A ​skarlátvörös rózsa rejtélye (Sherlock, Lupin és én 3.) 64 csillagozás

Irene Adler: A skarlátvörös rózsa rejtélye

Irene, Sherlock és Lupin, akik újra együtt vannak Londonban, egy napon különös sakkfeladványt találnak a Times hasábjain. A furcsa rejtvény szerzője egy bizonyos „Fekete Barát". Sherlock szeme azonnal felcsillan… Másnap az egész várost megrázza a hír, hogy meggyilkoltak egy gazdag kereskedőt. Az áldozat íróasztalán egy skarlátvörös rózsa hevert – ugyanaz a virág, amely húsz éve egy vakmerő bűnbanda jelképe volt. Visszatért volna a Skarlátvörös rózsa bandája? Három rendkívüli gyerek, akik elválaszthatatlan barátok. A krimi történetének három világhírű szereplője. Lélegzetelállítóan izgalmas kalandok egész sora.

Eredeti megjelenés éve: 2012

Tagok ajánlása: 12 éves kortól

Manó Könyvek, Budapest, 2018
256 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155385698 · Fordította: Todero Anna · Illusztrálta: Iacopo Bruno
Manó Könyvek, Budapest, 2014
256 oldal · ISBN: 9786155385698 · Fordította: Todero Anna · Illusztrálta: Iacopo Bruno
Manó Könyvek, Budapest, 2014
256 oldal · ISBN: 9786155385780 · Fordította: Todero Anna

Sherlock Holmes · Irene Adler

Eftímea>!
Irene Adler: A skarlátvörös rózsa rejtélye

A történet a húsz évvel korábbi banda újraszerveződéséről szól, akik a gyilkosságok helyszínein egy-egy vörös rózsát hagytak.
A három fiatal azon dolgozik, hogy kiderítség, mi köze van az új gyilkosságoknak a korábbiakhoz, lehetnek-e ugyan azok a tettesek, vagy valami teljesen újról van szó.
Iren, Sherlick és Lupin újra együtt a maguk gyermeki naivságukkal, bátorságukkal és csibészségükkel ☺

anesz P>!
Irene Adler: A skarlátvörös rózsa rejtélye

Most egy kicsit pihentettem a sorozatot, így élvezetes volt visszatérni hozzájuk. Az olvasás értékéből nem von le, hogy az indítékot kitaláltam. Ezek nagyon jó, logikailag felépített krimik gyerekeknek. Viszont az igényes külső, a szereplők fejlődése nagyobb korosztálynak is jó szórakozást nyújtanak. Csírájában pedig már kezd kialakulni a későbbi dráma. Egyszóval örülök, hogy kéznél van a negyedik kötet! :-)
(Mondjuk a címlapot nem egészen értem, hogy hogyan kapcsolódik a történethez, de mindegy is!)

FreeAngel>!
Irene Adler: A skarlátvörös rózsa rejtélye

Na ez jó volt! Nelson úr végre a sarkára állt és bár eddig aranyosan segítette a három barát ténykedését, a háttérből vigyázott Irene-re, ebbena részben már tényleg túlzás a 12 éves úrilány önálló utazgatása, nyomozgatása, de ami nálam is kicsapta a biztosítékot, hogy mostmár Nelson urat is átverte, becsapta. És hazudott neki. Mindezt pedig meg is magyarázza, hogy „dehát ő csak épp belecsöppent egy gyilkosságsorozat ügyébe”.. Jáj..
No azért jót is tudok mondani: a sakkos feladványok például nagyon tetszettek, jó kis logikai rejtvény volt és bár a vége egy kicsit a hálivúdi akciófilmekre hajazott, azért aranyos sorozat ez, folytatni fogom.

Röfipingvin P>!
Irene Adler: A skarlátvörös rózsa rejtélye

Az összevissza olvasásnak hála azt tudom mondani, hogy talán ez a leggyengébb darab a sorozatból. De még így sem tudok neki 4 csillagnál kevesebbet adni. Jó ez a sorozat!

Nyuszibusz>!
Irene Adler: A skarlátvörös rózsa rejtélye

Ez eszméletlen jó volt :) Mondhatom, hogy sokkal jobb mint az előző kötetetek.
Nagyon izgalmas, kalandos és veszélyekkel teli rész volt. Komolyan mondom, öröm ezeket a bűntényeket olvasni :D A 3 jó barát egy szép nagy bűnténybe botlott, és remek észjárással és életük kockáztatásával megoldották, persze segítséget kaptak. Ahogy haladunk a könyvekkel, egyre jobban életveszélybe kerülnek.
Most már nagyon-nagyon kíváncsi vagyok, hogy kik is Irene szülei, mert minden egyes könyvvel picit több információt kapunk.
Alig várom, hogy folytathassam a sorozatot. :)

Nushi P>!
Irene Adler: A skarlátvörös rózsa rejtélye

Sokkal jobb volt mint amilyenre számítottam. Sajnos a felnőtt tőrténetet nem olvastam így sejtem pár utalás nem jött át. Krimi el elég gyengécske de szórakoztató ifjúsági történet.

Pcsenge100>!
Irene Adler: A skarlátvörös rózsa rejtélye

nagyon reg, azt hiszem kicsit tobb mint fel eve olvastam a masodikat es majdnem egy eve az elsot elotte nem voltam sherlock holmes rajongo, de most mar az lettem<333333333333333nagyon jol volt felepitve es sok izgalmas ujdonsag is volt benne<3

Tori0925 P>!
Irene Adler: A skarlátvörös rózsa rejtélye

Az első kötet tetszett, egy érdekes kaland három kamaszról. A második egy olyan világot mutatott be, amit nem tanítanak. A harmadik pedig megvett kilóra. Nincs megállás, kell a sorozat.
Itt már nagyon kijött Sherlock későbbi karaktere. A maga kíváncsi, másokkal okfejtését meg nem osztó zseni. Lupin személyét nem ismerem (még). Irene pedig egy olyan fiús lány, aki titokban mindenki lenni akar.
A történet maga annyira nem is volt érdekes, inkább a barátok közötti egyre jobb dinamika fogott meg. Az a fajta barátság, ami vagy egy életre szól vagy örök magányra ítél.

zohanna>!
Irene Adler: A skarlátvörös rózsa rejtélye

Jaj, ez a könyv tipikusan az, amiben befutott neveket hangoztatnak, és meggyalázzák azokat, olyan természettel és múlttal felruházva, amitől minden rajongó fogja a fejét, hogy: „MIÉRT???”
Ha ez még nem lenne elég, ráadásul az elbeszélő lány karaktere olyan szinten beképzelt, hogy az embernek magyon durva erőszakos késztetései támadnak, amelyeket rajta kiélne.
Harmadrészt pedig annyira ostoba döntéseket hoznak a végén a nyomozó hármas tagjai, hogy konkrétan csoda, hogy élve megúszták. Sőt… Szerintem ott meg kellett volna halniuk… Mindenki érdekében…

Jesper_Olsen>!

Akiben nincs semmi bolondság, az nem is olyan bölcs, mint hinné.

199. oldal, 15. fejezet - Kacifántos történet

Hopelight>!

– Véletlen? Tudod mi a véletlen? A lusta elme mentsége, azé, amelyik nem tesz meg mindent, hogy kiderítse az igazságot!

171. oldal, 13. fejezet - A liverpooli kaland

Barnabás_The_Good_Girlboi>!

– Hozzon valamit inni a barátomnak! – kiáltotta oda a pincérnek, megfeledkezve a híres angol hidegvérről – És nekünk is!

28. oldal, 3. fejezet - Egy forrongó lélek

Ingryd>!

ásítozott és tátogott, mint a mocsárból kirángatott hal

172. oldal, 13. fejezet - A liverpooli kaland

Ingryd>!

– "Ha mások nem lettek volna bolondok: mi lennénk"** – viszonozta idézettel az idézetet.
Arsène Lupin kérdőn vonta fel a szemöldökét.
– William Blake, angol költő – mondta Sherlock Holmes.

** „If others had not been foolish, és should be so.” Babits Mihály fordítása

199. oldal, 15. fejezet - Kacifántos történet

Ingryd>!

Az emberi elme olyan, mint egy nagy labirintus.

152. oldal, 11. fejezet - Hosszú, nyugtalan álom

ginny13>!

– Köszönöm, Horatio! – suttogtam. – Ha nem segít, most nagy bajban volnék.
[…]
– Nagyon kedves, de a kisasszonynak valójában olyan végtelen tehetsége van a bajba kerüléshez, hogy az én segítségem itt nem oszt, nem szoroz – felelte.

147. oldal, 11. fejezet - Hosszú, nyugtalan álom

ginny13>!

Így történt, hogy a Wimpole Street sarkán megkezdte tevékenységét az elismert Holmes, Lupin & Adler Gesztenyesütő Cég.

92. oldal, 7. fejezet - A három koldus

Pcsenge100>!

Field felügyelő ekkor heves bólogatásba kezdett, majd széles mosollyal így szólt:
– Most már értem. Ifjú munkatársam neve James…. James Moriarty. És őszintén remélem, hogy egy napon csakugyan megismerkedtek vele!

Ingryd>!

Márpedig tudjuk, hogy amikor két törzs békét köt, szó szerint elássák a csatabárdot.

129. oldal, 10. fejezet - Váratlan változás

Sherlock, Lupin és én sorozat · Összehasonlítás