A ​szajha lánya (A vándorszajha 4.) 29 csillagozás

Iny Lorentz: A szajha lánya

Több mint tizenkét év telt el, mióta Marie az utolsó kalandját is maga mögött tudta. Most boldogan él férjével, Michellel. Lányuk, Trudi mindkettejük büszkesége, és maga is a nagy szerelemről álmodik.

Eredeti megjelenés éve: 2008

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Regényes történelem General Press

General Press, Budapest, 2012
626 oldal · ISBN: 9789636434168 · Fordította: Réti Emese

Rooxy>!
Iny Lorentz: A szajha lánya

Nem volt rossz, de nem tetszett annyira, mint az eddigi részek. Idegesített a főszereplőnő, ráadásul szerintem kétszer annyi személy -és helységnév volt a könyvben, mint a korábbi kötetekben, ami elég követhetetlenné tette a történetet.
Bővebben: http://ilovebooks.blogger.hu/2019/08/24/iny-lorentz-a-s…

Judyt IP>!

General Press, Budapest, 2012
626 oldal · ISBN: 9789636434168 · Fordította: Réti Emese
jdorka>!
Iny Lorentz: A szajha lánya

Bővült a kedvenc könyvek listája! :) Ugyanúgy, ahogy a többi részt, ezt is imádtam! Letehetetlen volt. :)

KataZsófi22>!
Iny Lorentz: A szajha lánya

Szerelem és történelem. Peter és az éles nyelvű Trudi szerelmi története úgy megfogott, hogy kijelentem, hogy nem tudok dönteni a kedvenc írőnő katagóriában. Magyarul holtversenyben a legeslegjobb könyvek közé sorolom ezt a sorozatot és magát az írónőt!!!

Ruusunen>!
Iny Lorentz: A szajha lánya

Bármennyire is fáj a mínusz egy csillag, kénytelen vagyok elvenni.
Hova lettek a karakterek? Hova lett a cselekmény? Hova lett az izgalmas, érdekes elbeszélés?
Picit úgy érzem, hogy ezt így kár volt… vagy kevesebb konfliktus, vagy kevesebb politikai részletezés vagy több kifejtés, leírás… de ez így annyira nincs rendben. Pedig olyan szépen indult a sorozat…

Mr_Szörnyi_Börnyi>!
Iny Lorentz: A szajha lánya

Szeretem, hogy a szerzőpáros ügyesen egyensúlyoz a történelmi regény és a romantikus kalandregény között (bár fáj olyan várostromról olvasni -akármennyire is fiktív is- ahol a szemben álló felek létszámáról egyáltalán nem esik szó), megfelelve mindkettővel szemben támasztott elvárásoknak. Megint a jól bevált sémát követi a regény, a főhősöket sorozatosan érő méltánytalanságokat követő utazás, majd boldog visszatérés, közben sok kaland és szerelem, de hangsúlyozandó, hogy a visszatérő cselekményvezetéstől és kiszámíthatóságtól a könyv egy percig sem lesz unalmas. A fél pont levonás egyrészt abból adódott, hogy az első kötet zsenialitását azért nem sikerült megismételni, másfelől a végén menetrendszerűen bekövetkező boldogság-cunami is sok volt egy kicsit. És még valami, a teljesen marginálisan felbukkanó utalások a magyarországi történésekre nem nagyon voltak szinkronban a történelmi tényekkel, ez engem meglehetősen zavart. Azt értem, hogy a regény cselekménye miatt néha szükséges átírni a valós eseményeket, ezt mondjuk Bán Mór is megteszi, de itt Magyarország tekintetében semmi sem indokolja. Azt egy félmondatban odavetni, hogy 1445-ben Jagelló Ulászló megpróbált igényt formálni a magyar koronára, több ponton is némi tájékozatlanságnak érzem, de ettől még a szajha lánya kiváló, szórakoztató olvasmány.

Sünike>!
Iny Lorentz: A szajha lánya

A Marie sorozat 4. kötete hozta az eddigiek színvonalát. Nagyon sajnáltam Michelt.
Trudi viszont igazán karakán csaj lett. Tetszett kalandos utazása. Valahogy nagyon hozzáillő párnak találom Peter von Eichenloh-t.
Jó húzás volt az írónőtől (vagy a szerkesztőtől), hogy a könyv elejére betett egy minden szereplőt tartalmazó

SzVera>!
Iny Lorentz: A szajha lánya

Számomra nem volt annyira érdekes, mint a korábbi kötetek, sőt megkockáztatom néhol már egy kicsit eröltetett is a történet. Megadom a négy csillagot bízva, h a következő kötet jobb lesz.

ditke3>!

A könnyelmű fenyegetések is sokáig visszhangoznak.

ditke3>!

A gyász ugyanúgy az élet része, mint az öröm, csak az utóbbi édesebb.

csilla0923>!

Trudi elsimította a haját, és álmodozva nézte Georg von Gressingert.

csilla0923>!

Trudi és Peter szócsatába keveredett amiatt, hogy melyiküket illeti meg a disznófej. Végül úgy döntöttek, hogy derék mátkapárhoz illően megosztoznak rajta.

A vándorszajha sorozat · Összehasonlítás