedves rajzok, a kinyitható ablakok és a kornak megfelelő magyarázatok a könyv minden oldalát élvezetessé teszik. A praktikus és strapabíró könyvet kétéves kortól ajánljuk.

Kiadói ajánlás: 2 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Scolar Mini - Mit? Miért? Hogyan?

Scolar, Budapest, 2011

Vörös_Brigitta
Irmgard Eberhard: Mi csúszik, mi mászik itt?

Jó kis könyvecske, de azért szerencse, hogy nem saját, csak könyvtári (az ára nem éppen baráti). A 3 évesemnek ez már kicsit kevés, neki jobb a nagyméretű sorozat. Egyébként olyan alapvető infokat tartalmaz, amiket már tud, mert más (sokkal sokrétűbb, több állatot, növényt bemutató) képeskönyveket elnézegetve megbeszélgettünk.