A ​Kobra bosszúja (Sherlock, Lupin és én 7.) 14 csillagozás

Ki az a Kobra?

Ti is nagyon várjátok már, miképp folytatódik a három jóbarát története? A regénysorozat egyre nagyobb meglepetéseket tartalmaz!

A Sherlock, Lupin és én-sorozat 7. részében Irene visszatért az apjával Londonba, ahol újra találkozik két jó barátjával, Sherlockkal és Arsene-nel. De nincs ideje, hogy örüljön az újbóli találkozásnak, mert a ház törékeny békéjét különös esemény zavarja meg: Horatio Nelson, Adlerék nélkülözhetetlen főkomornyikja egyszerűen eltűnik, mindössze pársoros üzenetet hagy a családnak.
Irene biztos benne, hogy a váratlan esemény mögött valami furcsaság rejtőzik, és elhatározza, hogy barátai segítségével nyomozni kezd. A főkomornyik eltűnése egy titokzatos bűncselekménnyel áll kapcsolatban, amely a londoni dokkokban történt. A rejtély gyökerei a távoli, varázslatos indiai gyarmatokra, egy törpékből álló indiai bérgyilkos szektához nyúlnak vissza…

Manó Könyvek, Budapest, 2016
256 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634031970 · Fordította: Todero Anna
Manó Könyvek, Budapest, 2016
256 oldal · ISBN: 9789634038467 · Fordította: Todero Anna

Sherlock Holmes · Arsène Lupin · Irene Adler

FreeAngel
Irene Adler: A Kobra bosszúja

Ez a rész jobban tetszett, mint az előző. Kezd kiegyensúlyozódni a gyermeki szabadság csínytevései és nyomozásai, valamint annak következményeinek mérlege. Ezúttal egy csúful átvert tengerész kapitány becsületét menti meg a trió. Miközben bebizonyítják ártatlanságát, fény derül egy indiai maharadzsa Londonba látogatásának felhasználásával megvalósított merénylet tervére, melynek kivitelezése viszont hőseinknek köszönhetően természetesen meghiúsul.
Irene mindkét fiúval való csókolózásai nem teszik őt túl szimpatikussá számomra, de gondolom a későbbi részekből majd megtudom, hova vezet ez; hogyan borul meg vagy alakul át hármuk barátságának jelenleg még tökéletesnek mondható egyensúlya.

anesz P
Irene Adler: A Kobra bosszúja

Újabb izgalmas téma: Anglia és gyarmata, India viszonya. Nagyon jó kis krimiszálat kaptunk, bár teljes egészében nem lehetett volna kitalálni. Meddig alázható meg egy gyarmat? Ez utóbbinak milyen eszközei vannak az ellenállásra? A cél mindig szentesíti az eszközt? Ezek a kérdések is szerepelnek a háttérben, de természetesen nem ez a főszál, hanem a három barát újabb kalandja. Ezek az egymásra találások mindig nagyon ötletesek. Jó volt, hogy Horatio is kicsit előtérbe került.
A kivitelezés megint csillagos ötös! :-))

Freya_chan
Irene Adler: A Kobra bosszúja

Nagyon tetszett. Számomra hozta az általam olvasott előző részek színvonalát. Lupin álcázási képessége lenyűgöző, tetszett, ahogy azt kihasználva lepte meg Iren-t és Sherlock-ot, bár őt azért nem lehet teljesen becsapni, hiszen végül megfigyelőképességeit használva végül rájött. Nagyon élvezem a Conan Doyle által megteremtett Sherlock Holmes fiktív, fiatalkori kalandjainak olvasni. Szerintem ez a sorozat tökéletesen visszahozza az általa megteremtett Sherlockot.

Jesper_Olsen
Irene Adler: A Kobra bosszúja

Az izgalmas végkifejlet után megint olyan hirtelen ért véget… De ismét jó volt „találkozni” a nagy hármassal.

anesz P

Ő azt állítja, hogy a véletlenben hinni megbocsáthatatlan lustaság, az univerzum ugyanis a maga részéről ritkán bizonyul ilyen lustának.

ginny13

– Elnézést, uram! Sértőnek tartaná, ha megkérdezném, mégis mi a csudát keres ott fent?

ginny13

Milyen kevéssé látjuk át a másik ember lelkében lakozó rejtélyt, még akkor is, ha a legközelebbi hozzátartozóinkról van szó!

Kapcsolódó szócikkek: lélek · rejtély
ginny13

– Mindannyian hálával tartozunk valakinek. És amikor elérkezik a pillanat, hogy lerójuk az adósságunkat, nincs más hátra, meg kell tennünk, nem törődhetünk a következményekkel.

ginny13

Nem hinném, hogy létezne lehangolóbb hónap a novembernél, és alkalmasabb időszak a szomorúságra annál, amikor az ősz utat enged a télnek, a lehulló leveleket szétmállasztja a nedvesség, és a nyirkos földből mintha a halál hideg lehelete áradna.

ginny13

Az angolok féltve őrzik legnagyobb titkukat: azt, hogy Angliában nem is esik olyan sok eső.

ginny13

– Hiábavaló lenne, ha meg akarnánk állapítani, mi az, ami másnak meglepő.

ginny13

– Az érdekes dolgok, mint mindig, mélyebben rejtőznek.

FreeAngel

Az, hogy csak úgy utasításokat adok Sherlocknak meg Arséne-nek anélkül, hogy gúnyos grimasz lenne a válasz, a hatalom szokatlan érzetével ruházott fel. Azon tűnődtem, ilyen érzés lehet-e, ha egy nő – amint mondani szokták – képes az ujja köré csavarni a férfiakat.

Kapcsolódó szócikkek: Arsène Lupin · férfiak · hatalom · Irene Adler · nők · Sherlock Holmes
ginny13

– Kötöznivaló bolondok vagytok… De tulajdonképpen ezt szeretem bennetek.

Sherlock, Lupin és én sorozat · Összehasonlítás