A ​brazíliai fiúk 22 csillagozás

Ira Levin: A brazíliai fiúk

Sok évvel a háború után, egy brazíliai szállodában egykori náci keretlegények találkoznak. Vezetőjük, az auschwitzi Halálangyal gyilkolni küldi őket: meghatározott korú és foglalkozású férfiakat kell megölniük, akiknek egymáshoz a megtévesztésig hasonlító fiaik vannak. Ám a fiúk nemcsak egymáshoz hasonlítanak: tökéletes hasonmásai a kamaszkorú Hitlernek is… Yakov Liebermann, a híres náciüldöző ered a rejtélyes gyilkosságsorozat nyomába, és vad hajsza, életveszélyes kalandok után megfejti a titkot: egy majdani náci hatalomátvétel hajmeresztően fantasztikus és kegyetlen terve tárul fel előtte…

Fabula, Budapest, 1987
264 oldal · ISBN: 9638169001 · Fordította: Félix Pál

Blissenobiarella>!
Ira Levin: A brazíliai fiúk

Külön szeretném értékelni magát az írást, illetve az élményt, amit nyújtott.

Az élmény: Nagyon abszurd, számomra nagyon elrugaszkodott volt ez a történet, és ezért kevéssé élveztem. …és a durva az benne, hogy a nácizmus mélyére tekintve lehet, hogy nem is annyira abszurd az elképzelés.
Nehezen olvastam el, nem élveztem, megvallom. Rontott az élményen az is, hogy a fülszövegnek köszönhetően tudni lehetett, hogy miről fog szólni, kik is azok a brazíliai fiúk. Rendkííívül szubjektív módon tehát erre csak 3 csillagot adnék (és még így is jóindulatú voltam)

Az írás: De ez nem a történet hibája, az Levinhez híven patent módon össze van rakva, na, és az utolsó oldal igazán megborzongatja az egyszeri olvasót. Erre 5 csillagot kapna a könyv, úgyhogy a végeredmény 4 lesz. A filmet még nem láttam, feltett szándékom a közeljövőben megnézni. Megnéztem, korrekt feldolgozásnak tartom. Gregory Peck kiemelkedő alakítást nyújt, bár én kicsit „hidegebbre” vettem volna Mengele figuráját. Valahol azt olvastam, hogy ez az egyetlen film, amiben negatív figurát játszik.

A dologban azt tartom nagyon érdekesnek, hogy az eredeti megjelenés idején „főhősünk” Mengele még életben volt. Kíváncsi lennék, neki tetszett-e.

cippo I>!
Ira Levin: A brazíliai fiúk

Mondjuk pont 20 oldallal több, mint kellene. (Az ötös ellenére nem állhattam meg, na.)

cerezo>!
Ira Levin: A brazíliai fiúk

Végig élvezettel és kíváncsian olvastam. Nagyon pontosan összerakott sztori, mondjuk a téma hálás. Hátborzongató még a gondolattal való játék is. Amikor már azt gondoltam, a hátralevő pár oldal már csak a szokásos „átlagkönyvvégimaszlag” lesz, amikor elsimítják az ember idegeit, na még akkor is csavart egyet az író, nem is kicsit. Nagyon tetszett!

W_L I>!
Ira Levin: A brazíliai fiúk

Egy nyogvenyelos sci-fi utan valami konnyed olvasmanyt keresve akadt a kezembe, es be is valtotta a hozza fuzott remenyeket.
Kituno, 1 nap alatt kiolvashato konyv.
Tartalmat a fulszoveg eleg jol elspoilerezi, talan csak annyit fuznek hozza, hogy nem kell naci borzalmaktol tartani benne, inkabb egy izgalmas krimire hajaz. A cselekmeny porgo, a karakterek bar egyszeruek (vegul is ez szorakoztato, nem szepirodalom) de erdekesek, es a vegkifejlet sem lett teljesen sablonos – az utolso ket oldal nagyon jo raadas volt!

nyolcadikutas P>!
Ira Levin: A brazíliai fiúk

Akár a belőle készült film – alapmű. Nyomot hagy az emberben.

Kottyán_Péter>!
Ira Levin: A brazíliai fiúk

Azt kaptam amire számítottam, kellemes nosztalgia a film iránt, bár annak egyik számomra kedvenc jelenete a könyvben nem szerepel, de ahogy az lenni szokás a könyv kicsit kidolgozottabb, kicsit más, de jóleső érzés volt olvasni, egyenletes tempóban halad, nincsenek felesleges mellékszálak túlgöndörítve.

Blissenobiarella>!

Kora este volt, amikor 1974 szeptemberének egyik napján egy ezüstre és feketére festett kis kétmotoros repülőgép ereszkedett le a Sáo Pauló-i Congonhas repülőtér mellék-leszállópályájára, majd lelassítva elfordult és egy hangár elé gurult, ahol zárt túrakocsi várakozott.