A ​búcsú hajója (Sherlock, Lupin és én 12.) 28 csillagozás

Irene Adler: A búcsú hajója

Irene hetek óta nem kapott hírt a szeretteiről. Apja, Leopold, a hűséges Horatio, sőt még Sherlock és Arsene is visszatértek a maguk hétköznapi, londoni életéhez. Irene-t viszont, jobban mondva von Hartzenberg hercegnőt egy észak-walesi rejtekhelyre vitték. Farewell's Headben, ebben a zord tengerparti villában él most anyjával, Sophie-val, kényelmes körülmények között, de rabságban. Ám hamarosan rejtélyes események történnek. Lehet, hogy a villa korántsem olyan biztonságos hely, amilyennek látszik, és a börtön kulcsa talán nem is annak a kezében van, akiről gondolnánk…

Manó Könyvek, Budapest, 2018
256 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634035626 · Fordította: Todero Anna

FreeAngel P>!
Irene Adler: A búcsú hajója

Ebben a részben már nem a nyomozás, a rejtély megoldása utáni kutatáson volt a hangsúly, leginkább Irene volt a főszereplő, vagyis az ő kiléte, sorsa alakulásának lehetőségei, a döntés meghozatala, hogy végül melyik utat választja, no és persze ennek a kivitelezése. Az elején még a védelme érdekében elviselni kényszerült körülmények miatt hisztiző cserfes lányból a végére éretten gondolkozó és nehéz, komoly döntést meghozó kis hölggyé fejlődött, aki még legkedvesebb és legjobb barátaitól is rendhagyó módon búcsúzott..

Irene Adler: A búcsú hajója

Mikor kiolvastam, legszívesebben teljes erőből a falhoz vágtam volna a könyvet. Nem tettem meg, mert könyvet nem bántunk, de szerettem volna! Ez a csavar a végén! Na de ne a végén kezdjük.
Maga a történet nagyon bánatosan indult. Sajnáltam Irene-t és hiányoltam Sherlockékat. Mikor megérkeztek, már jobban elindult a sztori. A fura történésekre nem találtam logikus magyarázatot, valahogy mindenki gyanús volt, közben meg senkiről nem tudtam elképzelni, hogy áruló. Aztán a végén persze kiderült, miért éreztük ezt.
Szörnyen szomorú volt a vége, ami furcsa, mert az első könyvek meg még annyira vidámak voltak. Megértem, hogy Irene miért döntött úgy, ahogy de azért könnyek gyűltek tőle a szemembe.
Nagyon fog hiányozni Irene, Arséne, és persze az utánozhatatlan Sherlock! Kicsit úgy érzem, mintha most én is elvesztettem volna néhány nagyon jó barátot. Biztosan újraolvasom majd még párszor!

Nicole_Kinney I>!
Irene Adler: A búcsú hajója

Ezt nagyon élveztem! Izgalmas volt, fordulatos, egyáltalán nem számítottam a végső csavarra. Még nincs vége a sorozatnak, ennek a résznek a végén mégis volt egy torokszorító érzésem, hogy itt valami lezárult… Nagyon szívemhez nőttek a szereplők, el is nehezedik már a gondjaik súlya alatt.
A célkorosztályból már bőven kinőttem, de megvan benne a varázs, hogy visszafiatalítson, és ha idén még egyszer eljutok a könyvtárba, veszem is ki a folytatást.
Öt csillag per sempre!

Pr13m>!
Irene Adler: A búcsú hajója

A trió történetének ez a fejezete is tetszett, bár azért az előző 3 nagyon magasra tette a lécet nálam, meg ez azért merőben más volt mint a korábbi részek. Nem akarok spoilerezni, de kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a folytatásban.

Tori0925 P>!
Irene Adler: A búcsú hajója

Az eddigi leglehangolóbb eset. Az egész elér egy klausztrofóbiás rémálommal, amikor nincs kiút, pedig előtted az ajtó.
Végig zavaros és ijesztő volt a rejtély. Irene magához képest nagyon furcsán viselkedett és annyira idegen volt az egész, hogy csak vakartam a fejem.
Persze Leopold és a fiúk is eljöttek felvidítani Irene-t, de akkor is nagyon hűvös volt minden.
A végén mindenre fény derül, de itt nincs happy ending.
Hivatalosan itt zárul le Sherlock, Lupin és Irene kapcsolata, de van még egy kötet, szóval kíváncsi vagyok.
Vicces volt, hogy a fiúk olyan… fiúk voltak. Sherlock és Arséne kis vitája adott egy üdítő lélegzetet a kétségek között.

ginny13>!

In girum imus nocte, et consumimur igni… – idéztem fennhangon. – Ismered ezt a latin mondatot?
Sophie a fejét rázta.
– Ez egy palidrom. Vagyis elölről és hátulról olvasva is ugyanaz.
– És azt is tudod, mit jelent?
– Éjszaka röpködünk, és elemészt minket a tűz – feleltem. – Az éjjeli lepkékről szól, amelyek a sötétben szálldosnak, és ha valami fényt látnak…
– Odarepülnek, és megégetik a szárnyukat.
– Igen, valami ilyesmi – bólintottam.

Jesper_Olsen>!

Nem könnyű a másik ember helyébe képzelni magunkat, különösen ha tizennégy évesek vagyunk, és az a másik ember az anyánk.

Kapcsolódó szócikkek: kamaszkor
ginny13>!

Másnap olyan voltam, mint a mosogatórongy, de egy boldog mosogatórongy.

Arisa_chan8>!

Előfordul, hogy az ember belenéz a tükörbe, és nem ismer magára. Nem a saját arcát látja, hanem egy ismeretlenét, egy tizennégy éves, névtelen lányét.

Jesper_Olsen>!

Ez a jó a régi házakban: a történetükből fakadó, rejtélyes hangulat.

Jesper_Olsen>!

Idővel megtanultam, hogy az emlékezet azt gyónja meg, amit hallani akarunk, és közben már készül a feloldozásra. Nemcsak a részletek mosódnak el: elmosódik a nagy események láncolata is, és hirtelen már arra sem emlékszik az ember, mit keresett ott. A napló sem mindig segít. Sőt, néha idegennek tűnnek a saját szavaink, mintha egy távoli én írta volna őket, akihez már semmi közünk. Rájövünk, hogy azt, amire a legtisztábban emlékszünk, talán át sem éltük. Ami pedig akkoriban a legfontosabb volt számunkra, a bálvány, amelynek gyerekkorunkban hűséget esküdtünk, már a kamaszkor viharait sem élte túl.

ginny13>!

Egy kártyalapot csatolok a levelemhez, a pikk dámát, amellyel minden elkezdődött.

Nicole_Kinney I>!

Borbála_Hantó>!

-Van okunk az aggodalomra, Irene kisasszony? – faggatott tovább.
-Ó, nem, dehogy. Előbb vagy utóbb mindnyájan meghalunk!

Sherlock, Lupin és én sorozat · Összehasonlítás