Szfinx ​a Hyde Parkban (Sherlock, Lupin és én 8.) 8 csillagozás

Irene Adler: Szfinx a Hyde Parkban

Irene, ​Sherlock és Arsene Londonban várja a karácsonyt. Miközben az ünnep közeledtével Holmes kedélye egyre borúsabb lesz, a három barát félelmetes kalandba keveredik. Rejtélyes eset történt: titokzatos körülmények között meggyilkolták a British Museum igazgatóját, az újságok pedig egy sötét átokról írnak, melynek gyökerei az ókori Egyiptomba nyúlnak vissza. Irene, Sherlock és Lupin nyomozni kezd. Felgöngyölítik a nyugtalanító eset szálait, és a végső fordulat elvezeti őket a váratlan megoldáshoz.
Nyugodt üdülőhely vagy bűntanya?
A dorseti tengerparton fekvő békés városkában, Bournemouth-ban nemrég váratlan, ám annál látványosabb akciót hajtottak végre a Scotland Yard rendőrei. Berontottak a kikötőbe, és megjelenésükkel hatalmas zűrzavart keltettek a tengerészek és rakodómunkások körében. Sokan azonnal menekülőre fogták, ami felveti a kérdést, miféle ügyletek zajlanak valójában a kellemes kis üdülőhely mólói között.

Három rendkívüli gyerek, akik… (tovább)

256 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634032861 · Fordította: Todero Anna

Sherlock Holmes · Arsène Lupin · Irene Adler

Irene Adler: Szfinx a Hyde Parkban

Mindg kétségek között kezdek neki az újabb résznek, vajon tudja-e tartani a megszokott (és elvárt) színvonalat ez a könyv is? És úgy érzem, most is „megugrotta a szintet” Gatti újabb műve. Gyerekeket a krimire szoktató irodalomnak is megfelelő. (Hamarosan a következő részt is tesztelem. :-))

anesz P
Irene Adler: Szfinx a Hyde Parkban

Ez volt az egyik legjobb kötet a sorozatból. Hőseink kezdenek felnőni. Az indíték ezúttal a bosszú volt, ami soha nem ad megelégedést, itt sem. Volt itt szó kutatóexpedícióról, misztikumról, Egyiptomról és cserbenhagyásról. Kis időre feltűnt Mycroft is és besegített a három muskétásnak. Végül a karácsony zárja a kötetet néhány szívmelengető aprósággal.
Szeretem ezt a sorozatot, jó újra és újra olvasni egy- egy esetet. Az utalásokat a jövőre pedig kifejezetten csípem! :-)

ginny13

– „Ritkán lesz olyan a jövőnk, amilyennek képzeljük"

Jesper_Olsen

Ha van szörnyű időszak annak, aki gyászol, mert nemrég vesztett el valakit, az a karácsony.

Jesper_Olsen

Megértően bólogattam, miközben azon mulattam magamban, milyen kevéssé hajlamosak a titkárnők titkot tartani, hiába hívják így őket.

Jesper_Olsen

Az állomás előtt bérkocsiba ültünk, és rövidesen megérkeztünk szállodánkba, a Bertramba, amely igen elegáns helynek bizonyult.

ginny13

Jellegzetes Holmes-féle fogás volt ez: fejjel lefelé fordította a képet, amit néztünk, és olyan dolgokat mutatott meg rajta, amelyeket nem vettünk észre, pedig ott voltak az orrunk előtt.

ginny13

– Ha nem találod azt, amit a földön keresel (…), talán az ég felé kell nézned!

Jesper_Olsen

Másnap Sherlocknak némi szabadságot biztosított, hogy megkezdődött a téli szünet, nekem meg az, hogy apám elutazott. Ami Lupint illeti, ő sosem szenvedett hiányt szabadságban.

ginny13

– Posványos vízbe kerültünk, de azért elkaphatjuk a mocsár alján úszkáló halat!

Sherlock, Lupin és én sorozat · Összehasonlítás