Az ​álarc titka (Sherlock, Lupin és én 16.) 9 csillagozás

Irene M. Adler: Az álarc titka

Sherlock, Arsene és Irene visszatért. Minden idők legnagyszerűbb nyomozóhármasa készen áll az újabb rejtélyek kibogozására.

A Torquay-ben nyaraló Milát elbűvöli Harold Grayling és menyasszonya, Lady Hagbury-Winch fényűző életmódja. A hely látszólagos békéje azonban szertefoszlik, amikor Mila és Billy Gutsby szörnyű felfedezést tesznek, amely minden jel szerint összefügg a jegyespár nagyvilági életével. Ettől kezdve a halál baljós árnya vetül a tengerparti városkára. A zseniális Sherlock Holmes vezetésével Mila és társai egy rendőrségi nyomozás részesei lesznek, és hozzájárulnak egy ördögi terv leleplezéséhez.

Eredeti cím: La maschera dell'assassino

Tagok ajánlása: 12 éves kortól

Manó Könyvek, Budapest, 2021
264 oldal · ISBN: 9789634039488 · Fordította: Todero Anna · Illusztrálta: Iacopo Bruno
Manó Könyvek, Budapest, 2021
264 oldal · Fordította: Todero Anna · Illusztrálta: Iacopo Bruno

Eftímea>!
Irene M. Adler: Az álarc titka

Nagyon szerettem az első sorozatot, ahol Sherlock, Lupin és Irene még gyerekek.
Ebben, a másodikban ők már felnőttek, mondjuk úgy, idős emberek, a fiatalságot Mila, Irene nevelt lánya és az inasuk adja.
Ebben a könyvben egy önálló ügyet derítenek fel, ami nagyon hasonlít a Fekete Dáma esetére.
Közben a háttérben valaki munkálkodik, Mila titkos leveleket kap, amik azt sugallják, hogy Irene és Sherlock talán bűnrészes lehet egy gyilkosságban. Milára vár a feladat, hogy többet megtudjon, mielőtt felforgat maga körül mindent.

Jesper_Olsen >!

Két tényezőtől függ, milyen emberré válunk: a saját döntéseinktől és a szeretteink választásaitól.

Jesper_Olsen >!

– Agatha Miller, nagyon örvendek – felelte, majd a kis batyura mutatva hozzátette: – Ő pedig Rosalind.

Kapcsolódó szócikkek: Agatha Christie
Jesper_Olsen >!

– Gyere be gyorsan, mielőtt Irene meglát!
– És mi van, ha meglát minket? – vontam meg a vállam, mint egy felnőtt nő.
– Hát, a lányának nem mondhat fel az ember, de a komornyikjának igen! – felelte vigyorogva.

Jesper_Olsen >!

– A múltjáról nem sokat lehet tudni – […] – Csak annyit írnak, hogy magyar származású volt, de az okmányai szerint francia állampolgár.

Jesper_Olsen >!

– Mila, a titkos ügynökök első számú szabálya, hogy soha ne beszélj halkan, ha azt akarod, hogy ne halljanak a körülötted lévők – dorgált meg tréfásan Irene […]

Jesper_Olsen >!

Arsène tágra nyílt szemmel bámult rám.
– Mila, tényleg kezdek aggódni miattad. Egyre jobban hasonlítasz Sherlockra.

Jesper_Olsen >!

Sherlock Holmeshoz fűződő ifjúkori barátságom kissé bizalmatlanná tett a véletlen egybeesésekkel szemben, és ez már nemegyszer kihúzott a bajból életem során. Úgyhogy mindig ahhoz az elvhez tartom magam: mielőtt kijelentenénk,hogy valami pusztán a véletlen műve, bizonyosodjunk meg róla, hogy nincs-e a háttérben valami más.

Jesper_Olsen >!

A tengerpart valahogy mindig olyan furcsán mozdulatlan, a szárazföldhöz tartozik, mégis nyújtózkodik a víz nyugodt varázsa felé.

Jesper_Olsen >!

A férfi, aki most velem szemben ült, nem hasonlított sem arra a bánatos varjúra, sem a nyugdíjas méhészre, akit kizárólag a kaptárai érdekelnek. Inkább a doktor Watson történeteiből ismert Sherlockra emlékeztetett. Vagy arra a fiúra, akivel Irene találkozott ötven évvel ezelőtt.

Jesper_Olsen >!

Egymásra mosolyogtunk a kezdő írónővel, és elvettem a kéziratot. Az égszínkék mappán, amely a regényt rejtette, ez a cím állt: A titokzatos stylesi eset.

Sherlock, Lupin és én sorozat · Összehasonlítás