Végzetes ​mélység 5 csillagozás

Iris Johansen: Végzetes mélység

Melis Nemid veszélyes vizeken hajózik és valakinek minden vágya, hogy lerántsa a mélybe. Tengerkutatóként Melis jól ismeri, milyen veszélyeket rejt a mélység a sima víztükör alatt, de még ő sincs felkészülve arra, ami lent, a sötétség birodalmában lakozik. Eddig csak egy oceanográfus került közel a tenger alatti halálos titok megfejtéséhez, ám ő rejtélyes módon eltűnt a föld színéről.
Melis maradt az utolsó, aki ismeri a titkot. És valaki mindent megtenne azért, hogy az igazságot a sírba vigye magával. Mert az, amit Melis a mélytengeri rejtélyről tud, csupán egy része a múltbeli lidércnyomásnak. Melis már azt hitte, a múlt lezárult, amikor a karib-tengeri szigetre költözött, hogy a delfinek viselkedését kutassa. De békéjét – és életét – egy mindenre elszánt gyilkos fenyegeti.
Van-e remény, hogy túléli a végső összecsapást?

Eredeti cím: Fatal Tide

Eredeti megjelenés éve: 2003

GABO, Budapest, 2006
306 oldal · keménytáblás · ISBN: 9636890013 · Fordította: Dobos Lídia

Iris Johansen: Végzetes mélység

Az eleje csak felkeltette az érdeklődésem. Egy leheletnyi misztikum, aranyos delfinek, egy csipetnyi humor. A közepén egészen jó volt, akkor már azt gondoltam, hogy még a végén kellemesen csalódom, de aztán a vége annyira ellaposodott és olyan semmilyen lett, hogy elvesztettem az érdeklődésem az egész felé. Néha egészen logikátlan volt a történet. Az egyetlen ami egy kicsit dobott a könyvön, legalább is nálam, az a romantika része. Hiába a krimi még mindig nem az én műfajom.

TTiti>!

– A törékenység látszata hatalmas erejű fegyver egy nő kezében.

TTiti>!

A nők mindig akkor a legveszélyesebbek, amikor látszólag semmi fenyegető nincs bennük.

TTiti>!

– Hisz oly kevés csoda maradt a világon. Csak a gyerekek vannak birtokában a csodáknak, és ők is elveszítik, ahogy felnőnek. De egyszer-egyszer találunk valamit, ami arra emlékeztet minket, hogy ha nyitott szemmel járunk, és elég kitartóan keresünk, akkor rálelhetünk.