A ​fehér kastély (Sherlock, Lupin és én 5.) 59 csillagozás

Irene Adler: A fehér kastély

Miután Irene megismerte valódi anyját, annyira felkavarják az életében lezajlott változások, hogy nem tud másba kapaszkodni, mint Sherlockhoz és Arsene-hez fűződő barátságába. A nyár elején a lány hívására Davos-Platzban, a svájci Alpok fenséges csúcsai közt gyűlik össze újra a három barát.
A nyugodtnak tűnő, népszerű üdülőhelyen azonban szövevényes nemzetközi ügybe keverednek. Mindenki gyanús; senki sem az, akinek mondja magát, és a szálakat egy elvetemült bűnöző mozgatja. Amikor Irene és barátai a veszélyekkel.

Három rendkívüli gyerek, akik elválaszthatatlan barátok.

A krimi történetének három világhírű szereplője.

Lélegzetelállítóan izgalmas kalandok egész sora.

Manó Könyvek, Budapest, 2019
256 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634030454 · Fordította: Todero Anna · Illusztrálta: Iacopo Bruno
Manó Könyvek, Budapest, 2015
256 oldal · ISBN: 9789634030836 · Fordította: Todero Anna
Manó Könyvek, Budapest, 2015

Arsène Lupin

Mucusmoly_>!
Irene Adler: A fehér kastély

Ez is egy felejthetetlen Sherlock kötet volt. :)
Nagyon tetszett, bár ez lehet, hogy kicsit gyengébb színvonalú történet, de nekem így is szuper volt.
Ezúttal a három barát Svájcban találkozott.
Sophie és Irene… sajnáltam, hogy Sophie-nak el kellett mennie.
Összességében nagyon jó volt. ^^

Homolya_H_Tímea P>!
Irene Adler: A fehér kastély

Irenet megviselte, hogy kiderült élete története, a titok, amit eddig rejtegettek előle. Valódi édesanyja felbukkanása azonban sok gondot is okoz, hisz örökösnőként számolnia kell azzal, lesznek, akik támogatják és lesznek, akik az életére törnek. Ezért is kerül Leopold Adlerhez, aki feleségével saját lányukként nevelték éveken át. És bár Irene sokszor érezte, hogy van valami, ami miatt képtelen elfogadni és kijönni az anyjával, de nem is gondolta, hogy ez lehet az oka.
Irene egészen Svájcig menekül, hogy megpróbálja rendezni a lelkében dúló vihart, miközben reméli, ott talán többet tudhat meg édesanyjától, de csalódnia kell. A nő nem árul el többet, mert fél, hogy azzal még nagyobb bajba sodorná lányát. A baj azonban itt is utoléri, és persze Lupin és Holmes is, hogy együtt megoldjanak egy újabb rejtélyt.

Röfipingvin P>!
Irene Adler: A fehér kastély

Úgy bírom ezeket a kölköket… bár kamaszodhatnának kicsit gyorsabban^^

anesz P>!
Irene Adler: A fehér kastély

A cím Svájcban egy titokzatos kastélyra utal. Egy kalandos lelkű olvasót már ez izgalomba hoz. Hát még főszereplőinket, akik újra együtt vannak. Van itt is nyomozni való bőven, hiszen a szálloda vendégei igen gyanúsan viselkednek. Csempészek, kémek, gyilkosok? Minden kiderül e rövidke kötetből. Ráadásul Irene élete is kezd megváltozni.
Mindez a szokásos bámulatos kiadás mellett, igazi szemet gyönyörködtető élmény kívül és belül egyaránt.

Csanga>!
Irene Adler: A fehér kastély

Mint ahogy a könyv eleje is írja ez eddig a legizgalmasabb és legveszélyesebb rejtély. De egyben a legjobb is mind jó de ez most nagyon jó volt. A következő részt sajnos sehol sem találom de meg szeretném venni♥♥

Nyuszibusz>!
Irene Adler: A fehér kastély

Ifjú nyomozóink most Svájcban tevékenykednek. Irene elutazik és a jó barátai is nemsokára megjelennek a színen, és kezdetét veszi a nyomozás.
Izgalmas, pörgős jól megírt kötet, hozza a megszokott színvonalat.
A folytatásra természetesen kíváncsi vagyok.

Irene Adler: A fehér kastély

Nemcsak azért olvastam el gyorsan, mert sok időm volt éppen. Maga a cselekmény is olyan jól van megszőve, hogy „olvastatja magát”, mert kíváncsi vagy, hogy mi lesz a vége…

Tori0925 P>!
Irene Adler: A fehér kastély

Ez most valahogy gyengébb lett. Többet vártam az Irene és Sophia közötti találkozótól. Nem tudtam meg semmit. Ki, hogy és miért veszélyezteti a családot? Hogy kerülnek ide Adlerék?
A nyomozós rész sem volt olyan jó, mint máskor. A fehér kastély alias jégvár csak egy pillanatnyi része a történetnek. Az egész egy kissé unalmas kémhistória. Irene még igazán bajba sem keveredett. :-) Horatio büszke is lehetne rá ezért.
Tetszik viszont, hogy a fiúk mindig találnak módot arra, hogy elutazzanak gondterhelt barátnőjükhöz.

Chris>!
Irene Adler: A fehér kastély

A sorozatnak eddig összesen nyolc kötete jelent meg, ebből a hetedik idén tavasszal jelent meg hazánkban, így ha minden jól megy, ősszel utol is érjük az eredeti olasz kiadást. A széria népszerűsége nem véletlen: az olasz mintát átvéve egy, külalakra is igényesen megtervezett könyvet vehetünk kezünkbe. Az ízléses, XIX. századi hangulatot idéző védőborító alatt egy ugyancsak a kornak megfelelő, antik hatású kép fogadja a fiatal olvasókat. A fejezetek elején Iacopo Bruno illusztrációi díszítik a könyvet, a minimalista stílus remekül alkalmazkodik a történethez.

De persze ez csak a külcsín: a belbecs is önmagáért beszél. Mindig szeretem belevetni magam ezekbe a könyvekbe, mert a szerző már az első oldalakon remekül megalapozza a hangulatot: a svájci Alpok hűvössége, Irene múltjának titokzatossága, az igazi anyja körüli rejtély, valamint a fehér kastély titka mind-mind izgalmassá teszi a fiatalok olvasmányélményét. A főszerepben – hiába is emelik ki Sherlock és Arséne nevét – Irene Adler áll, a későbbi Holmes nagy szerelme, akivel ebben a szériában is (egyre) közelebbi viszonyba kerül hősnőnk. Habár időnként felüti a fejét egy szerelmi háromszög lehetősége is Lupin személyében, egyértelműen érezhető, hogy a szerző milyen irányba kívánja terelni a történetet.

Az előző kötet igazi fordulópontot jelentett a sorozatban: látszólag kezd megszűnni az epizodikusság, és habár az egyes esetek miatt továbbra is önálló történetnek tekinthető A fehér kastély című kötet, az átívelő szál (Irene származása) egyre erősödni látszik. Ráadásul az ötödik rész a nyomozás tekintetében is újdonságot hoz: most nem egy gyilkosságra kell fényt deríteniük, hanem egy kémhálózatot kell lebuktatniuk. Ez a világ mondjuk kicsit távolabb áll tőlem, alapból kerülni szoktam ezeket a történeteket, de jelen esetben a szerző nagyon jól megoldotta, hogy a komoly és inkább felnőtteknek szóló szálat az ifjú olvasók nyelvén mesélje el.

Egyszóval a Sherlock, Lupin és én az utóbbi évek egyik legjobb könyvsorozata Magyarországon, a magam (felnőtt) részéről már várom a folytatást, amivel ugyan kicsit le vagyok maradva, de legalább nem kell félévet várnom a következő kötet megjelenésére.

phoenix1987>!
Irene Adler: A fehér kastély

Végtelenül aranyos történetek, maximálisan imádnivaló karakterek, pörgős történetmesélés, váratlan fordulatok, rejtélyek és persze „kölyöknyomozók”. A tökéletes krimi receptje.

FreeAngel P>!

De hányszor előfordul, hogy a feldúlt lélekről még a legbölcsebb szavak is úgy peregnek le, mint az esőcseppek a kőszikláról…

Kapcsolódó szócikkek: bölcs gondolat · lélek
FreeAngel P>!

Nincs, ami úgy próbára tenné az embereket, mint az igazság…

Kapcsolódó szócikkek: Arsène Lupin · igazság · próba
ginny13>!

Különös, hogy bizonyos emberek jelenlétében, ha csak egy kis időre is, vissza tudunk menni az időben, és úgy érezzük, mintha újra gyerekek volnànk.

ginny13>!

Semmi sem frissíti úgy fel a gondolatokat, mint a friss éjszakai levegő!

Jesper_Olsen>!

– Sok mindent lehet mondani a hármasfogatunkról, de azzal senki sem vádolhat minket, hogy nem vonzzuk a bajt!

ginny13>!

Valóban különös, hogy ha valami teljesen váratlan dolog történik velünk, az elménk mintha szándékosan figyelmen kívül hagyná mindazt, ami körülöttünk zajlik.

ginny13>!

– Mintha kiszednénk a kavicsot, ami akadályozta a fogaskereket… A gépezet ismét működni kezd!

Jesper_Olsen>!

De a fiatal lányok lobbanékony lelke mindent hamis, gyáva mentegetőzésnek ítél, ami nem csillapítja az igazság iránti féktelen vágyát.

Jesper_Olsen>!

Megint csak habozás nélkül vetettük bele magunkat egy újabb kalandba. Mint legelőször. Mint mindig, amióta megismerkedtünk.

Jesper_Olsen>!

– Az egyetlen újság az, hogy ma még senki sem lőtt ránk – felelte Lupin mosolyogva.

Sherlock, Lupin és én sorozat · Összehasonlítás