A ​távolság vonzásában 11 csillagozás

Iris Johansen: A távolság vonzásában

Billie Callahan valami esztelen küszködéssel és kalandor lelkülettel eddig mindig kivágta magát a nehéz helyzetekből, de amikor a Sedikhan-sivatagban homokviharba került, úgy érezte, ezúttal kifogtak rajta az elemek. Ekkor a futóhomok förgetegén át egy fekete csődörön vágtató mesebeli herceg száguldott a megmentésére, hogy kiragadja a korai halál markából, mielőtt elnyelné a homoksír. Vajon csak a felajzott képzelet szülte délibáb-e, amit látott? Nem. A titokzatos férfi a fehér burnuszban valóság volt. Elragadta őt a világ végére, a szenvedélyes végzet felé, amelyről titokban mindig álmodott…

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös Rózsa

TexT, Budapest, 1990
154 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638045051 · Fordította: Hortobágyi Ildikó

Billy Callahan

Mariann_Radasits P>!
Iris Johansen: A távolság vonzásában

Már többször olvastam, de még mindig képes elvarázsolni. A szőke sivatagi herceg és az ő Szellőrózsájának szerelme olyan tiszta és erőteljes érzelmeket sugároz, ami felemeli az ember lelkét. Nem hiányzik belőle a humor és a kaland sem. Tökéletes romantikus regény.

– Hát ez igen költői volt. Nem emlékszem rá, hogy bárki is valaha virághoz hasonlított volna. Különösképp nem akkor, amikor vele együtt épp a megfulladás fenyegetett bennünket.

– És nem szabad szégyellned, hogy félsz. Mindenki fél olykor-olykor.

Inimma P>!

Akár Arábiai Lawrence is lehetne – gondolta magában Billy Callahan, és meghökkenve döbbent rá: a sivatag hercege szőke!

Kapcsolódó szócikkek: Billy Callahan
Mariann_Radasits P>!

– Szellőrózsa – ízlelgette a férfi ismét a szót, ezúttal kissé gondterhelten. – De hisz a szellőrózsáknak is vannak gyökereik. Hol vannak a te gyökereid, Billy? Hol van a családod, a legkedvesebb helyeid?
– Árva gyerek voltam – válaszolta egyszerűen. – És minden hely kedves a maga módján. Valószínűleg én nem is lehetek szellőrózsa, mert annak vannak gyökerei. Nekem nincsenek. Cigány vagyok, és az leszek tán még kilencvenéves koromban is. És igen-igen jól elvagyok így, ahogy vagyok!
– Csak ne olyan hevesen! Senki nem vonja kétségbe, amit mondasz. Mindenkinek olyannak kell lennie, amilyen. Nem akarlak én megváltoztatni, Billy. Ez csak megzavarná a dolgok természetes rendjét. – Finoman, szinte ingerkedve a lányéhoz dörgölte az arcát. – Abban viszont nincs semmi természetellenes, ha az ember kivirul, és megvalósítja önmagát. Ez csodálatos tud lenni. Szeretném látni, ahogy mindez megtörténik veled, Szellőrózsa.